Láska a vztahy

Přiznejte si, že se vám v lásce v poslední době docela dařilo. O to, abyste síly neztráceli ani v situacích, které by každý jiný vyhodnotil jako kritické, se staral Pluto, který vaším znamením v posledních letech procházel.

Zdroj: Youtube

Jeho energie vám dodávala odvahu k činům, které vaše okolí sice občas hodnotilo jako nepříliš rozumné, ale které vám spolehlivě otevíraly cestu k srdci člověka, jehož jste si vybrali. Když se k němu pak později přidal z vašeho sektoru lásky a romantiky Uran, jehož v posledním roce doprovodil Jupiter, mohli jste mít plným právem pocit, že vám hvězdy nakládají štěstí v lásce a ve vztazích vůbec doslova zlatou lopatou.

Díky Neptunu a Saturnu ve svém sektoru komunikace jste s lidmi, které milujete, dokázali mluvit tak, aby pochopili, že to, co říkáte, myslíte vážně, a aby to vážně taky brali. Letos kdy Pluto své dlouholeté angažmá ve vašem znamení končí, si musíte poznenáhlu zvykat na trochu jiné poměry. Lidí, kteří vás milují, je pořád dost, ale vaše přesvědčovací talenty nejsou zdaleka takové, jak jste zvyklí. Právě proto by bylo dobré, kdybyste s city nehazardovali. Pokud máte vedle sebe člověka, s nímž si rozumíte, nekoukejte po jiných, ale dělejte všechno, co můžete, pro to, abyste si ho udrželi. Moc času na to nemáte. V podstatě jde o dny mezi 14. a 20. lednem, kdy ve vašem znamení pobývá současně Slunce, Merkur, Venuše, Mars a Pluto.

Kdybyste se rozhodli, že nastal čas, abyste svého životního druha požádali o ruku, neváhejte a jděte do toho. Je sice pravda, že se Pluto do vašeho znamení mezi 1. zářím a 19. listopadem ještě vrátí, ale to už bude opravdu jeho labutí píseň. Na to, abyste své vztahy vylepšili, budete mít opět jen týden mezi 12. a 19. listopadem. Pak ale bude na vaší straně jen Venuše. Když se tedy v zimě domluvíte na svatbě (nebo na soužití a společném hospodaření, což je z praktického hlediska skoro totéž), měli byste novou podobu svého vztahu oficiálně odstartovat mezi 30. dubnem a 2. červnem.

Ve vašem sektoru lásky a romantiky se postupně vystřídá Slunce s Merkurem a s Venuší, na které od 9. června do 19. července naváže Mars. I člověk tak zvyklý na své vyšlapané chodníčky, jako jste vy, dokáže v této době změnit svůj život tak, aby s ním tomu druhému bylo dobře. S partnerem budete mluvit způsobem, který sice romantikou zase tak moc nehýří (pořád ještě vážíte každé slovo), ale který ho dokáže přesvědčit, že to s ním myslíte opravdu vážně a že vám na něm záleží.

Když už pak spolu budete bydlet, zjistíte, že se pozvolna, ale zásadně mění váš vztah ke všem úředním oficialitám, které se soužitím dvou lidí souvisí. Zatímco dosud jste nechtěli o svatbě ani slyšet s tím, že na lásku papír nepotřebujete, teď začínáte přemýšlet jinak a daleko praktičtěji. Pochopíte, že tím, že si svého partnera vezmete, ho zajistíte pro případ, kdyby se stalo něco, co by vám zabránilo, abyste se o něj starali. Vhodným termínem na svatbu by pak byla první červencová dekáda. Ve vašem partnerském sektoru bude současně Slunce, Merkur a Venuše. Jde o planetární sílu, která se postará, aby se vám ve vašem novém stavu po všech stránkách dařilo.

Rodina, rodiče, děti

O tom, že si váš rodinný život vzhledem ke stávajícím okolnostem vyžádá nějaké změny, počítáte. Když taková situace opravdu nastane, vlastně vás to ani moc nepřekvapí. Kdybyste ale chtěli v této oblasti opravdu uspět, musíte využít pozitivní energii Jupiteru z Býka.

O Kozorozích

Předpoklady pro povolání: státní úředník, námořní důstojník, výzkumný pracovník, vědec, vyšetřovatel, báňský inženýr, stavbyvedoucí, zemědělec, bankovní úředník

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamením Býka, Panny, Berana, Ryb a Štíra

Barva: černá, tmavomodrá, tmavohnědá, temně zelená

Předměty: domy, stavební materiál, kámen

Rostliny: ječmen, jedle, palma, smrk

Šťastný den: neděle

Šťastná čísla: 7, 16, 33

Jeho základní působení se sice odehrává v rovině milostných vztahů, ale zároveň má až do 25. května pod palcem vaše děti. Pokud se potřebujete se svými ratolestmi na něčem zásadním domluvit – třeba na tom, zda se opravdu vrhnout na realizaci programu Oprav dům po babičce – musíte si s nimi sednout, vyložit karty na stůl, a požadovat, aby se děti chovaly stejně. V tomto ohledu se ničeho bát nemusíte. Můžete se naopak těšit na velice příjemné překvapení. Vaše ratolesti vykážou nejen zdravý rozum, ale i silně rozvinuté ekonomické myšlení. Navíc vás mile překvapí částkou, kterou si vlastním přičiněním našetřily a která rozhodně není zanedbatelná.

Než se však rozhodnete, že celou záležitost opravdu spustíte, podáte žádosti a začnete shánět vhodného architekta, musíte začít řešit záležitosti právní. Jsou sice nepříjemné, ale vy jako zkušený člověk víte, že to jinak nejde. Zároveň je potřeba, abyste si o tom, co zamýšlíte, promluvili s rodinnými seniory, což je ještě těžší. Může se stát, že je jen obtížně budete přesvědčovat, že se má měnit něco, v čem celý život žili a co jim dostačovalo. Další problém může nastat ve chvíli, kdy bude potřeba dům převést na jediného člověka, který za něj bude zodpovědný a bude mít právo dotace vyjednávat. Podobným akcím byste se měli důsledně vyhýbat ve dnech kolem 8. dubna, kdy se ve vašem sektoru rodiny odehrává sluneční zatmění. Vzhledem k tomu, že jde o období, kdy touto oblastí zodiaku prochází Venuše, hrozí nebezpečí, že uvěříte něčemu, co není pravda, nebo naletíte firmě, která tvrdí, že má na něco oprávnění a umí něco, v čem má dovednosti naprosto nulové.

Na jaře, kdy se Jupiter dostává do Blíženců, se připravte na problémy s menšími dětmi. Je docela možné, že se vaše ratolesti rozhodnou, že je škola, kterou si vybraly a kam se i úspěšně dostaly, vlastně nebaví a že chtějí jít jinam. Jde o situaci, která je pro vás hodně náročná. Na jedné straně je chápete, na druhé si uvědomujete, že v době, kdy je na středních školách přetlak, mohou být rády, že se vůbec někam dostaly. Naštěstí dokážete využít Saturn ve svém sektoru komunikace. Když propátráte známé, určitě najdete někoho, kdo by mohl situaci pomoci pozitivně vyřešit a kdo se toho ujme.

Na konci června, kdy se Saturn zastaví, se pak dozvíte, že je všechno v pořádku a zhluboka si oddechnete. Pokud si však myslíte, že jsou tím starosti s dětmi vyřešené napořád, nemylte se. Další kolo starostí vás čeká mezi 9. červnem a 19. červencem. Pokud jste měli s dětmi naplánované prázdniny, mohou najednou přijít s tím, že se jim s vámi nikam nechce. O důvodech se sice bavit chtít nebudou, ale vám je na první pohled jasné, že v tom bude láska buď první, nebo nový vztah, který je naprosto jedinečný. Víte, že byste s dětmi měli v takovém případě diskutovat a vysvětlovat jim, že se sliby mají plnit, ale na to nebudete mít sílu. Mávnete rukou, vzpomenete si na své mládí a začnete se těšit na životní etapu, kdy budou děti samostatné a vy za ně už nebudete muset být zodpovědní.

Zdraví, kondice

Dalo by se říct, že v tom, co se zdraví týká, pro vás mají planety samé dobré zprávy. O ty nejlepší se postará Pluto, který vstupuje 21. ledna do Vodnáře, kde se zdrží do 1. září. Pak se vrátí do Kozoroha, ale toho 19. listopadu opustí a do Vodnáře se nastěhuje na dalších více než dvacet let.

V době, kdy prochází Vodnářem, odkud příznivě působí jak na váš sektor zdraví těla, tak na oblast, která má na starosti vaši duševní pohodu, se můžete v těchto oblastech těšit na samé pozitivní posuny. Choroby, které jste v době, kdy byl Pluto v Kozorohu, dost často zanedbávali (většinou jste každému, a tedy i sobě, vysvětlovali, že nemůžete stonat, protože práce je přednější). Potom nebezpečí jejich překlopení do chronického stadia nejen hrozilo, ale občas se změnilo ve velice nepříjemnou realitu. Teď kdy jste už v tomto směru dostali tvrdou a dost nepříjemnou planetární lekci, sami sobě slibujete, že něco takového už nikdy nedopustíte.

Energii Saturnu, který se pohybuje vaším sektorem komunikace, pak chcete využít k nastolení nového, rozumnějšího a zodpovědnějšího přístupu ke zdraví. Slibujete si, že budete opravdu každé dva roky pravidelně chodit na preventivní prohlídky. Zároveň se rozhodnete, že dobrovolně a důsledně odložíte veškeré zlozvyky, které máte a které by vaše zdraví v budoucnu mohly negativně ovlivnit. A víte, co je zajímavé? Vy na nový životní styl nejenže najedete a budete ho dodržovat sami u sebe, ale ještě o jeho výhodách přesvědčíte kamarády a možná i partnera. Když uvidí, jak po tělesné stránce jen kvetete a po duševní jste vyrovnaní a v kontinuální pohodě, budou se stejně dobře chtít mít taky. Vy jim pak musíte vysvětlit, že nejde o žádné zázraky, ale o dodržování toho, co je jim prospěšné, o čem stejně jako vy dobře vědí, ale co dosud moc vážně nebrali.

Zároveň byste si však měli uvědomit, že Saturn je i v tom (nebo právě v tom), co se týká vašeho zdraví, planetou, která žerty nezná. Když jeho požadavky nebudete plnit a nad péčí o zdraví mávnete rukou s tím, že nějak bylo a nějak bude, můžete čekat problémy. Ty fyzické by přišly na jaře mezi 23. květnem a 16. červnem. Naštěstí by šlo o záležitosti, které by se daly při troše chtění a užití značné dávky zdravého rozumu zvládnout.

Kdybyste však na ně nezareagovali, čekalo by vás na podzim velmi nedobré období, které by se od poloviny října do začátku ledna 2025 projevilo ve vaší oblasti duševní. Pak byste zápasili nejen s pocitem, že se k ničemu nehodíte, ale i se zcela regulérním vyhořením. Únavu by pak posilovala nespavost, na kterou by žádné prášky nezabíraly. Vy byste si pak museli přiznat, že vlastně prožíváte trest za zanedbávání veškeré péče, kterou si váš organismus zaslouží a kterou jste mu nedopřáli.

Když si všechno dáte dohromady, pochopíte, že byste se o své tělo měli starat minimálně stejně soustředěně a zodpovědně jako o své auto. A když si čas od času dopřejete klidný víkend, během nějž mobil vypnete a počítač nezapnete, dá se čekat, že i tento rok zvládnete v pohodě a bez zbytečných zdravotních překvapení.

Kariéra, práce, peníze

Pokud jste měli v loňském roce pocit, že se vám v kariéře a ve všech finančních záležitostech daří, ještě netušíte, jak skvělou energii vám v tomto směru hvězdy namíchaly letos!

O základní složku se postará Pluto, který se 21. ledna dostává do vašeho sektoru peněz vlastních. Pobude zde do 1. září, kdy se na zhruba osm týdnů vrací do Kozoroha. 19. listopadu se přesune zpět a začne váš majetek pozitivně ovlivňovat na dalších více než dvacet let. Na jaře, kdy si na jeho vliv budete teprve zvykat, by bylo dobré, kdybyste se zpočátku drželi ve finančních záležitostech trochu zkrátka. K nabídkám veškerých experimentů, které vás v tomto směru potkají, přistupujete opatrně a s rozmyslem.

S rozvahou musíte fungovat zejména do 25. května, kdy je Jupiter ještě v Býku. Přiznejte si, že se nejdříve musíte porozhlédnout, zjistit, komu se dá věřit, a v neposlední řadě se rozhodnout, do čeho chcete napřít své síly a na čem chcete vydělávat. Kdyby se stalo a vy jste s pomocí Pluta nečekaně přišli k většímu majetku, nikomu o tom neříkejte. Jakmile by se taková záležitost roznesla (a na to, že by se roznesla, můžete vzít jed), měli byste kolem sebe rázem spoustu lidí, kteří by se na vás chtěli přiživit. Vy byste jim to sice nedovolili, ale přesto byste se tím zbytečně stresovali.

Když počkáte do konce května, kdy se Jupiter přesune do Blíženců a tím do vašeho sektoru práce, bude najednou všechno daleko jednodušší. Nápady, které budete ohledně vylepšení a stabilizace svých financí mít, projdou i kontrolou vašeho realistického myšlení. Vlastní hlava vám potvrdí, že jste na dobré cestě.

Od konce května do 16. června, kdy vaše finance ovlivňuje Merkur s Venuší, zkuste jen opatrně našlapovat. K akci se rozhodněte až v době mezi 20. červencem a 3. zářím, kdy můžete využít energii Marsu. To byste už měli jasně vědět, co chcete, a mít představu, jak svého cíle dosáhnete.

Kdybyste se rozhodli, že se vlastních ambicí vzdáte, peníze uložíte na úroky a začnete o kariéru usilovat v oboru, ve kterém pracujete dlouhodobě, bude to kapku náročnější. Problém není v tom, že nejste dostatečně chytří, výkonní a že nemáte dost dobrých nápadů. Ve vašem případě je potíž naopak v tom, že jste dobří až příliš. Méně kvalitní kolegové mají pocit, že se je snažíte vyhodit ze sedla (aniž pro to mají kromě svého podezření a svých komplexů jakékoli jiné důkazy) a dělají všechno pro to, aby vám pracovní život alespoň trochu znepříjemnili. Když vám v takové situaci hodí lano kamarád z firmy, která dělá něco obdobného a plat slibuje stejný nebo vyšší, dlouho váhat nebudete. Opatrní však musíte být v případě, kdy s touto nabídkou přijde kolem 25. března nebo 2. října. Jde o dny, kdy se ve vašem sektoru profese odehrávají zatmění, která celou situaci zásadně zkreslují. Ať však nabídka přijde kdykoli, musíte si vyžádat čas na rozmyšlenou.

Kromě toho, že se poradíte s partnerem, byste si měli všechno důkladně propočítat. Pokud všechno vyjde tak, jak si představujete, můžete si v září vybírat ve starém zaměstnání poslední dny dovolené a od 1. října, kdy bude Merkur ve vašem sektoru profese, nastupovat do nového. O štěstí se bát nemusíte. To vám hvězdy garantují v dostatečné míře.

Seberozvoj a duchovní cesta

Když se to tak vezme, musíte konstatovat, že patříte mezi velice šťastné lidi. Učíte se ne proto, že byste museli, ale proto, že vás to baví. Získáváte tak uspokojení, a navíc i pocit, že bláznivému světu rozumíte stále víc.

Letos kdy na váš sektor základních znalostí i vyššího vzdělání působí až do 25. května Jupiter spolu s Neptunem, se můžete v tomto směru dočkat spousty překvapení a zážitků. Je sice pravda, že Pluto, který byl dlouhodobě ve vašem znamení a který obě tyto oblasti pozitivně ovlivňoval, tuto oblast pomalu opouští, ale to vám nevadí. Je vám jasné, že jste nashromáždili vědomostí a podnětů dostatek na to, abyste je dál mohli využívat a zpracovávat ve svůj prospěch. Teď je jen potřeba správně vybrat, kterým směrem se máte rozvíjet. Především je potřeba, abyste si přiznali, že pro vás jakékoli vzdělávací či duchovní aktivity, které nejsou založeny na reálných základech, protože nejsou. Když uslyšíte někoho, kdo vám vysvětluje, že své znalosti přijal jako dar shůry, nebudete obdivovat jeho duchovní úroveň, ale budete se ze všech sil držet, abyste se nezačali smát.

Sami v duchovním životě začnete dělat první kroky na jaře, kdy mezi 10. březnem a 14. květnem pohybuje Merkur Beranem, což je ve vašem případě sektor základního vzdělání. Najednou zjistíte, že vám do života vstupují zajímaví lidé, kteří vám přinášejí zajímavé informace. Když něčemu nerozumíte, můžete se jich klidně zeptat. Legraci si z vás dělat nebudou. A kdyby vám to, co vám sdělují, připadalo na vaši chladnou hlavu až moc ezo, bez obav jim to řekněte. Patrně mávnou rukou a vysvětlí vám, že to vůbec není důležité… Kromě toho, co vám do života vnesou jiní lidé, budete svůj duchovní růst posilovat sami. Je docela možné, že vás osloví knížka, film nebo obraz, na kterém nikdo jiný nic zvlášť zajímavého nevidí. Pro vás je to však onen z psychologie dobře známý aha efekt, který vám ukazuje oblasti, které jste dosud nepoznali, a hloubky, do kterých jste se neponořili.

Vzhledem ke své povaze a touze naplňovat duchovní záležitosti konkrétním a pro ostatní prospěšným způsobem, se však nedá čekat, že se s duchovními prací, která se soustředí na emoce, spokojíte. Ve vašem případě je celkem jisté, že se záhy připletete k nějaké charitativní nebo jinak lidstvu prospěšné aktivitě. Je celkem jedno, zda budete organizovat dobročinné bazary, doučovat děti, které nemají zrovna největší štěstí na rodiče, nebo zda budete chodit číst osamělým starouškům do domova seniorů. Kdybyste však chtěli dělat něco, co je užitečné a co potřebují lidé bez rozdílu generací, mohli byste si vymyslet kurz (nebo různé kurzy podle věku), které neznalým vysvětlují pravidla finanční gramotnosti. Jupiter, který ve druhé polovině roku harmonicky ovlivňuje váš sektor majetku vlastního, by vám s tím určitě pomohl. Vy byste pak měli jistotu, že jste svou energii, znalosti a vědomosti dali do projektu, který lidem opravdu pomáhá. Tím, že někoho zachráníte před dluhovou pastí, ho zachráníte před peklem….

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
10. lednaMars sextil SaturnPracujte na životní stabilitě. Začněte tím, že požádáte partnera o ruku!
7. únoraVenuše trigon UranVe vztahu vás čeká překvapení, které vám vyrazí dech!
25. březnaMěsíční zatmění ve VaháchPracovním intrikám se vyhýbejte. Je to příliš vysoký level.
19. dubnaMars sextil JupiterVeškeré získané informace využijte okamžitě ve svůj prospěch!
23. květnaVenuše konjunkce Jupiter Nedostatku štěstí se neobávejte. Přijde za vámi samo a bude ho hodně.
24. červnaMerkur trigon PlutoInvestujte do toho, co si to zaslouží a co lety nabude na ceně.
2. červenceStacionární Neptun v RybáchOpravdu nemusíte věřit všemu, co se vám k věření překládá.
8. srpnaMerkur konjunkce VenušeZprávy, které přijdou, si oslavu opravdu zaslouží.
1. záříPluto se vrací do KozorohaPokud chcete zásadně změnit svůj život, máte poslední šanci.
25. říjnaMars sextil Uran Místo přemýšlení jděte rovnou do akce!
11. listopaduVenuše vstupuje do Kozoroha Pracovali jste už dost. Teď je čas, abyste se nechali hýčkat.
30. prosinceNovoluní v KozorohuPochvalte se za to, co se vám povedlo letos, a přemýšlejte o tom, čeho chcete dosáhnout v příštím roce.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články