Láska a vztahy

Předem je potřeba, abyste si přiznali, že vás loňský rok, kdy jste si od června do začátku října užívali přízně Venuše ze Lva, tak trochu rozmlsal.

Zdroj: Youtube

Teď se musíte smířit s tím, že se vám opačné pohlaví nevrhá k nohám jen tak bez rozmyslu, ale že se o jeho přízeň musíte opravdu soustředěně snažit. Začátek nového roku bude naštěstí v tomto ohledu neobyčejně skvělý. Venuše pobývá od konce prosince 2023 až do 22. ledna ve Střelci, kde se stará, aby vaše láska měla duchovnější vyznění než obvykle. Člověk, kterého si začnete namlouvat, velice rychle pochopí, že vám nejde jen o sex, ale že opravdu chcete, aby s vámi po všech stránkách souzněl. Bez problémů to zvládnete zejména v první polovině ledna, kdy ve stejném znamení stojí i Merkur a do 4. ledna i Mars.

Další šance na vylepšení vašeho erotického života přijde mezi 5. a 29. dubnem. Měsíc lásky budete prožívat sice o trochu dříve, ale o to bude ohnivější a intenzivnější. Díky dlouhodobému pobytu Merkuru ve svém znamení budete umět své city vyjádřit způsobem, který druhou stranu přesvědčí, že jste to nejlepší, co jí osud dokázal poslat do cesty. Česky řečeno – každý si uvědomí, že by si chvíli, kdy vás odmítl, vyčítal do konce života.

Když se pak mezi 30. dubnem a 8. červnem přesune do vašeho znamení Mars, budete plní sebevědomí a chuti změnit svůj život od základů. Zjistíte, že ve vašem životě přestává hrát roli to, o čem jste dosud uvažovali jako o nutné podmínce pro svá životní rozhodnutí. V důsledku toho se můžete rozhodnout pro sňatek nebo alespoň sestěhování po dvou týdnech známosti. A čím víc vám to budou vaši blízcí rozmlouvat, tím víc se budete své myšlenky držet.

První rozpory do dosud krásně zvládaného milostného života vám přinese Venuše, která se mezi 17. červnem a 10. červencem nachází ve vašem sektoru rodiny. Občas můžete mít dojem, že se váš partner nevěnuje vám, ale myslí v první řadě na děti a své rodiče nebo další příbuzné. Může vám to sice vadit, ale když si uvědomíte, že byste vedle sebe mohli mít člověka bez srdce, který na své blízké kašle, zjistíte, že to není zase tak zlé.

Za vaše chápavé jednání vás mezi 11. červencem a 4. srpnem odmění Venuše ve Lvu. Pokud máte partnera, budete si s ním bez problémů rozumět. Chápete ho beze slova a jste rádi, že ho máte. Pokud partnera nemáte, dokážete využít každé příležitosti, abyste si ho našli. Příležitosti to mohou být tak podivné, že časem bez problémů zaujmou čestné místo ve vaší rodinné kronice. Na pomoc vám přichází i Jupiter, který se během jara přesunul do vašeho sektoru komunikace a postará se, abyste o své lásce dokázali mluvit tak, aby se vašim slovům dalo věřit.

Když se vám přes veškerou snahu nepodaří své city a emoce vyjádřit tak, abyste s tím byli spokojení a aby vám adresáti vašich slov opravdu dobře rozuměli, nic se neděje. Další příznivá šance na vylepšení vašeho citového života přijde mezi 29. srpnem a 22. zářím. Venuše se stěhuje do vašeho partnerského sektoru a vy s partnerem vytváříte spokojený a vyrovnaný vztah. Další pozitivní šance se objeví mezi 17. říjnem a 11. listopadem. Venuše se vrací do Střelce a může vám do života vrátit člověka, s kterým to na začátku roku nevyšlo. Nevzdávejte se a sáhněte si pro štěstí ještě jednou!

Rodina, rodiče, děti

O Beranech

Předpoklady pro povolání: umělec, lékař, kriminalista, voják, obchodník, výpravčí, vedoucí úřadu

Milostné a přátelské vztahy: ideální jsou znamení Blíženců, Vodnáře, Vah a Lva

Barva: červená

Předměty: výrobky ze železa a ocele, pracovní nářadí, bodné a sečné zbraně

Rostliny: kopřiva, bodlák, jehličnany, oliva, česnek

Šťastný den: úterý

Šťastná čísla: 7, 16, 25

O tom, že je doba náročnější, než jste čekali, nepochybují ani tak přesvědčení optimisté, jakými nepochybně jste.

Právě proto si nejen vy, ale i většina lidí z vašeho okolí uvědomuje, že je důležité, abyste spolu v rámci rodiny začali vycházet co nejlépe. Nemusí mezi vámi panovat nějaká bouřlivá láska, ale je nutné, abyste se k sobě chovali korektně. Právě proto bude lepší, když v komunikaci vsadíte spíše na rozumné a hlavně emocemi příliš neovlivněné jednání. Potřebovat ho budete zejména v kontaktu se starší generací. Je potřeba, aby starouškové pochopili, že se mohou dostat do situace, kdy by bylo společné bydlení řešením opravdu nejlepším. V takovém případě je potřeba, abyste naplno využili energii Jupiteru, který se do 25. června nachází ve vašem sektoru peněz vlastních. Je nutné, abyste se bez zbytečného ostychu pustili do řešení finančních záležitostí. To, že jste rodina a že se přece dokážete domluvit, není argument. Čím přesněji se dohodnete předem, tím více snižujete nebezpečí následného nedorozumění.

Na to, abyste se domluvili, budete mít čas zejména mezi 10. březnem a 14. květnem, kdy ve vašem znamení pobývá Merkur. S jeho pomocí dokážete všechno (včetně eventuálního stěhování) doladit tak, aby byli všichni spokojení. Při přesném plánování byste se však měli vyhnout dnům mezi 25. březnem a 8. dubnem. Nejdříve jste pod vlivem měsíčního zatmění ve svém partnerském sektoru a posléze probíhá ve vašem znamení zatmění sluneční.

Právě proto bude lepší, když v tomto období vyřídíte veškeré úřední záležitosti a stěhování samo odložíte až na druhou a třetí dubnovou dekádu.

Rodiče či prarodiče budete mít zajištěné, ale to neznamená, že si můžete užívat a nic nedělat. Vaši pozornost si žádají děti. Kvůli podávání přihlášek na školy se dohadovat nebudete. Vaše ratolesti vědí, co by chtěly dělat, a vy jim to moc rádi umožníte. V tomto směru problémy naštěstí nehrozí. O trochu obtížnější to bude s ratolestmi dospívajícími nebo dospělými. Když vám řeknou, že by chtěly vyrazit na delší pobyt do ciziny, neberte to jako vyjádření nevděku, ale jako rozumné jednání, kterým dokazují, že si se životem chtějí a dokážou poradit samy. Právě proto by bylo dobré, kdybyste si na sebe vzájemně udělali v prvních třech červencových týdnech a mezi 14. srpnem a 8. zářím čas. Energii Merkuru, který v těchto dnech prochází vaším sektorem dětí, tak dokážete využít k uzavření dohod, které budete všichni respektovat. Opět se ukáže, že máte rozumné ratolesti. Jsou dokonce tak rozumné, že pochopí, že nemusejí všechno zvládat samy, ale rozhodnou se, že vaše rady nejenže vyslechnou, ale budou se jimi i řídit.

Pokud se chcete držet astrologických doporučení, měli byste jim vysvětlit, že bude lepší, když do nového života nebudou vyrážet kolem 2. října, kdy ve vašem partnerském sektoru probíhá měsíční zatmění. Mohou se sice usmívat, ale na vaše přání nakonec dají. Je vidět, že jste si své ratolesti vychovali tak, že na sebe můžete být v tomto směru vyloženě pyšní. A jejich další činy to už jenom potvrdí!

Zdraví, kondice

Už dávno víte, že je potřeba, abyste se o zdraví duše snažili stejně intenzivně jako o zdraví a pohodu těla. Potíž je v tom, že se ve vašem sektoru zdraví duše nachází celý rok Saturn.

Právě proto je potřeba, abyste se o svou psychickou rovnováhu starali usilovně a soustředěně. Velice by vám pomohlo, kdybyste se hned na začátku roku rozhodli, že se konečně uvolníte od toho, co máte za sebou a s čím jste se už dávno měli rozloučit. Pokud se na to necítíte sami, nevadí. Oslovení vhodného psychoterapeuta není v žádném případě známkou slabosti, ale jedním z projevů vašeho zdravého rozumu. Teprve ve chvíli, kdy na sobě začnete pracovat a tím se i osvobozovat od stínů nepříjemné minulosti, zjistíte, že je to to nejlepší, co jste pro sebe mohli udělat.

Pokud se zdraví těla týče, může trochu problémů natropit Uran, který celý rok prochází vaším sektorem majetku vlastního. To, že si uvědomujete, že je pro vás zdraví majetkem nejcennějším (už jen proto, že si toho ostatního majetku bez zdraví moc neužijete), je v naprostém pořádku. Pod vlivem Uranu však máte sklon k typickému kolísání ode zdi ke zdi. Buď na požadavky svého těla totálně kašlete, preventivním vyšetřením se vyhýbáte obloukem a i před zjevnými symptomy zdravotních neduhů zavíráte oči, nebo jim naopak přikládáte až příliš velký význam. Není divu, že takto rozkolísaným jednáním vyloženě děsíte partnera, který se ve vás nevyzná a neví, jak má s vámi jednat. Pak hrozí, že se vaše prapodivný přístup ke zdraví negativně odrazí i na něm.

Když se ale nad svým zdravím zamyslíte objektivně, zjistíte, že na tom v tomto ohledu nejste zdaleka špatně. První dobrou zprávou je to, že se váš vládce Mars do vašeho sektoru zdraví letos vůbec nedostane. Venuše, která by vás mohla vyhnat do lázní nebo přimět k nějakému cvičení, se zde nachází mezi 5. a 28. srpnem. Kdybyste její blahodárnou energii využili na dovolenou se cvičením a vůbec s trochou fyzické aktivity, bylo by to krásné. Kdybyste navíc přemluvili partnera, aby jel s vámi, bylo by to ještě lepší. Na večery a noci byste si tak zajistili erotickou aktivitu, která má na vaše zdraví rovněž velice blahodárný dopad. Konečně byste se na vlastní kůži přesvědčili, že sex příznivě ovlivňuje oběhový systém, posiluje imunitu a ještě vám na celý další den zaručí dobrou náladu.

Na podzim, kdy bude vaším sektorem tělesného zdraví mezi 10. a 25. zářím procházet Merkur (a bude vytvářet živlovou opozici s Neptunem z vašeho sektoru zdraví duše), mohou přijít obvyklé sezonní virózy a nejrůznější typy nachlazení. Pro jistotu se vyhýbejte lidem, kteří kýchají a prskají kolem sebe a kteří na vás mohou své zdravotní problémy přenést. Stejně tak se vyhýbejte dětem, které podobné problémy mají. O tom, že dětské virózy dospělí snáší podstatně hůře, víte své a opravdu není potřeba, abyste to opět prožívali na vlastním těle. V srpnu by bylo navíc dobré, kdybyste si pro jistotu nechali zkontrolovat hladinu cukru. Pokud je v pořádku, můžete si oddechnout. A pokud by v pořádku nebyla, stačí lehká úprava jídelníčku, aby se všechny ukazatele vrátily do správných hodnot.

Kariéra, práce, peníze

Pokud se peněz týče, máte velmi slušně našlápnuto. Vaším sektorem peněz vlastních se totiž až do 25. května pohybuje Jupiter. S jeho pomocí daleko snáz dosahujete na hodnoty, o kterých jste dosud mohli jen snít.

Když si usmyslíte, že něco (anebo i někoho, ale o tom teď není řeč) získáte, nedokáže vám nikdo oponovat. Dosud je to neobyčejně skvělé. Staré astrologické pravidlo však praví, že průšvihy, které Jupiter zajišťuje, stojí opravdu za to. Právě proto je potřeba, abyste se v tom, co se peněz týče, chovali rozumně a nevystavovali se zbytečně trestům. Když se planeta, zvaná ve starých textech Velké štěstí, pokárá, můžete si být jistí, že k vám přistoupí opravdu královsky. V tomto případě se o možný průšvih od 21. ledna do konce května může starat Pluto, který s výše uvedeným Jupiterem vytváří živlovou kvadraturu. Když si nedáte pozor, přiměje vás, abyste se rozhodli pro různorodé investice, na něž vám vaše vlastní zdroje stačit nebudou. Pak si budete muset vybrat, zda se zadlužíte, což by v současné době rozumné nebylo, nebo zda se rozhodnete, že některou ze zamýšlených aktivit buď vzdáte, nebo přenecháte příbuzným či kamarádům. Příjemné to nebude, ale jiná cesta vám nezbývá. Když se budete snažit udržet všechno, můžete si být jistí, že nakonec nebudete mít v rukou nic.

Další možnosti vám nabízí Merkur, který váš majetkový stav ovlivňuje mezi 15. květnem a 2. červnem. Vzhledem k živlovému sextilu, který vytváří se Saturnem z vašeho sektoru tajemství a věcí skrytých, může přijít nabídka na protekci nebo nějakou skrytou pomoc. To, že vás taková možnost láká, je samozřejmé. Přesto byste si předem měli co nejpřesněji zjistit podmínky, které se k přijetí podobné nabídky vážou. Jakmile budete mít jen stín podezření, že by po vás za to mohli chtít něco, co se neshoduje s vaším mravním kodexem, musíte mít dost odvahy, abyste nabídku odmítli. I když nabízející disponují velice silnými přesvědčovacími schopnostmi, vy jejich argumentaci podlehnout nesmíte. Riziko, kterému byste se vystavovali, by bylo opravdu vysoké. V případě, že byste ujeli a něco nerozumného opravdu udělali, by vám „odměnu“ spočítal Jupiter jako vládce planetární spravedlnosti. O tom, že byste si to slízli naplno, nepochybujte.

Pokud máte pocit, že byste měli z bezpečnostních důvodů někam zalézt a během celého roku pokud možno nevyčnívat, není to tak úplně pravda. Šance na výdělek takříkajíc „mimo program“ přijde mezi 23. září a 16. říjnem, kdy vaším sektorem majetku vlastního prochází Venuše. Připraví vám půdu a přinese vám ohledně toho, co se týká peněz, nejen skvělé nápady, ale i jistotu, že je dokážete uvést do života. Kdyby se pojily s nutností spolupráce s jinými lidmi, dejte si pozor, aby to byli jedinci vaší krevní skupiny. Pokud by vás před nimi varovala intuice, neříkejte si, že je to nesmysl, ale pěkně ji poslechněte. Zcela určitě se vám vyplatí. Na pozitivní vliv Venuše pak mezi 13. říjnem a 1. listopadem navazuje Merkur, který rovněž prochází vaším sektorem peněz cizích. Díky nápadům, které vám přinese, si dokážete mezi nabídnutými finančními aktivitami vybrat ty, které vám budou prospěšné. Suma sumárum, jde o rok, který vás nutí spíše k opatrnosti než k velkému riziku. Mohli byste si sice představovat, že skončí velkým triumfem, ale mohlo by to taky dopadnout jinak. A právě této cestě se rozumně vyhýbáte.

Seberozvoj a duchovní cesta

Když se podíváte na kroky, které jste s většími nebo menšími obtížemi na duchovní cestě urazili, musíte konstatovat, že jste toho dokázali opravdu hodně.

Teď je na vás, zda chcete tento rok pojednat jako odpočinkový, nebo zda chcete nabrat vítr do plachet a překonat překážky tak, abyste se posunuli dál a výš.

Pokud si chcete dopřát klid a pohodu, je to pochopitelné a nikdo se na vás zlobit nebude. Měli byste si však uvědomit, že pohoda pro vás jako ohnivého zrozence nesmí znamenat lenost. Ta by vás vedla do stavu, kdy byste nejenže stagnovali, ale začali i couvat. Pokud jste byli dosud zvyklí na duchovní aktivity, cvičení těla i ducha nebo třeba i na stravování stylem přerušovaného půstu (i když se to nezdá, je i toto mocná duchovní aktivita), nesmíte s tím přestat. Výsledkem by bylo nejen pár kil navíc, ale především totální propad nálady a pocit, že nestojíte za nic. Právě proto byste zejména v létě měli využít všech nabídek na pohyb doprovázený duchovními aktivitami. Když si uvědomíte, že jsou už i u nás poutní cesty, na které mohou vyrazit lidé, kteří právě potřebují udržet duši i tělo v pořádku, neváhejte a nějakou si vyberte. Bude to pro vás po všech stránkách lepší než pohodlné hnití doma. Ve vašem případě totiž hrozí, že začnete vymýšlet nejrůznější alotria – popichováním svých bližních počínaje a partnerskou nevěrou konče. Průšvih, který by následoval, by byl nejen nepříjemný, ale vás a vaši dosavadní existenci přímo ohrožující.

Když si tedy všechno sečtete a důsledky svého jednání promítnete, dojde vám, že opravdu patříte k lidem, pro které je stagnace ve všech směrech nebezpečná. Právě proto bude lepší, když se vědomě rozhodnete pro aktivitu. Problém je v tom, že na váš sektor duchovních záležitostí vytváří celý rok živlovou kvadraturu (tedy napjatý vztah) Saturn spolu s Neptunem. Zejména v první polovině ledna, kdy ve vašem sektoru duchovna pobývá Merkur, s nímž do 22. ledna spolupracuje Venuše, hrozí nebezpečí totální ztráty zdravého rozumu. I když k takovému myšlení ke svému štěstí moc náchylní nebýváte, hrozí, že propadnete spikleneckým teoriím. Když navštívíte rozumného astrologa nebo kartáře, který se ve svém řemesle vyzná, nic se neděje.

Ve vašem případě však hrozí, že narazíte na někoho, kdo z vás bude chtít dostat buď peníze, nebo z vás bude podle vzoru mozkomorů z Harryho Pottera rovnou vysát duši. Právě tehdy je potřeba, abyste na pomoc povolali zdravý rozum. Pro úspěch stačí, když si slíbíte, že ve svém duchovním životě v lednu nic měnit nebudete. O tom, že byste začali přispívat na něco jiného než na prověřenou charitu, ani neuvažujte. Místo toho pokračujte v tom, na čem pracujete už dlouho a s čím máte zkušenosti. Když se pak Merkur do vašeho sektoru duchovna vrátí mezi 2. listopadem a 7. lednem 2025 podruhé, budete své lednové váhání hodnotit jako zajímavou duchovní zkušenost. To, že jste ji zvládli, pak berte jako důvod k oslavě. Neboť oslavu si i vítězství v duchovním boji zaslouží!

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
4. ledna Mars vstupuje do KozorohaUvědomte si, co chcete, a pak na tom začněte pracovat. Při důsledné práci je úspěch jistý!
14. února Mars konjunkce PlutoPečlivě si vybírejte aktivitu, do které investujete svou mimořádnou energii.
9. března Mars kvadrát UranJe potřeba, abyste se na každé rozhodnutí dvakrát vyspali a pak ho odložili.
8. dubnaSluneční zatmění v BeranuBeze smutku se rozlučte s tím, co ve svém životě už nechcete. Dá vám to svobodu.
26. květnaJupiter vstupuje do BlížencůJe potřeba, abyste odložili ostych a naučili se své názory obhajovat tak, aby je nikdo nezpochybnil.
17. červnaMerkur vstupuje do RakaDejte si pozor na rodinné hádky. Byly by zraňující a zbytečné.
11. červenceVenuše vstupuje do LvaLásku, která se vám nabízí, neodmítejte bez rozmýšlení.
4. srpnaNovoluní ve LvuPokud toužíte po dalším členovi rodiny, máte program jasný.
1. září Pluto se naposledy vrací do KozorohaVyužijte šanci a energicky popostrčte kupředu svou kariéru. Máte na to osm týdnů!
2. říjnaSluneční zatmění ve VaháchS partnerovým rozhodnutím nehnete. Bude lepší, když se o to nebudete ani pokoušet.
2. listopaduMerkur vstupuje do StřelceSvé skvělé nápady nejdříve promyslete a až potom s nimi jděte na veřejnost.
15. prosinceÚplněk v BlížencíchVeškeré informace, které získáte, si dobře zapamatujte. Budou pro vás velice důležité.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články