Láska a vztahy

Na to, co bylo vloni, kdy vás Venuše, dlouhodobě pobývající ve Lvu, tvrdě nutila do něčeho, co se vám nelíbilo, a cpala vás tam, kde jste být nechtěli, můžete klidně a bez výčitek svědomí zapomenout.

Letos vás v lásce a ve vztazích vůbec čekají trochu klidnější časy. Jejich základ tvoří Jupiter, který až do 25. května pobývá ve vašem znamení. Dodává vám nejen pohodu, zajištění a jistotu, že všechno dobře dopadne, ale i sebevědomí, které se na budování vašich vztahů podepíše neobyčejně pozitivně. Právě proto si můžete užívat zimu a celou první polovinu jara tak, jak to obvykle nemíváte ve zvyku. Můžete bez obav flirtovat a dávat najevo, že k lásce a k erotice nepřistupujete jako k vážné záležitosti, ale naopak jako k zábavě, kterou si chcete a budete užívat. To, že by z vašich vztahů mohlo být něco dlouhodobého, vás napadne až po 15. květnu. Do vašeho znamení se dostává Merkur a vy si najednou uvědomujete, že byste vedle sebe moc rádi měli člověka, se kterým byste se podělili o životní radosti i starosti. O to, aby nešlo o myšlenky, které vám jen tak proletí hlavou a vážnější stopy nenechají, se postará i Venuše. Ta vaším znamením prochází mezi 30. dubnem a 22. květnem a stará se, abyste krásu a přitažlivost dokázali najít i v člověku, ve kterém ji nikdo jiný nevidí. Ve vztazích, které jste během jara tak slibně rozjeli, však nesmíte moc tlačit na pilu. Bude lepší, když přelom jara a léta omezíte na příjemné schůzky, při kterých budete sice dávat najevo, že je vám s tím druhým dobře, ale kdy ho zároveň k ničemu nutit nebudete. Když však zjistíte, že se potenciální partner sám začíná zajímat o vaše bydlení a vysvětlovat vám, jak si představuje budoucí bydlení společné, můžete si být jistí, že je všechno na dobré cestě.

Zdroj: Youtube

To, že jde o záležitost, ke které oba přistupujete vážně a zodpovědně, si potvrdíte v rovině verbální mezi 26. červencem a 14. srpnem v kole prvním a následně mezi 9. a 25. zářím v kole druhém, kdy vaším sektorem lásky a romantiky prochází Merkur. Stejně pozitivní vliv vyvíjí na vaše vztahy Venuše, která zde pobývá od 5. do 22. srpna. Jde o dny, kdy se opravdu dokážete domluvit na všem tak, abyste se zbytečně nehádali, ale abyste spolu naopak byli bez problémů schopní existovat. Pokud v této době padnou slova o lásce až za hrob, myslíte je vy i druhá strana naprosto vážně. Jediný problém může do vašeho slibně se rozvíjejícího vztahu vnést úplněk provázený měsíčním zatměním, které se 18. září odehrává ve vašem sektoru přátel. Je docela možné, že kamarádi, kteří dosud nahlas tvrdili, že jsou vaším vztahem nadšení, a ujišťovali vás, že vám lásku přejí, začnou jednat zcela jinak. Dejte si pozor na zdánlivě nenápadné poznámky, kterými naznačují, že věrnost vašeho miláčka je sporná a že byste mu neměli tak věřit. V takové chvíli je potřeba, abyste se přímo zeptali, co je k podávání takových informací vede a proč vám něco takového vůbec říkají. Když zjistíte, že jsou zaskočení, koktají a nevědí, co říct, sami pochopíte, že se v reálu nic neděje, ale že vám chtějí pouze a jen zkomplikovat a zkazit vztah, který vy máte, a oni ne, a který vám závidí…

Rodina, rodiče, děti

Pokud jste si mysleli, že máte rodinnou situaci pod kontrolou, že se v ní vyznáte a že vás nic nepřekvapí, protože přece všechny znáte, záhy zjistíte, že to z vaší strany byl zásadní omyl.

O Býcích

Předpoklady pro povolání: architekt, stavitel, herec, režisér, redaktor, spisovatel, zemědělec

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamení Panny, Kozoroha, Ryb a Raka

Barva: přírodní zeleň

Předměty: všechny ozdoby, šaty, majetek, peníze

Rostliny: lípa, pšenice

Šťastný den: pátek

Šťastná čísla: 6, 27, 28

Je docela možné, že rodina (zejména její mladší členové) usoudila, že jim moc poroučíte a vůbec jim diktujete, co mají dělat. Když z tohoto důvodu dojde k diskusi, marně jim vysvětlujete, že je svým jednáním chcete zachránit před zbytečnými problémy, které by jim později komplikovaly život. Zejména děti a mladí dospělí vám řeknou, že byste jim neměli vnucovat svá řešení, ale že byste jim měli dovolit, aby udělali své vlastní chyby a vzali si z nich ponaučení. I když jde o argumentaci, která vám silně leze na nervy, snažte se ovládnout a neříct nic, za co byste se později museli stydět. Pokrčte rameny a řekněte, že se o takové jednání budete sice snažit, ale že si opravdu nejste jistí, zda to dokážete. Stejné problémy můžete mít se starší generací. Tam se naopak dozvíte, že jsou už dost staří, než aby vás museli poslouchat. Je to sice pravda, ale když si v duchu promítnete i jen některé z nástrah, které na bezbranné a důvěřivé seniory čekají, zjistíte, že ke strachu a obavám máte opravdu reálný důvod. To, že vám rodiče vysvětlují, že se obáváte zbytečně, protože oni přece nikomu nenaletí, pro vás není argument. I když vám sdělí, že vás z principu poslouchat prostě nebudou, musíte jim vysvětlit, že jim nebezpečí hrozí zejména mezi 2. a 25. červencem v kole prvním a následně mezi 14. srpnem a 8. zářím v kole druhém. Jde o dny, kdy by měli být opatrní na veškeré skvělé nabídky, které jim přijdou ať už klasickou poštou, nebo e-mailem. Zvláštní pozor by si měli dávat na prodejce nejrůznějších zázraků, kteří jim zazvoní u dveří. Pro jistotu byste jim měli na dveře pořídit řetízek, který lumpovi nedovolí, aby využil překvapení a do bytu přes jejich odpor vnikl.

O další zajímavé chvíle se může postarat nový člověk, který se do vaší rodiny dostane. Přiznejte si, že se na nové partnery svých dětí díváte trochu podezíravě. Když vám navíc bezelstně začnou vysvětlovat, jak si představují svůj budoucí život, dojde vám, že v něm pro vás a vaši pomoc, kterou jste jim hodlali nabídnout, není místo. Vy pak můžete uvažovat, zda se rozčilíte a vytknete jim, že bezohledně šlapou po tom, co jste pro ně vybudovali, nebo zda to vezmete jako logický krok v jejich osobním vývoji. Pokud se v myšlenkách vrátíte do svého mládí, zjistíte, že se vaše ratolesti chovají naprosto stejně, jako jste v jejich věku jednali vy. Vychovali jste prostě lidi, kteří od nikoho nic nechtějí a jsou pyšní na to, že si všechno zařídí sami a vlastními silami. Ke konci roku, kdy se do vašeho sektoru rodiny dostává Mars (pobude zde mezi 4. listopadem a 5. lednem 2025), může dojít ke sporům, které se týkají organizace Vánoc a silvestra. Pokud se chcete vyhnout dalšímu kolu zbytečných debat, zkuste navrhnout společnou dovolenou celé široké rodiny někde mimo domov. Je to řešení na váš vkus sice netradiční, ale pro klid v rodině naprosto nenahraditelné.

Zdraví, kondice

Je potřeba, abyste si uvědomili, že jste během posledních let nabrali rozumu a obohatili se moudrostí.

Když se podíváte na lidi kolem sebe a uvědomíte si, že jejich zdraví občas za mnoho nestojí, dojde vám, že je potřeba, abyste vy sami pro své zdraví a jeho co nejlepší stav dělali všechno, co se jen dá. Víte, že je potřeba, abyste pravidelně podstupovali preventivní prohlídky včetně těch, na které se vám nechce ani myslet, natož na ně osobně vyrazit. A když jste už v náležité formě, přemluvte k návštěvě praktického lékaře a k preventivní prohlídce nejen partnera, ale i rodiče, eventuálně i vlastní tchyni. Vaším tlakem sice moc nadšení nebudou, ale přiznají, že máte pravdu, což můžete brát jako velké vítězství.

Po roce, kdy svůj tlak poprvé zmírnil Pluto, který opustil Kozoroha a přestoupil do Vodnáře, odkud na váš sektor zdraví působí pozitivně, se můžete v tomto směru těšit na další příznivé období. Do 21. ledna se nachází v Kozorohu, odkud testuje vaše zdravotní kvality. Především vám kontroluje váhu a zajímá se, zda jste se přes svátky moc nespustili a zda vaše hmotnost zůstala v hodnotách, které se vám zamlouvají.

Od konce ledna do 1. září, kdy bude Pluto ve Vodnáři, se můžete těšit na velice příznivé zdravotní posuny. Pokud procházíte nějakou delší léčbou, můžete se těšit na velice pozitivní výsledky. I kdybyste procházeli nějakým experimentálním léčebným postupem, budete se cítit skvěle. Svými výsledky nadchnete nejen svého ošetřujícího lékaře, ale i celý tým, který na tomto léčení pracuje. Když se pak Pluto mezi 1. zářím a 19. listopadem vrátí do Kozoroha, musíte se hlídat. Pokušení, abyste se vrátili ke starému životnímu stylu a tím i ke zdravotním komplikacím, je opravdu vysoké. Právě proto je potřeba, abyste se k sobě chovali ohleduplně. Dodržování diety a naordinovaného léčení se vám sice nezamlouvá, ale jejich nedodržování by přineslo následky podstatně horší.

Kdybyste pro sebe chtěli v tomto směru učinit něco opravdu zásadního, měli byste se mezi 26. zářím a 12. říjnem věnovat hledání a hodnocení informací, které o své nemoci získáte. Když přijdete na něco, co vás zaujme, klidně to se svým ošetřujícím lékařem proberte. Kupodivu vám nesdělí, že se pletete do záležitostí, kterým nerozumíte, ale s chutí a rád si s vámi dané materiály prostuduje.

Kdyby se během léta stalo a vašeho lékaře napadlo, že vás pošle na edukační pobyt (kde se máte se svou chorobou naučit existovat) nebo do lázní, nesmí vás ani napadnout, že byste ho odmítli. Na podobné akci totiž získáte nejen spoustu odborných rad pro lékaře, ale i spoustu rad praktických, o které se s vámi moc rádi podělí vaši spolukurzisté. Pokud jste mezi 10. březnem a 14. květnem, kdy Merkur pobýval ve vašem sektoru zdraví ducha, propadali beznaději a občas vás i napadlo, že život má daleko nižší cenu, než jste si dosud mysleli, budete muset připustit, že ten váš je sice trochu komplikovanější, ale to opravdu není důvod, abyste nad sebou lámali hůl. Všechno, co se dozvíte, vám vrátí optimismus a ujistí vás, že všechno dopadne buď dobře, nebo ještě lépe…

Kariéra, práce, peníze

To, že peníze máte rádi, že je berete jako zajištění na časy nynější i na stáří a že si bez nich život v podstatě neumíte představit (teda představit si to umíte, ale jde o představu, která vám do života žádnou radost nevnáší), je vám už dlouho naprosto jasné.

V tomto roce se však můžete v tom, co se týká peněz, majetku a vůbec všeho, co považujete za důležité, těšit na několik skvělých změn. O tu zásadní a nejdůležitější se stará Pluto. V době, kdy pobýval v Kozorohu, na váš sektor majetku vlastního přímo nepůsobil. Teď vám však v tomto směru servíruje možnosti, na které nejste zvyklí a s nimiž se musíte nejdříve seznámit. Času na to budete mít v prvním kole dostatek. Mezi 20. lednem a 1. zářím, kdy na vaši oblast peněz vlastních kladně působí, se těšte na spoustu zajímavých možností, které vám v tomto směru nabídne. Jediná potíž je v tom, že pro jejich přijetí potřebujete nejen dobré nápady, ale i odvahu, kterou obvykle při rozhodování ohledně financí moc nepoužíváte. Z ryze praktických důvodů by bylo lepší, kdybyste se rozhodovali sami a nikoho si do toho mluvit nenechali. Není vyloučeno, že by vás vaši poradci byť v dobré víře přiměli k jednání, které vám není vlastní, vy v něm neumíte chodit a které by vás vedlo k výsledku zcela jinému, než byl ten zamýšlený.

Dny mezi 1. zářím a 19. listopadem, kdy se vrací do Kozoroha, pak můžete využít pro posílení postavení, které jste v posledních cca 25 letech dosáhli. Pokud byste ale usoudili, že jste své profesi, která vám měla zajistit postavení, věnovali už dost času, a že nastala doba, kdy se můžete pustit do toho, co vás baví a zajímá, klidně to udělejte. Všechno nové, co se následně v době, kdy bude Pluto ve Vodnáři, naučíte, vám půjde k duhu nejen po stránce myšlenkové, ale i po stránce finanční.

Pokud se kariéry ve vašem nynějším oboru týče, měli byste se na její rozvoj soustředit mezi 5. a 22. únorem, kdy vaším sektorem profese prochází Merkur. Kdyby se stalo a v práci vám nabídli kurz, pobyt v cizině nebo jinou podobnou aktivitu, která má posílit vaše pracovní postavení, jde o šanci, které byste se neměli vyhýbat, ale kterou byste naopak měli přijmout s otevřenou náručí.

Mezi 16. únorem a 11. březnem, kdy stejným sektorem prochází Venuše, se cítíte naprosto skvěle. Právě proto je však potřeba, abyste se chovali rozumně. Pokud se do vás zamiluje kolega a vy víte, že byste svým jednáním narušili firemní vztahový kodex, je potřeba, abyste se domluvili, co s tím uděláte. Nějakou chvíli sice můžete předstírat, že mezi vámi nic není, ale je vám jasné, že to dlouho nevydržíte. Ještě větší průšvih by nastal v případě, kdy by se do vás zamiloval zadaný nadřízený. V takovém případě by bylo lepší, kdybyste vsadili na Mars, který tímto sektorem prochází mezi 13. únorem a 21. březnem, a záležitost vyřešili řezem zvaným chirurgický. Kdyby se to vázalo s nutností změny práce, klidně ji zariskujte. Všechna nebeská znamení ukazují, že na tom na novém místě budete minimálně stejně nebo ještě lépe…

Seberozvoj a duchovní cesta

Jako bytostný osamělý střelec, který si všechno, co je pro něj důležité, určuje sám, to v duchovním životě zas tak snadné nemáte.

Občas si dokonce říkáte, že by snad bylo lepší, kdybyste si našli někoho, komu se se svými starostmi můžete svěřit. Pokud se rozhodnete, že někoho takového hledat opravdu budete, měli byste se zaměřit na duchovní osobu (nemusí to být rovnou duchovní nějaké oficiální církve), se kterou si sednete a s níž budete mít od začátku stejný žebříček hodnot. Nejde o to, abyste se spolu scházeli každou středu od pěti do šesti (i když ani takovýto postup není vyloučen), ale o to, abyste se sedli, rozuměli a sdíleli stejný náhled na život. V ideálním stavu začnete povzbuzovat a na cestě k sebezdokonalení posilovat jeden druhého. Při vaší povaze je však potřeba, aby se z tohoto člověka v žádném případě nestal váš guru, kterého budete respektovat a poslouchat. Cesta ke konfliktu by pak byla zákonitá a rychlá. Ve vašem případě však musíte hledat člověka, který vám poskytne to, čemu se říká duchovní doprovázení.

Když se podíváte do minulých let, kdy vaším sektorem duchovního života procházel Pluto, musíte sami uznat, že jste v tomto směru urazili pořádný kus cesty. Teď když se Pluto přesunul do vašeho sektoru profesní ctižádosti, míříte k situacím, kdy musíte z toho, co jste se naučili, získat nějaký užitek jak pro sebe, tak pro lidi, kteří vám jsou blízcí a pro které můžete a chcete něco udělat. Mezi 14. lednem a 4. únorem, kdy stejnou oblastí zvěrokruhu prochází Merkur, se snažte v tomto ohledu odložit veškerý ostych. Přiznejte si, že si opravdu potřebujete popovídat s lidmi stejné krevní skupiny. Kdybyste se rozhodli, že zároveň posílíte svá fyzická těla, bude to velice rozumné. Moc dobře vám udělají procházky, plavání a třeba i otužování, do kterého se všichni společně pustíte. V další etapě můžete vyzkoušet třeba i společnou meditaci. Na tu by byl vhodný termín mezi 23. lednem a 15. únorem, kdy vaším sektorem duchovna prochází Venuše. Kdyby vás náhodou napadlo, že byste chtěli své duchovní zkušenosti zpracovat umělecky, neříkejte si, že je to nesmysl a že se vám to nikdy nepodaří. Vzhledem k tomu, že Venuše je vládkyní vašeho Slunce, můžete v tomto ohledu doufat ve skutečnou a nefalšovanou hvězdnou přízeň. Když na sobě začnete v tomto směru pracovat, můžete se na první úspěchy těšit mezi 30. dubnem a 22. květnem (když Venuše prochází vaším znamením). Další kolo úspěchů a vzepětí umělecké fantazie vás čeká mezi 5. a 28. srpnem, kdy Venuše prochází vaším sektorem her, zábav a uměleckých aktivit. Kdybyste měli možnost navštívit nějaký workshop, na němž si můžete vyzkoušet nové výtvarné techniky, napsat pár veršů nebo zkusit třeba malovat muraly, neváhejte a dejte se do toho. S výsledky se klidně pochlubte na závěrečné výstavě nebo jiné akci, na které budou všichni účastníci předvádět výsledky své snahy. To, že jste opravdu dobří, zjistíte hned na začátku září. 3. září totiž probíhá ve stejném sektoru novoluní, které vám dá šanci předvést svou činnost na poloprofesionální bázi. Využijte šanci a ukažte světu, že duchovno a to, co vás baví, zajímá a naplňuje, spolu může a vlastně musí souviset.

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
23. lednaVenuše vstupuje do KozorohaVychutnejte si období, kdy prožíváte duchovní i citovou stabilitu.
7. únoraVenuše trigon UranKdyž se zamilujete, nepřemýšlejte, ale sáhněte po tom, co vám osud nabízí.
8. březnaMerkur konjunkce NeptunNež něčemu uvěříte, ověřte si, že to není totální výmysl a projev něčí fantazie.
21. dubnaJupiter konjunkce UranŠtěstí přijde v nezvyklé podobě, ale vy ho přesto poznáte na první pohled.
8. květnaNovoluní ve vašem znameníBez obav se pusťte do všech nových aktivit. Úspěch máte zaručený!
17. červnaMerkur se spolu s Venuší dostává do RakaKonečně dokážete mluvit o tom, co je pro vás důležité.
26. červenceMerkur vstupuje do PannySeberte děti a vyrazte s nimi na výlet. Máte si o čem povídat!
19. srpnaÚplněk ve VodnářiPracovní nabídky, které padnou, berte všemi deseti!
9. záříMerkur se podruhé vrací do PannyŠance, které se znovu objeví, za žádných okolností nepouštějte!
12. říjnaStacionární Pluto v KozorohuVyužijte poslední šanci na zásadní životní změnu. Další šance tohoto typu přijde za více než 200 let.
11. listopaduVenuše vstupuje do KozorohaPoděkujte lidem, kteří vám jsou blízcí a pomáhají vám zvládat životní trable.
30. prosinceNovoluní v KozorohuV případě sporů trvejte důsledně na svém. Prohrát nemůžete!

Zdroj: časopis Vlasta

Související články