Každé znamení zvěrokruhu je ovlivňováno jinou planetou, která ovlivňuje povahu, chování, stravovací návyky i zdraví konkrétního člověka. Pokud to tedy s hubnutím myslíte vážně, zkuste si vzít na pomoc astrologii. Možná vám to půjde snadněji.

Zdroj: Youtube

Beran

Berani jsou energičtí a velice aktivní, takže jen těžko kontrolují své stravovací návyky. Ovšem dodržování diet jim moc nesvědčí, pokud tedy chtějí zhubnout, je pro ně lepší pořádně na sobě „zamakat“. Kromě posilovny či aerobiku je pro ně vhodná rychlá chůze či jízda na kole. Aby byli úspěšní, měli by to vydržet aspoň sto dnů, aby se z pohybu stal příjemný zvyk. Pokud chtějí přece jen držet dietu, vhodná je například Atkinsonova, při níž se rapidně omezují sacharidy.

Býk

Tvrdohlavý Býk je připraven odvádět těžkou práci, ale vždy potřebuje někoho, například trenéra, kouče nebo výživového poradce, který ho dokáže popostrčit a podpořit. Chybí mu totiž sebemotivace, takže dodržet rutinu je pro něj téměř nemožné. Ze cvičení je pro Býky vhodné běhání nebo chůze. Pokud jde o potraviny, milují cukr, který ostatně miluje i jejich vládnoucí planeta Venuše. Při hubnutí si Býci musejí dávat pozor na to, kolik sacharidů denně zkonzumují. Proto je pro ně vhodné sledování glykemického indexu.

Blíženci

Tito lidé s rozdvojenou osobností jsou gurmáni. Milují společnost a setkávání se se svými přáteli či členy rodiny v restauracích, což vede často k nadváze. Pokud to s programem na hubnutí myslí vážně, měli by se takovým setkáním začít vyhýbat a začít si vařit sami. Místo výtahu by měli šlapat po schodech nebo zajít pěšky nakupovat. Jakmile začnou držet dietu, měli by být k sobě upřímní, dost často všechno rádi „okecají“ a hledají výmluvy. Pro Blíženci je vhodná dieta, která je založená na počítání kalorií. Neexistují zakázaná jídla, důležité je pro ně naučit se správně rozhodovat a pamatovat si, že co přijmu, to musím vydat.

Rak

Raci jsou velice emotivní a mají silný vztah ke všemu, co je v jejich blízkosti, tedy i k jídlu. Je pro ně těžké říct „ne“. I proto rychle a snadno nabírají na váze. Pokud chtějí zhubnout, je pro ně vhodná krabičková dieta, kdy jim zdravé a vyvážené jídlo přivezou až domů nebo do práce. Vyžaduje to minimální přípravu a lze si vybrat z široké nabídky podle osobních preferencí. Pokud jde o pohyb, Rakům udělá dobře každodenní procházka s partnerem nebo plavání.

Lev

Lvi patří mezi ohnivá znamení a milují spontánnost a výzvy. Jsou rození vůdci, a pokud jde o hubnutí, klidně kvůli zdravému životnímu stylu zburcují celou rodinu. Jsou velkými milovníky jídla a vzdát se ho je pro ně těžké. Milují obzvlášť maso, ideální je pro ně tedy ketodieta, která je založená na konzumaci převážně bílkovin a tuků, s minimem sacharidů. Nejlépe však zhubnou sportem.

Panna

Panny jsou praktické a konzervativní a mají výborné analytické myšlení. Proto jim nevadí, když si musejí při hubnutí připravovat tabulky nebo si zapisovat vše, co během dne snědly. Je pro ně vhodný téměř každý dietní plán, protože ho budou vždy do puntíku dodržovat. Přesto jim nejvíc vyhovuje stravovací režim, který je běžný ve Francii – malé porce konzumované často. Fungovat bude také, pokud si budou pečlivě vybírat kvalitní suroviny, zejména pak zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, jogurty i hořkou čokoládu. Nikdy by neměly jíst ve spěchu, jídlo by si měly užívat. Co se týče cvičení, pro Panny je ideální jóga, která zrychlí metabolismus, a pro milovníky přírody je vhodný i běh v parku nebo v lese.

Váhy

Pro atraktivní vzhled jsou Váhy schopné udělat téměř cokoli. Není pro ně tedy vůbec problém vzdát se oblíbeného jídla. Mají neobvykle pevnou vůli. Často je zahlédnete ve fitku, kde jsou ochotné dřít na své postavě i od brzkého rána. Pokud jde o stravování, Váhám vyhovuje takzvaná zónová dieta. Ta je založená na rovnováze a její princip spočívá v dodržování určitého poměru sacharidů, tuků a bílkovin (40 g sacharidů, 30 procent bílkovin a 30 procent tuků) v každém jídle. Jíst musejí každé tři hodiny, energetická hodnota jídel je druhořadá. Neměl by se při této dietě ale konzumovat alkohol.

Štír

Pokud jde o hubnutí, Štír udělá cokoli, co je v jeho silách, aby dosáhl cíle. Lidé narození v tomto znamení mají pevnou vůli, tudíž jim nedělá problém dietu dodržet. Vhodná je pro ně takzvaná Sonoma dieta, protože při ní Štíři nemají pocit, že se nějak omezují. Zaměřuje se totiž na požitek a chuť. Principem je velikost talíře. Snídaně si servírují na talíř o velikosti 18 cm, oběd i večeře na talíř o průměru 24 cm. Dieta je rozdělená do tří vln, v první je potřeba vzdát se cukru, sladkostí, bílé rýže, ovoce a rafinovaných jídel. Štírům prospěje, když si budou vést deník, do něhož si budou zapisovat nejen to, co snědí, ale i své pocity. Pokud jde o cvičení, vhodné jsou takové sporty, při nichž se hodně zapotí, tedy posilovna, box či bojová umění.

Střelec

Přestože váha není pro Střelce problémem, nemají rádi, když jim někdo předhazuje, že by měli shodit. Lidé narození v tomto znamení by se měli vyvarovat nadměrného příjmu cukru ve stravě a věnovat se pohybu v přírodě, zejména turistice nebo horolezectví. Kromě výletů do přírody by se měli zaměřit také na posilování. Pokud jde o dietu, vhodná je nízkosacharidová, založená na třech fázích. Zakázány jsou sůl, cukr, zpracované suroviny, light nápoje, alkohol, ocet a nasycené tuky.

Kozoroh

Kozorozi nejsou příliš vybíraví z hlediska stravovacích návyků, fungovat pro ně tedy může jakákoli dieta. Mají výdrž a trpělivost, asi největší ze všech znamení zvěrokruhu, podvádět v dietě tedy rozhodně nebudou. Vhodné jsou pro ně diety založené na konzumaci jedné konkrétní potraviny, například grapefruitu, který je skvělý při potížích s vysokým cholesterolem. Povolená je však i červená cibule, paprika, ředkvičky, brokolice a nízkokalorické saláty. Každý den se také musí vypít osm sklenic vody.

Vodnář

Tak trochu egoistický Vodnář nikdy nejde po cestě, kterou mu někdo doporučí. Vždy hledá své vlastní způsoby, a to i v případě hubnutí. Nenávidí slepé kopírování receptů, dává proto přednost vlastní fantazii. Pokud chce zhubnout, musí dodržovat přísnou dietu a cvičební plán. Jeho chybou je nadměrný příjem kávy a pozdní hodování. Ideální jsou pro něj zdravé a vydatné snídaně a krátkodobé diety pro nastartování metabolismu, jako například zelná dieta, při níž se jí zelná polévka po dobu jednoho týdne.

Ryby

Ryby jsou vodní živel zvěrokruhu, proto rády tráví čas všude tam, kde je voda. Při hubnutí jim tedy budou nejlépe vyhovovat vodní sporty, jako třeba plavání nebo aqua aerobic. Co se týče jídla, jsou Ryby velmi gurmánská stvoření a rády si dopřávají cokoliv bez ohledu na čas a situaci. Pokud to s hubnutím myslí vážně, měly by se vyhýbat těžkému a nezdravému jídlu a dbát na dostatečný příjem vody. Obvykle potřebují někoho, kdo jim pomůže vnímat jejich pocity a odhalí emocionální spouštěče, které jim přidávají kila navíc.

Zdroj: vlasta.cz ganeshaspeaks.com

Související články