Obvyklá rada prát na 70 °C není většinou ideální – je to nejen neekonomické, neekologické, ale u celé řady materiálů zkrátka nemožné. Některé druhy bakterií a virů navíc přežijí i vysoké teploty a praní při nižších teplotách může zase vést k tomu, že se bakterie roznesou i na čisté prádlo.

Prádlo bez bakterií a virů – 2 základní pravidla a 1 tip navíc

První základní pravidlo zní: abyste se vyhnuli přenášení bakterií, perte použité oblečení co nejdříve po jeho použití. Pozor zejména na zpocené oblečení z posilovny, to může být hotovou líhní různých mikrobů.

Druhé pravidlo nám připomene přísloví „Kam nechodí slunce, chodí lékař”: vyprané prádlo sušte na slunci, ultrafialové záření má totiž i dezinfekční účinky. A v období bez slunečního svitu zase pomůžou vysoké teploty v sušičce.

Pokud se ale chcete snadno zbavit 99,9 % všech bakterií* použijte ruční napařovač Russel Hobbs Steam Genie Aroma, ten navíc odstraní z prádla nejen bakterie, ale i všechny záhyby. Hodí se i pro citlivé jemné materiály a velmi příjemným bonusem je infuzér vůní – speciální destička, na kterou nastříkáte svůj oblíbený parfém a připevníte na nástavec. Oblečení se tak nejen dezinfikuje, vyrovná a osvěží, ale i provoní. Bez nutnosti rozkládat žehlicí prkno a taky bez čekání – z alza.cz ho můžete mít doma už zítra.

*Založeno na laboratorních testech proti lidskému koronaviru ATCC VR-740, viru Influenza ATCC VR-1469, viru Staphylococcus aureus ATCC 6538 a viru Klebsiella pneumoniae ATCC 4352 při vystavení po dobu 55 sekund ve vzdálenosti 1 cm od čelní desky ručních napařovačů s použitím nepřetržité páry a bez nástavce. Testováno pouze na bavlně, polyesteru a nerezové oceli.