K výrobě budete potřebovat:

• černý vázací drát 0,7 mm
• černý a stříbrný tenký drát 0,3 mm
• bílou stuhu
• gázu
• kousky různých látek

Z černého vázacího drátu ustřihněte dva kusy dlouhé 28 a 55 cm, výška vílí tanečnice z nich bude asi 18 cm. Delší drát ohněte v polovině, překřižte a vzniklé oko vytvarujte do oválu, který bude tvořit hlavu. Ovál chyťte kleštěmi a konce několikrát skruťte. Mezi konce vložte kratší drát a pokračujte v kroucení obou konců, až dostanete potřebnou délku těla (asi 3,5 cm). Konec drátu ohněte ve vzdálenosti asi 14 cm od konce skroucení, překřižte, aby vzniklo oko asi 2 až 2,35 cm dlouhé, a konec omotejte kolem drátu. Přebytečný drát odstřihněte. Takto vytvořte i druhou nohu. Vložený kratší drát, který bude tvořit ruce, několikrát obtočte kolem těla, aby na něm pevně držel. Ve vzdálenosti asi 7 cm od těla drát ohněte o 180 stupňů, asi 1 cm od ohybu konec znovu ohněte o 90 stupňů na druhou stranu a znovu ohněte o 180 stupňů zpět k drátu. Volný konec omotejte kolem drátu ruky a zbytek odstřihněte. Takto vytvořte i druhou ruku.

Vlasy smotejte z tenkého drátku. Jeden konec omotejte uprostřed kolem jednoho kraje hlavy a drát tvarujte do libovolného účesu. Několikrát drátem účes přichyťte k hlavě a konec odstřihněte.

Kolem těla omotejte gázu nebo kousek bílé látky a přes ni omotejte bílou stuhu, až vytvoříte hezké tělo. Z kousku látky ustřihněte pruh široký 8 až 10 cm a dlouhý asi 20 cm. Kratší stranu sešijte na stroji nebo v ruce zadním stehem. Delší kraj přehněte a prošijte předním stehem. Sukni obtočte kolem spodní části těla, konce nitě stáhněte a pevně zavažte. Pak už stačí tanečnici vytvarovat do taneční pozice a pověsit pomocí tenkého drátku.