V rámci BPM se mohou návštěvníci zúčastnit workshopů s renomovanými zahraničními i českými lektory, kromě textilních technik si mohou zájemci vyzkoušet tiskařskou dílnu i digitální tisk. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, vybere si opravdu každý. Místo na kurzu si zakoupíte jednoduše online, ale neváhejte příliš dlouho, místa rychle mizí.

PRODEJ LÁTEK, ŠICÍCH STROJŮ A DALŠÍCH POMŮCEK ČASTO S VELETRŽNÍ SLEVOU

Velkou plochu opět obsadí obchody specializované na různé textilní a výtvarné techniky. Největší nabídka šicích strojů, látek, korálků, dekorací, pletacích přízí, autorských oděvů a doplňkového sortimentu – vše soustředěné jednou za rok na jednom místě je magnetem pro návštěvníky. Vystavené originály, osobní přítomnost tvůrců a možnost setkání s nimi vytvářejí pro návštěvníky optimální mix inspirace a kreativity. Navíc budou na mnoha stáncích probíhat živé workshopy (např. quiltování s pravítky, šití či vyšívání).

O chystané výstavě pravidelně zasíláme online magazín do e-mailových schránek, který vám tak nabídne všechny podstatné informace a zajímavosti o vystavujících galeristkách, kurzech i firmách, u kterých si budete moci nakoupit, mnohdy s veletržní slevou, a zeptat se odborníků na vše, co vás zajímá. Přihlásit se k odběru magazínu můžete zde.

BPM již tradičně věnuje prostor charitativním projektům. Letošní ročník se ve spolupráci s Bohemia patchwork klubem zaměřuje na polštářky pro Hospic sv. Alžběty v Brně, členky darují více než 50 kusů s motivy podzimu.
Součástí BPM bude i Dobročinný bazar Debra ve spolupráci s Corpus delicious, jehož výtěžek z prodeje oblečení, kosmetiky, bižuterie i sladkostí a zmrzliny Campani gelato bude v neděli 21. 4. v 15 hodin věnován organizaci Debra pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel.

Během výstavy bude také odborná porota posuzovat mezinárodní soutěžní kolekce ve dvou kategoriích, a to konkrétně na téma SCRAP a BEZ ODPADU. Třetí kategorií je pak soutěž návštěvnická, kde budou právě návštěvníci hodnotit české i zahraniční quilty.

Výstava Brno Patchwork Meeting se koná v pavilonu E brněnského výstaviště od 19. do 21. dubna 2024. Otevřeno bude denně od 10 do 18 hod., poslední den do 16 hod. Nejvýhodnější vstupenky zakoupíte online na webu, kde také najdete více informací.

Podívejte se na video z loňského ročníku!

Zdroj: Youtube