Dokonale umytá okna rozzáří váš byt.

Největší chyby, které děláte při mytí oken. Vyhněte se jim a půjde to rychleji

Mytí oken je velká výzva. Sama tuhle disciplínu nesnáším a při velkém úklidu svého (naštěstí malého) bytu odkládám okna až na úplný konec seznamu. I když okny by měl vlastně velký úklid začínat.

Krásná a hlavně jednoduchá dýňová dekorace vám zpříjemní Halloween.

Vyrobte si květináč podle Ládi Hrušky. Halloween je za dveřmi

Posledního října si připomínáme tradiční anglosaský lidový svátek Halloween, a přestože jde v našich končinách o oslavy spíše symbolické, své příznivce rozhodně mají. A co by to bylo za Halloween, kdybychom ho neoslavili s všudypřítomnými dýněmi rozl...

Vyrobte si vílí tanečnice. Potřebujete jen drát, zbytky látek a gázu

Ozdobí dětský pokoj i šicí dílnu nebo můžou mávat kolemjdoucím z oken, stačí je zavěsit. Vyberte jim sukýnky podle toho, jaké kousky látek vám zbyly, třeba budou mít všechny stejnou nebo každá jinačí. Měnit můžete délky sukní i barvy vílích tělíček.

Nejsnazší úklid? Ten, o který se podělíte

Nejlepší pomocníci, když se vám nechce uklízet? Robot a smíření se s bordelem

Jednou týdně vyluxovat, utřít prach a umýt koupelnu a toaletu. Do toho pravidelně prát, věšet prádlo, skládat ho. Denně pak naplnit myčku a zase ji vyložit, otřít linku a jídelní stůl, ustlat postel… Taky se vám dělá špatně, jen na to pomyslíte? Zkus...

Jak správně uložit boty?

Ukliďte si letní boty správně, jinak je najdete na jaře zničené

Léto je pomalu za námi a přichází čas na sezónní reorganizaci botníku. Kam tedy s letními střevíčky a žabkami, aby nezabíraly místo v předsíni?

Takto si zničíte nejen záda, ale i kolena

Pracujete kvůli covidu stále častěji z domova? Jak se soustředit a neničit záda

Kvůli onemocnění covid zůstává stále více lidí ve svých domácích kancelářích neboli na home office. Přinášíme vám pár tipů, jak si zařídit jednoduchou domácí pracovnu, aby vám šla práce od ruky a aby vás ta ruka nebolela.

Potřebujete půjčku? Na co si dávat pozor, abyste nezaplatili víc, než je třeba

Jestli jste nikdy nevyrazili do banky půjčit si nějaký obnos, jste buď hodně mladí, hodně bohatí, nebo patříte mezi minimum lidí, kteří zásadně nedělají dluhy. Ale když už si půjčit potřebujete, dodržujte pár pravidel.

Jak zpracovat velkou úrodu rajčat?

Jak sklidit a zpracovat rajčata, abyste si na nich pochutnali i v zimě

Také se vám letos na zahrádce urodilo? Všichni šťastlivci kolem mě, kteří vlastní, byť miniaturní, zahrádky nebo zkouší své mičurinské umění na balkonech a terasách, si nemůžou vynachválit povedenou sklizeň. Ještě neskončila!

Brambory se sýrem a pažitkou

Nejlepší recepty z nových brambor: Upečte je se solí či servírujte s lučinou

Taky milujete nové brambory na loupačku se studeným máslem a zasypané šnytlíkem? Vyzkoušejte kromě osvědčené klasiky následující novobramborové recepty. Jsou prostě báječné a je třeba si je užít, dokud ještě jsou! 

Úklid ledničky

Zápach v ledničce odstraní ocet, ale hlavně velký úklid. Jak na něj?

Umíte si představit svůj život bez lednice? Kdyby na to přišlo, určitě bychom si nějak poradili, ale pokud není důvod, proč se lednice vzdávat? Máme ji zapnutou 24 hodin denně a otvíráme ji nesčetněkrát, někteří častěji v noci než ve dne. Proto je tř...