Ke slavnostní atmosféře svíčky patří, stejně jako k romantické večeři nebo příjemnému posezení na terase. Plamínek svíčky měl dříve za úkol zahánět zlé duchy. O zimním slunovratu zapalovali ohně a svíce už staří Slované, kteří se tak chránili před silami temna. Ty byly totiž v den nejdelší noci nejsilnější. Dnes přináší plamen svíčky do našich domovů hlavně pohodu.

Zapalte ji

K tradičním Vánocům zapálené svíčky neodmyslitelně patří. A nejen ty na adventním věnci. Můžete si pořídit samostatně stojící svíčky a zakomponovat je do vánočního aranžmá nebo svíčky ve skleničkách, hrnečcích či na ozdobných tácech. Pro čajové svíčky různých velikostí si můžete pořídit stojánky – kovové, skleněné, porcelánové nebo z přírodních materiálů.

Klidná mysl, klidný spánek

Některé svíčky se vyrábějí patentovanou recyklací rostlinných olejů, a jsou tudíž velmi ekologické. Češi však právem nedají dopustit na klasické svíčky z včelího vosku, které si můžou vyrobit i doma. Kromě hřejivého pocitu, kterým na vás svíčka dýchá, pomáhá plamen svíčky třídit myšlenky a v klidu usnout. Pohled do plápolajícího plamínku navozuje pocit klidu a harmonie. V době, ve které teď žijeme, je to pohled k nezaplacení.

Terapie vůněmi

Aromaterapeutické účinky svíček využívají i lékaři a terapeuti. Levandule napomáhá zklidnění, podobně účinkuje i meduňka nebo citronová tráva. Poslední zmíněná vám posílí i imunitu a zabojuje proti sezonním respiračním onemocněním, podobně jako červený pomeranč nebo grep.