1. Je designovou dominantou ložnice

Čalouněná postel je v interiéru sama o sobě dominantou. Nemusíte tak k ní složitě vymýšlet doplňky. Co k ní tedy pořídit? Vyberte minimalisticky vypadající noční stolky, na ně dokupte dvě lampy neutrálních barev. K lampám slaďte huňatý koberec a je to. Právě máte vše pro designovou ložnici.

Ložnici s čalouněnou postelí můžete ladit do více stylů – glamour, moderna nebo venkov. Glamour styl je výrazný svým přepychem. Tento styl můžete ladit dvěma směry, buď do světlého a jemného nebo do tmavého a dramatického. Moderna je více uhlazená s neutrálními tóny. Venkovský styl slaďte s barvami přírody a nemusíte se bát ani květinových vzorů.

2. Navozuje pocit luxusu

Kvalitní čalouněná postel už jen při pohledu navozuje pocit luxusu. Čím lepší látka je na postel použitá, tím hebčí bude na dotek. I to dopomáhá pociťovat přepych klidně u postele, která nemusela stát nehorázné sumy.

3. Hezké prostředí – dobrý spánek

Čím lépe se budete ve své ložnici cítit, tím více se dokážete uvolnit. Hřejivý pocit může podpořit rychlejší usínání. Díky tomu budete schopni spát déle a dopřát svému tělu odpočinek, který potřebuje k regeneraci a udržování zdraví.

4. Postel nejen ke spánku

Čalouněné postele mají často v čele kromě látky i pěnu. Čím více do postele investujete, tím lepší pěna to bude. Nejlepší je mít čelo postele vypolstrované paměťovou pěnou. Ta vám dodá maximální komfort při sezení v posteli. Vydržíte tak v ní sedět déle při četbě knihy, dívání se na televizi nebo při povídání s partnerem.

5. Čalouněnou postel vyčistíte raz dva

Zapomeňte na vlhké hadříky a přípravky na prach. Na týdenní údržbu čalouněné postele vám postačí výkonný vysavač. Pokud se bojíte skvrn nebo budete chtít postel vyčistit lépe, existují přípravky přímo čalouněný nábytek. Nechcete za prostředky utrácet? Návod, jak vyčistit čalouněnou postel, naleznete zde.