Po covid pandemii, která nás připoutala v našich domovech, stále přetrvává touha trávit více času ve svých příbytcích, které se více méně příležitostně mění také na kancelář. A i když už tvrdé „lockdowny“ nehrozí, nebo v to aspoň doufáme, touha po útulných a zkrášlených příbytcích neuvadá. Domovy mají být nejen bezpečnou oázou klidu, ale také dokonale funkční a atraktivní. Představujeme vám trendy, které budou v příštím roce dominovat interiérovému designu.

Kousek přírody

Přírodní materiály jako dřevo, kůže, sláma, ratan, nebo kámen, jsou tou správnou ekologickou volbou. Pozitivně působí na naše zdraví, přirozeně propojují interiér s exteriérem a vnáší do nich pozitivní vibrace. Můžete je použít na nábytku, jako obklad stěn, na podlahách, na textilních a interiérových doplňcích. Nejjednodušším způsobem, jak přinést kousek přírody do příbytku, jsou pokojové rostliny. Umí místnost krásně oživit, některé jsou i lapačem toxinů a elektronického smogu.

Pocit komfortu

Jedním typem, jak se cítit doma komfortně a pohodlně, je využít měkké textilní doplňky, které najdou uplatnění v každé místnosti. Splní nejen estetickou úlohu, ale taky praktickou. „Bavlněné hřejivé deky, měkoučké polštáře, zatemňovací závěsy, flanelové bavlněné povlečení, nebo heboučké utěrky – všechny tyto prvky nádherně zútulní domov,“ radí Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradiční české značky ložního povlečení a bytového textilu.

Míchání stylů

Trendem, který je tu už několik sezón, je míchání stylů. Tento osobitý způsob vyjádření se těší oblibě především u kreativních lidí,kteří jsou otevření novým možnostem a příležitostem. Do moderně zařízeného interiéru je vhodné přidat vintage nebo retro kousky. Efektivně působí míchání stylů zejména v prostornějších místnostech, například v obýváku či jídelně.

Přítomný home-office

Mnoho společností nabízí svým zaměstnancům možnost pracovat z domu, ať už trvale, nebo jen pár dní v týdnu. Jakmile nemáte k dispozici samostatnou místnost, vytvořte si pracovní koutek v ložnici, jídelně, nebo obýváku. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení, ať už bodovým, stolním anebo závěsným světlem. Nesprávné osvětlení může způsobovat bolest hlavy, nesoustředěnost a další zdravotní těžkosti. Obklopte se pozitivními doplňky, které vás nakopnou k produktivitě. Udělejte si z pracovního koutku doslova šťastné místo na práci.

Křivky jsou všude

Oblé tvary interiéru svědčí, zjemňují ho a zútulňují. Sluší všem stylům, hodí se do moderního, minimalistického, rustikálního, či skandinávského stylu. Využít je můžete na nábytku, jako je pohovka, křeslo, konferenční stolky, stoličky s oblými opěrátky a podobně. Ale krásně vypadají i doplňky s oblými tvary, jako je například zrcadlo, obrazy, foto rámečky, prostírání do jídelny, keramika, nebo vázy.

Mohlo by vás zajímat: Zaostřeno na ložnice: Nejlepší povlečení na zimu