Všichni tvůrci a producenti celosvětových trháků vědí své. Najít roztomilé zvířátko, napsat a natočit o něm srdceryvný příběh, vrazit dost peněz do marketingu a reklamy, je zárukou globálního úspěchu. Protože děti v Japonsku, v USA nebo v Rusku jsou stejné. Všechny do jednoho se do seriálu nebo filmu zamilují a chtějí mít doma plyšového hrdinu, puzzle, tužky, omalovánky, pexesa, trička, ponožky a samozřejmě ručníky s hlavní postavou. Tak je to se všemi posledními dětskými filmovými hity. Svět zaplavil králíček Bing, ovečka Shaun, prasátko Peppa anebo hračky Tlapková patrola. Zkusme se chvíli podívat na hrdiny těchto trháků dětskýma očima a rozklíčujme jejich úspěch.

Králíček BING (Bing)

Bing je britský televizní animovaný seriál, který od roku 2014 válcuje Velkou Británii a po úspěchu v rodné zemi, začal sklízet vavříny po světě. S každodenními příběhy, do kterých se dostává tříletý Bing, se ztotožňují děti po celém světě. Bing má vychovatele Flopa s jehož pomocí se učí zvládat nové situace. Megaúspěch tohoto seriálu lze přičítat tomu, že každodenní zážitky Binga se do sebemenších detailů dají srovnávat s reálným životem batolat a jejich rodičů, se kterými se musí potýkat. V seriálu jsou vyřešeny správnými postupy, proto lze králíčka Binga považovat za vzdělávací seriál.

Ovečka Shaun (Shaun the Sheep)

V roce 2006 byl poprvé uveden seriál Ovečka Shaun v britské televizi a měl takový úspěch, že tvůrci pokračovali v natáčení nových řad a příběhy Ovečky Shaun se dostaly i do filmů. Vtipné je, že správný název seriálu by měl být „beránek Shaun“, protože ten se v dalších sériích zamiluje do ovečky. Ale možná ve špatném překladu byl záměr… ? V každém případě ovečka (beránek) Shaun je zvídavé mládě, které je divoké a rozpustilé a to ho přivádí do mnoha situací, ze kterých vždy vyvázne. Snaží se dělat jen dobré a správné věci a tím přináší dětem nenucené ponaučení.

Prasátko Peppa (Peppa Pig)

Celosvětový úspěch tomuto anglickému seriálu a ztotožnění se milionů dětí s prasátkem Peppou tkví v tom, že prasátkovic rodina, její přátelé a všechny postavy v seriálu jednají stejně jako lidé, ale zachovávají si některé charakteristické vlastnosti zvířat. Například prasátko během rozhovoru chrochtá, nebo milují válení se v blátivých kalužích atd.

Tlapková patrola (PAW patrol)

Tento kanadský seriál, který měl premiéru v roce 2013, si podmanil srdce malých předškoláků. Příběh je o malém chlapci Ryderovi, který vede partu pátracích a záchranářských psů a ti si říkají Tlapková patrola. Každý pes má své jméno, své povolání a společně chrání pobřežní vesničku Adventure Bay. Děti na celém světě prožívají dobrodružné příběhy a seriál se také dočkal filmového zpracování. Nejen film, ale i řada hraček, které jsou inspirovány seriálem, zaznamenávají ve světě stomilionové zisky.