15. března 2023 tomu bylo smutných 12 let od začátku války v Sýrii. Miliony lidí v zemi žijí v kritických podmínkách. Statisíce místních dětí neví, jaké to je žit v míru. Zdaleka nejhorší je dlouhodobě situace na severu země. Právě tuto oblast navíc v únoru zasáhlo enormní zemětřesení. Lidí bez střechy nad hlavou bylo již před tragickou únorovou událostí více než 2,8 milionu. Zemětřesení připravilo o domov minimálně dalších 40 000 rodin.

Zasažení lidé přišli o veškerý zbytek jistot. Rodiče zůstávají bez možnosti vydělávat důstojně peníze a zajistit tak obživu pro své děti. 

“Zemětřesení mi vzalo dceru. V hlavě si opakuju, že teď není čas truchlit. Teď musím přijít na to, jak uživím syna,” popisuje kritickou situaci Zakiiya, pětatřicetiletá maminka ze severní Sýrie. 

Humanitární organizace CARE v Sýrii pomáhá od samého začátku války a zajišťuje také akutní pomoc všem, které zasáhlo tragické zemětřesení. Naším cílem je poskytnout lidem důstojné životní podmínky a umožnit jim zajistit si lepší stabilní budoucnost pro sebe i své děti. 

U příležitosti Velikonoc můžete nyní spolu s CARE pomoci i Vy! Vaše pomoc začíná u jednoho malého kuřete, díky kterému získá syrská rodina zdroj vajec. Pár kuřat pak rodičům umožní založit chov slepic a uživit tak sebe i své děti.

Pošlete i Vy své velikonoční kuře do Sýrie ještě dnes, na www.care.cz

Můžete tak zachránit životy. Děkujeme!