S vybarvenými kabáty se tuhle zimu roztrhl pytel. Nosí se všechny pastelové barvy, dominuje růžová, fialková, fuchsiová, rumělkově červená i lila. Oblíbenou barvou je stále více meruňková, křiklavě žlutá, výrazně oranžová či královsky modrá. Takový kousek z módy nikdy nevyjde, tím se trápit nemusíte.

Nebojte se barev

Neznamená to, že byste se měla zbavit klasického flaušového kabátu v barvě velbloudí srsti nebo v neutrální černé. Takový tradiční model se bude hodit vždycky a třeba pro společenskou příležitost jako svrchník přes koktejlové šaty nebo večerní róbu není lepší volby, stejně tak k elegantnímu byznys kostýmu je ideální obléknout velmi dobře střižený a kvalitní flaušák v méně výrazné barvě. Ale pro běžné nošení se hodí nějaká zajímavější varianta, abyste si mohla s barevným laděním celého outfitu pohrát. A vychytat tak i ostatní doplňky.

Do áčka a s velkými knoflíky

V módě se udrželo dvouřadé zapínání, áčkový střih, klopy a délka těsně pod kolena. Over size střih už není až tak výrazně neforemný, přednost dostávají spíše střihy rovné. Na scénu se vrací i kabáty v délce dlaň nad kolena, třeba s typickým anglickým zapínáním na dřevěný špalíček a oka z širších pásků kůže nebo koženky. Důležité je, abyste se v kabátu cítila komfortně, v teple a v pohodlí.

A z jakých materiálů se kabáty šijí?

Flauš říznutý kašmírem

Flauš je vlna měkká na omak, s delším, částečně urovnaným a ležatým vlasem. Název je odvozen z německého flausch neboli chomáče vlasů, tak by měla působit látka, když si na ni sáhnete. Velice progresivní je flauš s příměsí kašmíru, za tuhle verzi si však slušně připlatíte.

Funkční merino

Merino vlna zahřeje, je vysoce odolná a kabátům precizního střihu dodá ležérně sportovní vzhled. Nosí se i v kombinaci s některým z dalších, pro kabáty typických materiálů nebo třeba s hrubou pleteninou.

Vařená vlna

Vařená vlna je čistě přírodní látka a vznikla především proto, že běžná vlněná vlákna se kadeří, a tudíž se nikdy nedostanou těsně k sobě, zůstávají mezi nimi kapsy vzduchu. V průběhu výroby textilie se vlna vařením záměrně sráží, což mění jeho hustotu. Ta je podstatně vyšší a látka z vařené vlny je odolnější vůči zašpinění, trvanlivější a hlavně skvěle hřeje. Vařená vlna se nemačká a kabát stačí obyčejně vyvětrat. A když je třeba ho dát po sezóně do formy, je na řadě čistírna.
 
ZDROJ: vlasta.cz