“Čím dál více pacientů k nám do optiky přichází s podobnými symptomy - pálení v očích, únava očí, pocit suchého oka, někdy i bolesti hlavy a celková únava. Souboru těchto symptomů se říká syndrom suchého oka a souvisí s životním stylem současné populace - především s tím, že většinu času trávíme uvnitř a několik hodin denně se díváme do digitálních obrazovek,” říká optometristka společnosti Lentiamo Lucie Macháčková.

Čočky proti suchému oku

Ještě více syndrom postihuje nositele kontaktních čoček. Podle průzkumu společnosti Bausch and Lomb 82 % uživatelů silikon-hydrogelových kontaktních čoček projevuje zájem o takové, které pomáhají předcházet pocitu suchého oka nebo jej redukují. Proto společnost přišla na trh s kombinací dvou speciálních technologií. První z nich je Advance Moisture Seal®, která v čočkách dokáže udržet až 96 % původní vlhkosti i po 16 hodinách. Druhou je technologie Comfort Feel, která uvolňuje složky pro pohodlí a zdravé oči, které jsou navržené tak, aby chránily, obohacovaly a stabilizovaly slzný film. 84 % dotázaných uživatelů potvrdilo, že nošení těchto čoček neprovází podráždění ani jiný diskomfort.

Tip: Jednodenní kontaktní čočky Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY jsou pohodlné na celodenní nošení. Na lentiamo.cz koupíte balení 30 ks za 659 Kč nebo 90 ks za 1969 Kč.

Kontaktní čočky pro 21. století

Kontaktní čočky prošly od svého vzniku dlouhou evoluci a stále se vyvíjí nové technologie, které více vyhovují současnému stylu života a potřebám populace 21. století. Přesto ne každý uživatel jde s dobou. “Jsou rodiny, kde se dědí značka čoček z generace na generaci. Maminka například nosí čočky z hydrogelu, které jí byly aplikované před 20 lety, a stejné doporučí i dceři nebo synovi,” vysvětluje optometristka. Dnes se ale kontaktní čočky vyrábí hlavně ze silikon-hydrogelu, který propouští mnohem více kyslíku a čočka je pro oko pohodlnější.

Nepříjemné pocity v oku mají negativní vliv na produktivitu práce i celkovou spokojenost. Vedle moderních čoček odborníci doporučují nezapomínat na mrkání, pít hodně tekutin a případně používat zvlhčující kapky do očí.

Kontaktní čočky ULTRA® ONE DAY jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Pečlivě si přečtěte návod na použití.