Tepelné čerpadlo vám zajistí vytápění i chlazení domácnosti

Tepelné čerpadlo neslouží pouze k vytápění, ale také ochlazování domácnosti. Proto jej naplno využijete celoročně. V zimě vám zajistí teplo domova, v létě vás naopak příjemně ochladí, a vám tak odpadnou starosti s případným pořizováním klimatizace, jejíž koupě by zbytečně zatížila rodinný rozpočet.

Efektivnost a návratnost

Tepelná čerpadla jsou dobře známá díky vysoké efektivnosti a skvělé návratnosti investice. Efektivnost je zajištěna tím, že čerpadlo využívá k ohřevu teplo z okolí přibližně ze 75 % , čímž vám výrazným způsobem klesne spotřeba elektrické energie a čerpadlo je z větší části zcela samostatné. Rychlá návratnost investice je zapříčiněna tím, že pořizovací ceny čerpadel v posledních letech znatelně klesají a při jejich pořízení lze využít také čerpání státních dotací.

Ekologie

Pro jedince, kterým záleží na životním prostředí, je tepelné čerpadlo jasnou volbou. Při jeho používání totiž nedochází k žádnému úniku škodlivin do ovzduší. Díky tomu je možné si domácnost vytápět po dobu desítek let s pomocí jednoho čerpadla a vědět, že jste tím nijak nepřispěli k znečištění životního prostředí. Ano, životnost tepelných čerpadel se totiž pohybuje v řádku desítek let.

Tepelná čerpadla jsou ekologickým způsobem vytápění i ochlazování domácností a výborně se hodí nejenom do pasivních domů, ale také do všech ostatních. Čerpadla jsou samostatná, efektivní, investice do nich se vrátí v řádu pár let a jejich provozem se do ovzduší nedostávají žádné nežádoucí škodliviny a při jejich nákupu lze čerpat státní dotace.