Bez ohledu na to, jak kvalitní produkty používáte a jak dobré zkušenosti ​​máte není možné dosáhnout dobrého výsledku, pokud nebude pokožka správně na líčení připravena. Vzniká tedy otázka, jak tuto proceduru správně provést?  

Příprava pleti je nezbytná k dosažení perfektního výsledku - denní líčení bude vypadat lépe a večerní líčení vydrží delší dobu. Pleť bude navíc chráněna před jakýmikoliv agresivními složkami dekorativní kosmetiky. Právě proto je ten nejlepší čas naučit se připravit svou pleť na make-up jako profesionál.

Na webových stránkách MAKEUP najdete pečující a dekorativní kosmetiku různých značek. Prohlédněte si sortiment zde https://makeup.cz/categorys/223763/.

Jak připravit pleť před líčením?

Prvním krokem při přípravě pleti na make-up je očištění. I když na obličeji nemáte žádný make-up, i když jste právě vstali a i když jste právě vylezli ze sprchy. Kvalitní čisticí přípravek vám v tom rozhodně pomůže. Velmi dobře pokožku masírujte, abyste odstranili nečistoty, odumřelou kůži, pot atd. 

Dalším krokem je nanesení toneru bez alkoholu. Přestože se tento přípravek dnes používá stále méně, pro péči o pleť zvlášť před vytvářením večerního líčení je stále nezbytný. Toner je ten produkt, který vám umožní uzavřít póry pokožky a tím zabránit pronikání nečistot do pórů a následující tvorbě pupínků, černých teček nebo zánětů. Toner navíc vyrovnává pH pokožky a hydratuje ji po celou dobu nošení make-upu.

Dalším důležitým krokem je hydratace, protože bez toho make-up popraská, jakmile ho nanesete na obličej. Nejprve použijte hydratační sérum a poté naneste hydratační krém. Kromě toho byste měli nanést krém na oční okolí, abyste připravili jemnou pokožku na líčení oči. Před aplikací make-upu pokožku masírujte konečky prsty a počkejte, dokud se pečující kosmetika úplně nevstřebá.

Když je naše pleť dobře připravená a hydratovaná, je čas na make-up. Nezapomeňte ale na produkt, který vám pomůže dosáhnout profesionálních a dlouhotrvajících výsledků. Měli byste aplikovat primer na obličej i na oči. Tento produkt pomáhá sjednotit tón pleti a také prodlužuje životnost make-upu. Nakonec, jakmile dokončíte líčení aplikujte fixační sprej. Tento krok dodá vaší pleti svěži vzhled po nanesení všech kosmetických produktů. 

Jak na dlouhotrvající líčení očí?

Pro dlouhotrvající výsledek přední vizážisté doporučuji použít primer jako podklad pod oční stíny. Nejenže prodlouží výdrž stínů, ale také udělá líčení očí sytější. Zde je několik důvodů, proč byste jej měli aplikovat:

 • Primer lze použít i samostatně, dokonale maskuje všechny cévy a sjednocuje tón víčka.
 • Pokud na primer nanesete i ty nejnenápadnější oční stíny, budou mnohem výraznější.  
 • Díky tomuto přípravku bude make-up dlouhotrvající a oční stíny se nebudou drolit. 

Jako primer pod stíny můžete použít i tužku na oči. Stačí ho nanést na celé víčko, rozetřít prsty a poté nanést oční stíny. Tužka zabrání drolení a pomůže zafixovat produkt na víčku.

 1. Vyberte si kvalitní štětce na líčení očí
  Výdrž líčení přímo závisí na kvalitě kosmetiky a štětců, které používáte. Pro dlouhotrvající líčení očí je potřeba použít dva štětce, široký na nanášení očních stínů a nadýchaný štětec na stínování, díky kterým získáte krásné denní a večerní líčení s jemnými přechody.
 2. Použijte kondicionér nebo sérum na řasy
  Slouží jako výborná podkladová báze pod řasenku a navíc pečuje o řasy. Nejprve naneste produkt na řasy, nechte trochu zaschnout a poté můžete nanést řasenku. V tomto případě řasenka vydrží celý den. 
 3. Napudrujte si řasy
  Toto je další způsob, jak zafixovat řasenku. Širokým kartáčkem naneste pudr na řasy a poté aplikujte řasenku. Díky tomu řasenka dobře přilne k řasám bez hrudek a díky pudru se zvětší objem řas. Tyto jednoduché tipy vám pomohou vypadat skvěle celý den nebo noc.

Jak na dlouhotrvající make-up rtů?

Je velmi snadné získat dlouhotrvající make-up rtů nanesením dlouhotrvající matné rtěnky. Musíte ale pamatovat na to, že před nanesením matné textury rty musíte nejprve dobře hydratovat pomocí balzámu. Pokud však nemáte rádi matné rtěnky, můžete nanést na rtěnku trochu pudru. Díky tomu se rtěnka neobtiskne a na rtech vydrží déle než obvykle.