Francouzská Riviéra

Na tento tradiční model hodný obdivu musíte mít kuráž. Šátkem uvázaným kolem hlavy a ležérně vykukujícím zpoza slamáku nebo proutěného širáku zaujmete na první pohled. Možná to není nejpraktičtější variace a dvě vrstvy pokrývky hlavy vám můžou pocuchat dokonalý účes, ale efektivní to určitě je. Pokud se chcete tímto stylem odvázat, zvolte jemný hedvábný šátek a klobouk s důkladným odvětráváním díky širokému výpletu. Na jachtu nebo procházku přístavem jako stvořené.

Související články

V etno stylu

K bavlněné nebo lněné bílé tunice a džínovým šortkám si můžete kolem hlavy uvázat široký šátek s potiskem a vytvořit tak účes napodobující éru hippies. Celý outfit dotáhnete k dokonalosti výrazným přívěskem na dlouhém koženém pásku v barvě slunce. Tento ležérní model můžete obléknout na procházku do přírody, ale i do letního kina.

Turban jako z Hollywoodu

Velmi efektivní a originální je provléknout střední část šátku vzadu pod vlasy a na temeni vytvořit veliký dvojitý uzel. Šátek tak bude připomínat klasický turban, a když k extravagantnímu účesu vyberete vhodné, pokud možno výrazné sluneční brýle, na pláži i ve městě zazáříte. Z uzlu můžete nechat „viset“ podél spánků i oba cípy nebo si do něj zaplést korálky. Fantazii se meze nekladou.

Na piráta

V horkém letním dni, kdy slunce praží ostošest, je praktické si místo čapky nebo kloboučku uvázat kolem hlavy trojcípý šátek, jak to dříve nosili piráti a dneska hlavně outdooroví nadšenci. Jeden z cípů nechte viset v týle a přes něj uvažte oba zbylé cípy, aby šátek na hlavě držel. Nebo zauzlujte všechny tři cípy dohromady, klidně několikrát, vznikne tak efektivní ozdoba. Když vám bude na pláži horko, můžete šátek vymáchat ve vodě, vyždímat a zchladit tak horkou hlavu.

Holá záda

Klidně smotejte dva i více šátků dohromady, vytvořte z nich pruh a konce uvažte kolem culíku, ten můžete do úvazu rovnou zakomponovat. Cípy nechte volně splývat na zádech. Když si obléknete šaty s hlubokým zádovým výstřihem nebo top s úvazem za krk, vytvoříte tak nádhernou kompozici.

Tip pro ryzí krásky

A opět trochu francouzského šmrncu! Ale je třeba poznamenat, že krásné rysy, dlouhá šíje a výstavní klíční kosti jsou pro tenhle experiment s jedním šátkem podmínkou. Pokud máte dostatek sebevědomí, klidně si vytvořte minimalistický model dva v jednom – stojáček a pokrývku hlavy. Jen pozor na to, abyste mohla hýbat hlavou a neměla krk jako ve svěráku.

Do ohonu

Zdobí-li vás hustá hříva, kolem objemného ohonu uvažte pestrobarevný šátek a dodejte tak jednoduchému účesu šťávu. A nezapomeňte na šperky, výrazné náušnice ladící s dekorem šátku, třeba s třásněmi nebo velkými kameny, vyšperkují vaši image k dokonalosti.

Buďte kreativní

Koupila jste si šaty, které jsou příliš dlouhé? Nebo chcete zkrátit rukávy a dodat tunice letní punc? Nevyhazujte zbytky látky, ale ušijte z nich tunýlek a ten navlékněte na jednobarevnou čelenku. Vznikne tak krásná a variabilní ozdoba do vlasů, tunýlky můžete měnit podle toho, co si zrovna obléknete na sebe. Není od věci mít i pár jednobarevných kousků, kterými doladíte pestrobarevné oblečení. Aby tunýlek z čelenky neklouzal, upevněte ho na několika místech gumičkou.

Kombinujte

A máme pro vás poslední tip – zkombinujte stejný design šátku do vlasů a šátku kolem zápěstí místo náramku. Nebo stejný šátek, který máte ve vlasech, uvažte kolem ucha kabelky, spony pásku nebo třeba nárameníku. Buďte zkrátka originální a šik!