Zdravá strava jako základ

Prvním krokem k posílení imunity je zdravá strava. Podzimní sezóna přináší bohatou úrodu ovoce a zeleniny. Jestliže nemáte plody z vlastní zahrady, vydejte se na trh, anebo využijte aktuálních nabídek a slev, které zahrnuje Penny leták nebo akční leták Kaufland. Ovoce a zelenina jsou plné vitamínů a antioxidantů, které posílí vaši imunitu. Hrušky a jablka jsou plná vlákniny a ve složení se nachází také vitamin C, proto si je s chutí dopřejte třeba každý den. Výtečné jsou plody jak samotné, tak využité při pečení. Tepelnou úpravou však dochází k likvidací značného množství zdraví prospěšných látek.

Vyvážená strava plná ovoce a zeleniny snadno nahradí doplňky stravy, které jsou taktéž doporučované pro udržení zdraví během podzimních měsíců. Klíčový je zejména zmiňovaný vitamin C, který se v hojném zastoupení nachází především v citrusech. I na ty se příležitostně nachází sleva v akčním letáku Kaufland či Penny letáku, stejně jako na čerstvě vymačkané šťávy z ovoce.

Podstatný je i dostatečný pohyb

S podzimem přichází chladnější počasí, ale to neznamená, že byste měli přestat cvičit. Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitu. Vyhledejte aktuální nabídky na sportovní vybavení a oblečení v akčním letáku Kaufland a začněte se připravovat na aktivní podzimní dny. Ideální aktivitu představuje svižná chůze každý den. Také zkuste vyrazit na kolo, zaběhat si nebo si s přáteli zahrát badminton.

Zapomínat byste ale neměli ani na kvalitní odpočinek a spánek. Dostatečný spánek je nezbytný pro obnovení energie a regeneraci imunitního systému. Pokud potřebujete novou matraci nebo hřejivé povlečení, zapojte se do nákupní horečky s akčními nabídkami na MrOferto. Myslete na to, že by měla být místnost vždy dostatečně vyvětraná a skvělými pomocníky jsou bylinky, které podpoří relaxaci a urychlí usínání. Řeč je zejména o levanduli, vyzkoušet ale můžete i meduňku nebo heřmánek.

Nezapomínejte na dostatečnou hygienu

V neposlední řadě, prevence a dobrá hygiena jsou klíčové pro ochranu imunity. Nezapomeňte na časté mytí rukou a používání dezinfekčních prostředků, abyste minimalizovali riziko nákazy. Myjte si ruce teplou vodou a mýdlem po návratu z venku, jedná se o jeden z nejúčinnějších způsobů prevence. Důležitá je i hygiena duševní, první ze známek stresu mohou být buď kosmetické problémy, anebo právě oslabení imunity.

Podzimní období může být pro naši imunitu náročné, protože slunečné dny plné tepla nahradí studená rána doplněná dešťovými přeháňkami. S vhodnými opatřeními však můžete zůstat zdraví celoročně. Využijte aktuálních nabídek v letácích a podnikněte první kroky k podzimu plného zdraví.