Základem je výběr správné velikosti a šířky rukavic

Prvním krokem při výběru brankářských rukavic je vybrat správnou velikost rukavic. Rukavice by vám měly sedět pevně, ale zároveň ne příliš těsně. Správně padnoucí rukavice zajistí kontrolu míče a pohodlí během hry. Je také důležité vybrat správný tvar rukavic. Různé modely se liší hlavně v šířce dlaně. Pokud nakupujete brankářské rukavice online, pročtěte si podrobně velikostní tabulky a vyberte si model podle toho, jestli máte spíše širší či užší dlaně.

Zaměřte se na materiál rukavic v oblasti dlaní

Kvalita brankářských rukavic je hodně spojena s kvalitou materiálu v oblasti dlaní. Tloušťka latexu či pěny ovlivňuje nejen úroveň gripu, ale také odolnost vůči opotřebení. Rukavice s tenčí vrstvou latexu či pěny budou poskytovat lepší cit pro míč, zatímco ty s tlustší vrstvou jsou obvykle odolnější a nabízejí větší tlumení prudkých střel. Výběr závisí čistě na osobních preferencích gólmana.

Vyberte si střih rukavic podle vašich preferencí

Brankářské rukavice se vyrábí v několika různých střizích. Nyní se podíváme na ty nejčastější.

Plochý střih

Latex na dlaních je připevněn ke zbytku rukavice, což vytváří rovný a plochý povrch. Plochý střih poskytuje větší plochu kontaktu s míčem, což pomůže zlepšit grip a kontrolu míče. Tento střih je však poměrně náchylný k poškození, proto se používá hlavně u rukavic pro rekreační fotbalisty.

Roll finger

Oblíbený střih Roll Finger se vyznačuje bezešvým připojením dlaně přímo k zadní straně rukavice. Tento typ rukavic je mohutnější a je tak vhodný pro brankáře s většími dlaněmi.

Ego Roll Finger

Negative

Rukavice Negative mají švy uvnitř rukavic. Střihe Negative je vhodný hlavně pro mladší brankáře s užšími dlaněmi. Rukavice jsou navrženy tak, aby byly přiléhavé a umožňovaly dobrý cit pro míč.

Hybridní střih

Hybridní střih kombinuje výhody dvou různých střihů. Pokud nevíte, jaký střih si vybrat, mohou být rukavice s hybridním střihem dobrou volbou.

Ať už vám sedne jakýkoliv střih rukavic, ty nejlepší najdete na adrese https://www.r-gol.com/cs/brankarske-rukavice.

Nezapomeňte na kopačky

Brankářské rukavice jsou sice základ, ale důležitou roli hrají i kopačky. Dosluhují vám ty vaše? Podívejte se na kopačky adidas Preator: https://www.r-gol.com/cs/adidas-predator. Nebo máte raději značku Puma? Mrkněte na širokou nabídku modelů Puma Future: https://www.r-gol.com/cs/puma-future.