Od poloviny dubna až do konce léta si navíc zákazníci budou moci dopřát vybrané farmářské pochoutky za cenu velkoprodukce. Každý týden plánuje Rohlík obměňovat minimálně 5 vybraných produktů napříč kategoriemi čerstvého sortimentu, které budou nově dostupné za ceny jejich běžných variant. Díky unikátní logistice rozvozů se k vám produkty dostanou už za 6 hodin a přímo z rukou farmáře. Tato ultimátní čerstvost u Vás už za 60 minut od objednání.

„Jsme hrdí na naši úzkou spolupráci s místními farmáři, která nám umožňuje přinášet našim zákazníkům čerstvý, vysoce kvalitní farmářský sortiment,” říká ředitel českého Rohlíku Martin Beháň s tím, že benefitem pro farmáře je mimo jiné také garance odběru nebo ucelený program Rohlík pomáhá farmářům”. „Ten výrazně usnadňuje lokálním producentům jejich každodenní fungování zejména jednoduchostí spolupráce a smluv, závazkem  odběru, rychlejší splatností, zajištěním logistiky, obalů,  marketingovou podporou a mnoho dalšího.  Podporujeme tradiční zemědělské postupy, ale také tím aktivně přispíváme k udržitelnému rozvoji,” dodává.

Cílem Rohlíku je, aby podíl českých produktů v jeho celkovém sortimentu trvale rostl, cesta z farmy ke dveřím zákazníka byla co nejkratší a kvalita vždy stála na prvním místě. Nyní vytahuje Rohlík další eso z rukávu: od poloviny dubna až do konce léta bude každý týden nabízet minimálně 5 nových farmářských výrobků, ale za cenu jako by pocházely z velkovýroby. To je možné jen díky dlouhodobě dobře nastavené spolupráci a programu Rohlík pomáhá farmářům. Zákazníci tak v sezoně zakoupí vždy lokální a vysoce kvalitní produkty (například farmářské kuře, krůtí či hovězí maso, různé druhy zeleniny, BIO sýry a jogurty, šunky a salámy), ale přitom za ceny srovnatelné s potravinami pocházejícími z velkovýroby. Rohlík tak chce umožnit svým zákazníkům, aby poznali poctivé farmářské produkty, které by si za jiných okolností zřejmě nekoupili.

Farmářská kvalita

Farmáři s produkty nakládají s láskou a péčí. To znamená, že například zvířata mají dostatečný prostor k žití, kvalitní krmivo i volné výběhy. Nejsou hnána k tomu, aby rostla co nejrychleji, a proto nepotřebují být stimulována k růstu pomocí hormonů a antibiotik.

To vše zajišťuje násobně lepší chuť farmářských produktů než těch, které jsou vyrobeny průmyslovými procesy. Farmářské maso je pevnější, šťavnatější a chuťově výraznější i bez zásadnějšího dochucování, farmářský jogurt je hustý a plný mléčné chuti, lokální sezónní rajčata jsou tak chutná, sladká a voňavá, že v porovnání s konvenčně vypěstovanými rajčaty ze supermarketu je nelze ani porovnávat.

Farmáři na Rohlíku

Rohlik.cz aktuálně spolupracuje s více než 250 farmáři. V nabídce zákazníci mohou najít známá jména jako Farma Druhaz, Farma Rodiny Němcovi, Statek Karel Roden či Farma Vraňany, ale i menší producenty jako Farma Choťovice či Farma Struhy. Díky programu “Rohlík pomáhá farmářům” je navíc tato spolupráce výrazným usnadněním každodenního fungování pro mnoho farmářů.

O tom, o kolik snadnější je spolupráce s Rohlíkem se přesvědčil i herec Karel Roden. Když se před lety rozhodoval, co začne na své farmě pěstovat, na borůvky padla volba, protože mu dávaly největší smysl. Po té, co se ovšem zklamal spoluprací s tradičními supermarkety, rozhodl se téměř celou úrodu dodávat online prodejci. Toto partnerství trvá už několik let a obě strany si ho velice pochvalují.

„Naše spolupráce  funguje velmi dobře a jsem rád, že se naše borůvky dostanou k lidem zralé a čerstvé,” říká Karel Roden o spolupráci s Rohlíkem. „V podstatě se dá říct, že borůvky jsou ráno utržené a odpoledne si už na nich pochutnávají lidé. Není třeba je trhat nedozrálé, aby vydržely zdlouhavou cestu k lidem na stůl,” popisuje Rohlíkův respekt k potravinám.

Rohlík se soustředí na kvalitu nabízených surovin a proto dbá na výběr konkrétních dodavatelů, kteří ctí svou profesi. Právě proto spojil síly s farmou Český chřest, kde sami farmáři pečlivě hlídají sklizeň i kvalitu produktů, a Rohlík jim v tom celý rok pomáhá. Z farmy se český chřest dostane na stůl zákazníka už za 6 hodin od zchlazení. Rychlost celého procesu je možný právě díky skvělé logistice, ale i dalším nastaveným procesům. Tyto benefity spolupráce s Rohlíkem si uvědomuje i Jiří Šafář z farmy Český chřest:

„Rohlík, když je česká produkce, ihned vypne dovoz a přejde na český čerstvý produkt. Vezme to co je sklizeno a i přes nepřízeň počasí můžeme odebírané množství bez obav vždy pokrátit. Chápe pojem čerstvosti - ostatní potřebují velké množství najednou, a to trvá, než se nasbírá v začátku sklizně.”