Top pánské parfémy, které letos letí

Vůně pro muže ve vyšším postavení

Obchodníci, vysoce postavení manažeři a vůbec všichni muži, kteří ve své práci musejí vystupovat se vší profesionalitou a důstojností, by měli zůstat u tradičních elitních vůní s  tóny dřeva. To samozřejmě neznamená, že použijeme stejnou kolínskou, jakou se poléval náš dědeček; naprosto moderní, neotřelou, a přitom klasickou, nevtíravou vůni představuje toaletní voda Hugo Boss Bottled Tonic, ve které se mísí dřevitý základ s tóny citrusových plodů a koření, obohacený o jemný dotyk karafiátu.

Nejlepší pánské parfémy pro náročné muže dále zastupuje Angel Schlesser Homme, jenž kromě santalového dřeva, cedru a bergamotu experimentuje s dubovým mechem, rýží a levandulí.

Pro večerní společenské události pak lze doporučit parfémovanou vodu Bvlgari Man In Black, jejíž kouzlo spočívá v tajemné kožené vůni obohacené o tóny rumu a tabáku. Tato kombinace pánům přidává na mužnosti a činí z nich neodolatelné svůdníky stylu Jamese Bonda. Vůně můžete vybírat na stránce https://makeup.cz/categorys/3218/.

Jakou vůni zvolit pro sportovce

Mladší muži a aktivní sportovci budou hledat spíše vůně osvěžující a stimulující. Parfémovaná voda Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Pour Homme kombinuje tóny jalovce a citrusových plodů se svěží vůní mořské vody. Příjemný vodní základ s citrusy nabízí také toaletní voda Azzaro Chrome, jež je navíc obohacena o povzbuzující vůni zeleného čaje.

Nelepší pánské parfémy pro romantiky

Romanticky založení muži s bohémským životním stylem si mohou dovolit vůně neobvyklé až extravagantní. Už dávno neplatí, že květinové tóny se hodí jen pro ženy; mezi nejlepší pánské parfémy 2023 se řadí toaletní voda Paco Rabanne 1 Million, která si pohrává s tóny růže, nenásilně vsazených do citrusového a kořenitého základu. Parfém Dior Sauvage se nebojí ani nádechu vanilky. Toaletní voda Jaguar Classic pak přichází s originální kombinací bylinek, květin a ovoce, čímž se trefí do vkusu každé jemnější povaze.

Mezi top pánskými parfémy letos figurují také vůně orientální, jež v posledních letech očividně nabírají na popularitě. Parfémovaná voda Ajmal Vision přichází ze Spojených Arabských Emirátů a zaujme dřetitým základem ozvláštněným květinovými a zelenými tóny. Orientem se inspiroval také parfém Giorgio Armani Armani Code, jehož dotek je díky základu kůže a tabáku o něco „mužnější“.

Jak se vyznat v pojmech

Nejste si jisti, zda zvolit parfémovanou či toaletní vodu? Jednotlivé typy pánských vůní se liší poměrem vonných látek vůči ostatním ingrediencím. Obecně platí, čím je větší koncentrace vonných látek, tím intenzivnější bude vůně. Pokud však máte citlivější pokožku, měli byste raději zvolit vůni méně koncentrovanou, aby nevzniklo riziko alergických reakcí. Vybírat lze také podle ročního období - zatímco v zimě sneseme vůni těžší a silnější, v létě nám bude více vyhovovat lehčí toaletní či kolínská voda. 

  • Parfém: koncentrace vonných látek cca 15–30 %
  • Parfémovaná voda: koncentrace vonných látek cca 10–14 %
  • Toaletní voda: koncentrace vonných látek cca 6–9 %
  • Kolínská voda: koncentrace vonných látek cca 3–5 %