Konečně nastává čas dovolených a výletů. Chcete-li zabavit sebe i děti na dlouhých cestách, je audiokniha báječným společníkem. Oceníte ji i při lenošení u bazénu a na pláži. Klid díky ní najdete v hotelovém pokoji nebo rušném kempu. Navíc vám nezabere žádné místo v kufru. A to nejlepší? V rámci akce Červen měsíc audioknih  můžete při doplnění audioknihovničky ušetřit. Stovky titulů jsou totiž k mání se slevou 50 %.

Letos Audioteka celou událost pojala jako velkou audioknižní jízdu. Tituly vybrané do akce vás provedou od minulosti po budoucnost. Přinesou příběhy, s nimiž poznáte světy, kde prostor ani čas nemají hranice. Pokud si tedy na své letní dovolenkové cesty musíte ještě chvíli počkat, s audioknihami si můžete užít dobrodružství už nyní. V každé etapě akce máte na výběr zhruba ze stovky děl. Web Audioteky je tak v červnu lepší sledovat průběžně, abyste o žádný atraktivní kousek nepřišli.

Superprodukční zpracování plné efektů

V nabídce objevíte i příběhy v tzv. superprodukčním zpracování. Potěší vás obsazením rolí, kterých se zhostili prvotřídní herci. Vychutnáte si také působivé audiokulisy, které vykreslují atmosféru děje.

Pokud si neumíte představit dovolenou bez dobré detektivky, sáhněte po dramatizaci Černá káva od Agathy Christie. Příběhu dominuje postava svérázného detektiva Hercula Poirota. Ten má do Londýna bezpečně převézt ničivou výbušninu. Než se však naděje, nevyšetřuje jen krádež, ale rovnou vraždu. V bravurním zpracování vás do děje vtáhnou výkony Daniely Kolářové, Jaromíra Meduny a Simony Postlerové.

Z divadelních prken do superprodukčního zpracování zamířila i společenská komedie britského klasika Oskara Wilda. Jeho konverzační um a jiskřivý anglický humor vyniká v komedii Vějíř lady Windermerové, která se na pozadí tématu morálky a způsobu života britské smetánky z konce 19. století zároveň kriticky zabývá postavením ženy v tehdejší společnosti. V hlavních rolích příběhu, na jehož počátku stojí jedno velké tajemství, účinkují Andrea Elsnerová s Matoušem Rumlem.

Letní tip na jednohlasou klasiku

Z jednohlasé tvorby, kterou můžete v rámci akce Červen měsíc audioknih pořídit o polovinu levněji, patří k našim tipům oceňované dílo Kde zpívají raci od autorky Delie Owensové. O Kye Clarkové, hlavní postavě příběhu, kolují fámy jako o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Titul je překrásnou ódou na přírodu a zároveň vyprávěním o opuštěné dospívající dívce, která se učí důvěřovat lidem. Je však také líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Provází jím hlas Jany Štvrtecké.

Tyto audioknižní tipy pořídíte s 50% slevou v rámci první etapy akce Červen měsíc audioknih.

Více informací najdete na Audioteka.cz.