Film Perinbaba a dva světy se tak stane Jakubiskovým rozloučením s diváky. Ti si v něm budou moci znovu připomenout jeho bohatou fantazii, nezaměnitelný výtvarný styl a magický svět, který uměl vytvořit jen on a který mu přinesl mezinárodní uznání a více než 90 filmových ocenění z celého světa.

Perinbaba je kultovní pohádka a Jurajova vizualizace v ní je doslova umělecké dílo. Jsem rád, že se Juraj k tomuto svému stylu a způsobu práce vrátil,“ říká hudebník Ondřej Soukup, jenž je spolu s Janem Jiráskem autorem hudby k celému filmu a společně pracovali s Jakubiskem i na jeho úspěšné Bathory.

„Perinbaba a dva světy“ je pokračováním kultovní pohádky Perinbaba, která je oblíbená i u nás, ovšem na Slovensku se z ní stala naprostá Vánoční klasika, kterou lze u nás srovnat snad jen Třemi oříšky pro Popelku. Perinbaba měla premiéru na prestižním filmovém festivalu v Benátkách v roce 1985, tedy téměř před čtyřiceti lety. 

Po celou tu dobu jsem dostával od diváků dopisy, abych natočil pokračování. Dlouho jsem váhal. Po třiceti letech jsem se rozhodl natočit pokračování, s jiným příběhem, s jinými hrdiny. Hlavním hrdinou je Lukáš, syn Jakuba z původního filmu,“ přibližoval Juraj Jakubisko, proč se rozhodl svou kultovní postavu vrátit na plátna.

TRAILER K FILMU PERINBABA A DVA SVĚTY

Zdroj: Youtube

Hlavní postavou filmu je Lukáš, syn Alžběty a Jakuba z kultovní pohádky Perinbaba. Rozhodne se vydat do světa na zkušenou. Touží najít pravou lásku a své vlastní štěstí. Od počátku jeho putování mu tu a tam pomůže najít správnou cestu hodná Perinbaba, zatímco smrtka Zubatá se mu snaží škodit a klade mu do cesty nebezpečné nástrahy. Brzy najde chytrého psa Ucha a společně se vydají nalézt bájnou zemi hojnosti, která podle pověstí leží za sedmero horami a sedmero moři až na samém konci světa. Na zámku se během své cesty dostanou do vězení, ve městě zničí i zachrání velkou svatbu, v zemi divoženek se Lukáš zamiluje, pomohou zachránit pohyblivé město a v království, ze kterého zmizely všechny ženy, se musí utkat s havraními bojovníky.

V příběhu je hlavní fantazie, humor a poezie,“ popisoval film Juraj Jakubisko.

Je to film pro všechny, kdo umí snít,“ uzavírá producentka filmu Deana Jakubisková.