Patříte k milovníkům tepla, kteří se těší z roka na rok stoupajícím teplotám? I navzdory tomu se dříve či později potřebujete před sluncem a teplem skrýt. Nejlépe doma, kde je příjemně chladno. Máte tam ale také teplo? Změníte to instalaci venkovních rolet.

Náš malý průvodce vám pomůže si je vybrat, abyste byli spokojení. Toto jsou ty nejdůležitější body, které byste si měli všímat.

Nezapomeňte, že na nákup rolet, případně jiné stínicí techniky, jsou dostupné i promo kódy. Díky nim bude váš nákup vždy výhodnější.

Proč zvolit rolety?

I když by se vám mohlo zdát, že rolety mají jenom jednu úlohu – ochránit před sluncem, není to vše. Elektivně eliminují zvuky a stejně tak zvědavé pohledy. A kromě léta je oceníte i v zimě. Jsou totiž účinné i pro izolování tepla.

Zmínit je potřebné i jejich estetickou funkci, protože podtrhnou vzhled celého bydlení.

Druhy rolet

Podle typu instalace můžete zvolit mezi 3 druhy rolet. Tím prvním je horní roleta. Vyberte ji při novostavbách nebo rekonstrukcích. Montuje se spolu s oknem, takže se omítnutí domu začleňuje do fasády.

Přední roleta je vhodná hlavně v případě, že chcete rolety dodatečně montovat. Je viditelná zvenčí.

Třetím typem jsou vestavěné rolety. Vybírají se hlavně při novostavbách, jsou osazené přímo do fasády a skryté omítkou.  

Chcete nakupovat výhodně? Využijte Lidl slevový kupón a těšte se z nízké sumy na pokladničním bloku.

Materiál

Rozdíl mezi materiály se nepřekvapivě odráží v cenách rolet. Dostupné jsou v hliníkovém nebo plastovém provedení.

Samozřejmě, obě mají své pro a proti. Rozhodnutí, které zvolit, souvisí i s vašimi osobními preferencemi. Nejenom naším doporučením je investovat do hliníkových. Zaplatíte za ně o něco více, no svými výhodami a životností vám to několikanásobně vrátí.

Typ ovládání

Dostupné jsou 2 typy ovládání – a to na levý nebo pravý válec. Ta na levý válec se instaluje jenom výjimečně kvůli náročnějšímu přístupu na opravu.

Inteligentní rolety

Chcete kráčet s dobou a mít moderní bydlení do posledního detailu? Obstarejte si inteligentní rolety. Ano, už se i ony nacházejí mezi smart vychytávkami.

Ovládají se jenom spínačem, dálkovým ovládáním nebo aplikaci přes smartfón.

Starostlivost o rolety

K maximálnímu užitku z rolet se o ně musíte i pravidelně starat. Pravidelná údržba spočívá v jejich čištění. Odstraňte z nich veliké nečistoty a následně je otřete vlhkým hadříkem. Přidat můžete i několik kapek prostředku na mytí nádobí.

Při čištění rolet vždy vyčistěte i rolety a naopak. Nechcete přeci, aby vám jedno ušpinilo druhé.

Nákup a instalaci rolet na váš dům určitě nebudete litovat. Dopřejí vám vytoužený chládek, stín, a navíc dokonalé soukromí.