Připravte se také na nové příležitosti zejména v oblasti financí a do kalendáře si zapište úplněk, který nastane 23. května. Tento hvězdný úkaz vám pomůže odstranit z cesty všechny mentální překážky, které vám bránily oprostit se od zbytečností.

V květnu budeme na vrcholu naší komunikace a zároveň dostanou nový impulz naše vztahy. Co čeká jednotlivá znamení?

Zdroj: Youtube

Beran

Cítíte se po dubnu trošku mimo? Svalte to na vibrace Merkuru. Ale nebojte se, květen vám přinese přesně to, co potřebujete. Především si uvědomíte vlastní hodnotu. Zároveň očekávejte řadu výzev, které vás popoženou dopředu. Teď je čas zazářit.

Překvapit vás můžou taky potenciální finanční výhody. Konec měsíce bude ve znamení společenských setkání. Ukažte všem, že jste Berani!

Býk

Tento měsíc budete méně ztraceni v myšlenkách a budete naopak více zakotveni v přítomném okamžiku. Možná dostanete šanci získat zpět vaši sílu. Občas se porozhlédněte kolem, jestli vám nepřitečou nějaké peníze navíc.

Jakmile předá vaše vládnoucí planeta žezlo Blížencům, připravte se na vzrušení. Přijměte změnu, ale myslete na to, že všechno má být v souladu s vašimi hodnotami.

Blíženci

Sezóna Blíženců začíná právě v květnu, tak se připravte, že budete v záři reflektorů. Květen vás vyzve, abyste se věnovali své duši a našli si čas i na zamyšlení a samoléčbu.

Zaměřte se na pohodu, fyzické zdraví i duševní vitalitu. Jestli se chcete cítit líp, musíte začít upřednostňovat vaše osobní potřeby. To se pozitivně promítne do dalších oblastí života.

Rak

Květen pro vás bude doslova lahůdka. Vzhledem k tomu, že vám vládne Měsíc, je vždy dobré dávat si pozor na novoluní a úplňky. V květnu máte šanci zbavit se otravných zlozvyků a osvěžit společenskou scénu.

V květnu budete mít příležitost být více otevřený a trávit více času s blízkými. Přestaňte soudit a přijměte lidi takové, jací jsou. Během úplňku zatřeste rutinou a užijte si svobody.

Lev

V květnu se připravte se na smršť poznání a dobrodružství. Nedivte se, že se budete vyhřívat v zaslouženém uznání v práci nebo jiných příležitostech k bodování.

Koncem měsíce se tahle energie přesune k tomu, abyste přemýšleli o vašich dlouhodobých cílech a snech. Vaším mottem by mělo být: Nikdo jiný než já, to nemůže udělat. Zejména kolem 7. května je ideální čas začít něco důležitého.

Panna

V květnu budete cítit více motivace, která ve vás rozdmýchá oheň pro práci a učení. Máte talent na nasávání vědomostí, ale i vy občas potřebujete trochu postrčit, abyste se dostali ze své komfortní zóny.

Tak proč si letos v květnu nedopřát nějaké mini dobrodružství? Květen je měsíc, kdy máte čas zazářit, jen nezapomínejte nasávat i svět kolem sebe. Kdo ví, co objevíte.

Váhy

Neměli jste to jednoduché, že? Ale i ty nejbolestnější ztráty vedou ke krásným proměnám. Květen vám slibuje jasnější dny a pomůže vám upevnit všechno, čím jste si ve vztazích prošli.

Dovolte si být zranitelní a důvěřujte těm, kteří jsou po vašem boku. Stanovte si ale nové hranice, které především ochrání vás samotné. A neutíkejte před pravdou, pokud cítíte, že by něco mělo být jinak.

Štír

V květnu mějte na paměti, že na vašich hranicích záleží víc než na lidech, kteří je nerespektují. Květen staví vztahy do popředí a pomůže vás posunout se směrem, který vám bude lépe vyhovovat.

Kolem 7. května se podělte o své pocity s těmi, kterým důvěřujete, nebo se zbavte břemen, pokud jde o vztahy. Květen je i o nových začátcích, a to v lásce a v kariéře. Řiďte se svou intuicí.

Střelec

Květen je pro vás signálem, že je čas pustit se do práce, protože vás čekají velké příležitosti. Kolem novoluní nastartujte nové zdravé návyky, nebo začněte s novým projektem. Zdokonalujte každodenní rutiny a pracujte na svém zdraví.

Po 18. květnu vám hvězdy dodají energii, kterou využijte k tomu, abyste si připomněli, kdo jste a co chcete. Máte také příležitost dodat vztahům novou šťávu.

Kozoroh

Připravte se v květnu na atmosféru jako nikdy předtím. Čeká vás spousta zábavy a životních zkušeností. Jste sice velcí workoholici, ale život není jen o práci, tak se uvolněte a oslavujte.

Budete sebevědomější, hravější a uvolněnější. Odhoďte stranou stres a soustřeďte se na radost a romantiku. Kolem 7. května se můžete zamilovat nebo zahájit nový kreativní projekt.

Vodnář

Novoluní 7. května je ideální období na to, abyste se zaměřili na domov a rodinu. Spojte se i s těmi členy rodiny, s nimž jste ztratili kontakt. Nebo můžete konečně vyčistit vzduch od konfliktů a hádek.

Domov je tam, kde je srdce, tak si to opakujte. V polovině měsíce vás mohou dohnat vzpomínky z minulosti. Cokoli se ale stane, je pro vás z dlouhodobého hlediska důležitou zkušeností.

Ryby

Květen vám přinese jasnější mysl a požehnání pro váš domov a rodinu. Myslete na to, že je důležité si taky odpočinout a „usadit“ se ve změnách, kterými jste v poslední době procházeli.

Berte květen jako šanci, abyste byli více v bezpečí, a nestyďte se sdělovat ostatním své potřeby. Až se planeta přesune do Blíženců, připravte se na možné rodinné otřesy, třeba stěhování nebo rekonstrukci.

Zdroj: vlasta.cz, wmagazine.com, stylecaster.com

Související články