Láska a vztahy

Je potřeba, abyste si slíbili, že k sobě budete při vytváření plánů, které na tento rok máte, alespoň trochu upřímní. Předně si musíte přiznat, že vám rok 2023, kdy jste se od června do října nacházeli pod vlivem Venuše ve svém znamení, v tomto směru přinesl kromě značných životních radostí i starosti, bez kterých byste se klidně obešli.

Zdroj: Youtube

O většinu z nich se vám na začátku roku postarala živlová kvadratura, kterou tato Venuše tvořila se Saturnem ve vašem sektoru práce a profese. Pokud se do vás zamiloval nadřízený, kterého jste chtěli, byl to průšvih. Pokud jste ho nechtěli, byl to problém ještě větší… Teď kdy se Venuše v každém znamení zdrží přesně tak dlouho, jak se na tuto planetu sluší, se můžete konečně dát po citové a vztahové stránce do pořádku. Se změnami k lepšímu začněte ještě před novoročním přípitkem. Vliv Venuše, která prochází vaším sektorem lásky a romantiky mezi 29. prosincem 2023 a 22. lednem letošního roku, bude opravdu pozitivní. Konečně se dostanete do stadia, kdy si v lásce užíváte dobrodiní vyváženého vztahu. S partnerem komunikujete tak, aby pochopil, že ho nechcete a nehodláte v žádném směru využívat, ale že vás taky ani nenapadne, byste se využívat nechali. O to, aby domluva probíhala hladce a na úrovni vám Lvům vlastní, se postará Merkur, který se partnerským sektorem pohybuje mezi 23. prosincem a 14. lednem. Zajistí vám nejen příjemné Vánoce, ale taky vám umožní, abyste se s parterem bez problémů domluvili na dalších celoročních plánech.

Za další a tentokrát vskutku epochální změnou, která ovlivňuje veškeré vaše vztahy způsobem naprosto nečekaným a všestranně překvapivým, stojí Pluto. Po více než dvou desítkách let, kdy se pohyboval vaším sektorem práce a zdraví, se nyní 21. ledna dostává do vašeho partnerského sektoru. Pobude zde do 1. září, pak se na zhruba osm týdnů vrátí do Kozoroha a od 19. listopadu se do vašeho partnerského sektoru nastěhuje natrvalo. O tom, jak tam bude působit, moc nevíme. Můžeme sice něco málo odhadovat na základě historických analogií, ale skutečné a živé zkušenosti budete muset jako průkopníci vyzkoušet vlastními silami.

Mezi 4. listopadem a 5. lednem 2025 bude navíc živlovou opozici s Plutem v sektoru partnerském vytvářet Mars ve vašem znamení. Opět se jedná o energii, se kterou žádné zkušenosti nemáte. Obecně by se dalo říct, že byste měli udržovat vztah, který je vlídný, příjemný a v němž se oba protagonisté zbytečně neprovokují. Vám s vaší vrozenou lví velkorysostí je tento přístup naštěstí vlastní. O to, aby nebyl tak moc cizí ani vašemu partnerovi (i když je na první pohled jasné, že jde o období, které budou zejména Býci a Štíři prožívat opravdu úkorně), se naštěstí bude od 26. května až do konce roku starat Jupiter z vašeho sektoru přátel. Když dovolíte, aby fungoval podle své přirozenosti, vyrovná napjaté vztahy, vnese do nich velkorysost, a navíc posílí i veškeré přátelské vazby. Pokud budete mít jen trochu štěstí, dokáže z vašeho milence nebo partnera udělat celoživotního přítele. Vy si pak zapomenete na doby, kdy jste měli pocit, že by se partner měl kvůli vám neustále zdokonalovat, a naplno si uvědomíte, že máte doma vlastně v jedné osobě partnera, milence i kamaráda. A to je něco, co vám může každý závidět.

Rodina, rodiče, děti

O Lvech

Předpoklady pro povolání: všechna reprezentativní, vedoucí, politik, zlatník, malíř, spisovatel

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamení Blíženců, Vah, Berana

Barva: zlatožlutá, oranžová, tmavohnědá

Předměty: trůn, zlaté předměty, řády

Rostliny: palma, růže, slunečnice, lotosový květ

Šťastný den: neděle

Šťastná čísla: 1, 19, 49

I když se to, že rodinu mají jako svou výkladní skříň, na kterou jsou náležitě pyšní, tvrdí především o Racích, vy za nimi v tomto ohledu vůbec nezaostáváte. Navíc ze zkušeností vlastních i cizích víte, že rodina, která drží pohromadě a v níž jeden za druhého (po vzoru tří mušketýrů blahé paměti) opravdu bojuje, je v této i ve všech jiných dobách jedinou skutečnou a pravou jistotou.

Potíž je však ve vaší přirozené povaze a letos tak trochu i v planetárních vazbách, které na vás působí a jejichž vliv musíte zvládat. Když se sami nad sebou zamyslíte, je vám jasné, že jste pravý šéfovský typ, který hodně těžko snáší lidi, kteří mu chtějí radit nebo ho chtějí vést cestami, na které on vyrážet nechce. V mladších letech ještě jakžtakž dokážete podobné jednání vydýchat v případě, kdy se tak chovají vaši rodiče. Ve věku dospělém a mezi příbuznými, které jste navíc vyženili nebo vyvdali, je to opravdu pro vás víc než náročné. Právě proto musíte být v období, kdy Jupiter prochází vaším sektorem profese, což je do 25. května, v jednání opatrní. Můžete si být sice stoprocentně jistí, že máte pravdu a přesně víte, co by měli lidé kolem vás dělat, ale vnucovat jim to přesto nesmíte. Ještě opatrněji se musíte chovat ve chvíli, kdy jsou na druhé straně vaše děti. Tady nezaškodí, když zavzpomínáte na svá mladší léta. Pokud si vzpomenete na krev, která se ve vás v situacích, kdy vás někdo pod sebeušlechtilejšími záminkami cpal do aktivit, které se vám nelíbily, doslova vařila, pochopíte, že se ke svým dětem stejně chovat nesmíte. Když nasadíte nepřehnaně chápavý přístup a necháte si důvody jednání svých dětí nebo mladších příbuzných vysvětlit, bude to vynikající.

Další období, které je důležité pro rodinné vztahy a jejich posílení, přijde na podzim. Vaším sektorem rodiny projde v prvním kole mezi 23. zářím a 16. říjnem Venuše, kterou bude mezi 13. říjnem a 1. listopadem následovat Merkur. Pokud to jen trochu jde, využijte tyto týdny k rodinným akcím všeho druhu. Navštivte babičky a dědečky. Když zjistíte, že potřebují aktivní pomoc s prací, kterou už sami nezvládnou, zorganizujte rodinnou brigádu. Umíte mluvit tak, že se nenajde nikdo, kdo by měl tolik odvahy, že by vaši žádost o účast na podobné akci odmítl. Výsledkem budou spokojení senioři a posílený pocit rodinné sounáležitosti.

Přelom podzimu a zimy proběhne podstatně zajímavěji než v jiných letech. I když vás opět znovu čekají adventní koncerty, na kterých vystupuje rodinná omladina a na které vás zcela jistě jejich pyšní rodiče pozvou (stejně jako vy budete na produkce svých dětí a vnoučat zvát zase je), bude letošní rok v tom, co se týká rodinných vztahů, daleko barvitější. Od 17. října do 11. listopadu, kdy vaším sektorem lásky a romantiky prochází Venuše, budete mít pocit, že se v rodině děje něco, co je důležité, ale o čem informace nemáte. Na to, o co se vlastně jedná, přijdete až mezi 2. listopadem a 7. lednem 2025. Zjistíte, že děti (nebo vnoučata) navázaly citový vztah, který berou nesmírně vážně. Vy se pak připravte na to, že vás u štědrovečerního nebo novoročního stolu bude o jednoho více…

Zdraví, kondice

V době, kdy Pluto procházel vaším sektorem zdraví těla, jste se o zdraví starali ne proto, že by vás k tomu někdo nutil, ale proto, že jste to považovali za všestranně rozumné.

Navíc jste mezi svými známými měli pár odborníků, kteří vás ostrým zrakem sledovali a v případě potřeby vás do své ordinace doslova dovlekli. V tomto roce se však situace poprvé zásadně mění (loňský rok, kdy Pluto váš sektor zdraví poprvé na pár týdnů opustil, se nepočítá). Když se mezi 21. lednem a 1. zářím Pluto do Vodnáře nastěhuje podruhé, půjde o zásadnější životní zkušenost. Předně je potřeba, abyste si uvědomili, že Pluto přehodí veškerou zodpovědnost na vaše zdraví na vás. Není důležité, zda proto, že mají vaši kamarádi dost starostí sami se sebou a na vás nemají čas, nebo proto, že odešli z činné služby a zdravotní péči vám už poskytovat nemohou. V každém případě je potřeba, abyste si zdraví hlídali sami. Naštěstí si dokážete vytvořit excelovou tabulku, do které si zanesete návštěvy lékařů a všechno, co s nimi souvisí.

Mezi 14. lednem a 4. únorem, kdy vaším sektorem zdraví těla prochází Merkur, vás dostihnou informace, které se vašeho zdraví a péče o ně bezprostředně týkají. Když vám váš ošetřující lékař nabídne účast ve studii, která má prozkoumat účinek léků a třeba i změny životního stylu na vaši chorobu, neváhejte a jděte do toho. Bude to zdroj vaší oprávněné pýchy (zjistíte, že výběr vhodného respondenta není zdaleka jednoduchý). Navíc budete mít jistotu, že jste v těch nejlepších rukou. I kdyby se vám zase tak moc nechtělo, rozum vám říká, že je v nynější době potřeba, abyste se drželi v co nejlepším tělesném i duševním stavu. Kdyby vás v rámci vstupu do studie hnali do dalších vyšetření, nesmí vás ani napadnout, že byste se bránili. Zjištění, že jste po všech stránkách v pořádku, je ve vašem případě k nezaplacení.

Mezi 23. lednem a 15. únorem, kdy se stejným sektorem zdraví těla pohybuje Venuše, se můžete těšit na první pozitivní dopad vaší posílené péče o zdraví. Příznivé zprávy, které přijdou z laboratoře, ukazují, že se vylepšuje kroky opravdu mílovými. Když se sem pak Venuše mezi 12. listopadem a 6. prosincem ještě jednou vrátí, budete už jasně vědět, že jste pro sebe udělali to nejlepší, co se dalo.

V tom, co se vašeho zdraví ducha týká, bude náročné především jaro. Smiřte se s tím, že budete v práci pod tlakem a doma to nebude o moc lepší. Všichni mají pocit, že se na vás mohou obrátit kdykoli a hlavně s jakýmkoli požadavkem. Vám pak hrozí, že se budete stresovat i kvůli tomu, co si to vůbec nezaslouží. Kdybyste náhodou zjistili, že začínáte mít problémy se spánkem a pomalu přicházíte o dobrou náladu, měli byste s tím začít něco dělat dříve, než vám psychické napětí přeroste přes hlavu. I v takové situaci si však můžete být jistí, že vás planety na holičkách nenechají. Mezi 17. červnem a 10. červencem, kdy touto oblastí prochází Venuše, na kterou od 4. září do 3. listopadu navazuje Mars, se najednou všechno začne rovnat. Spánek se vrátí, nálada se vylepší, a vy budete opět moc rádi na světě.

Kariéra, práce, peníze

Ke zlomu k lepšímu došlo v tom, co se týká vaší kariéry, již v květnu roku 2023. Do vašeho sektoru profese vkročil Jupiter, který se přidal k Uranu a začal vám v tomto směru posílat jednu skvělou šanci za druhou.

Občas jste toho sice měli až nad hlavu, ale příležitostí jste si dokázali vážit a využít je do posledního drobku. Letos se na začátku roku vlastně nic zásadního neděje. Jupiter pokračuje ve stejném vlivu do 25. května. Mezi 30. dubnem a 22. květnem se k jeho a Uranově energii přidává i Venuše. Jde o dny, kdy budete mít pocit, že máte v této oblasti podstatně více štěstí, než si zasloužíte. Jde o úvahy, které jsou sice pochopitelné, ale zároveň vás zbytečně zbavují sebevědomí. Pokud vám shora posílají šance, můžete si být jistí, že si je celá planetární hierarchie jistá, že si je taky zasloužíte.

Mezi 15. květnem a 2. červnem, kdy stejným sektorem prochází Merkur, dostanete o tom, co se týká vaší práce, velice zajímavé informace. Když se dozvíte, že váš nynější nadřízený odchází a že se očekává, že o jeho místo projevíte zájem, bude to pro vás dost šok. S něčím takovým jste nepočítali ani ve snu. Navíc usoudíte, že jde o řeči, které záhy utichnou. Situace bude však daleko náročnější, než jste si mysleli. Mezi 9. červnem a 19. červencem, kdy se do stejného sektoru dostává Mars, se řeči znovu zvednou a situace začne být náročná. Když zjistíte, že se s vámi na nyní už uprázdněné místo opravdu počítá, vyžádejte si pár dní na rozmyšlenou. Vezměte si dovolenou, choďte po lese nebo po pláži a přemýšlejte nejen o této šanci, ale i o tom, co by nové postavení znamenalo pro váš další život. Když se pak vrátíte domů, musíte si být svým rozhodnutím stoprocentně jistí. Když se pak 1. září Uran ve vašem sektoru profese zastaví, můžete na nové místo bez obav a s náležitým sebevědomím nastoupit.

V tom, co se týče peněz, vás čekají zajímavé zážitky a nenahraditelné zkušenosti. Předem si uvědomte, že se ve vašem sektoru peněz cizích nachází jak Saturn, tak Neptun. Jde o planety, které vás dostávají do situací, kdy bez velkého přehánění zpochybňujete všechno, co vám velí zdravý rozum. Peníze buď šetříte tak, že byl v porovnání s vámi slavný Harpagon rozhazovačný bonviván, nebo je naopak do oběhu pouštíte bezmyšlenkovitě a bez přemýšlení o tom, zda vám vbrzku nebudou v nějaké důležité oblasti chybět.

Když pak stejným sektorem projde mezi 23. únorem a 9. březnem nejdříve Merkur, za nímž postupuje od 12. března do 4. dubna Venuše, bude pokušení, které se peněz týká, ještě daleko intenzivnější. Pak je potřeba, abyste si uvědomili, že musíte nejdříve zaplatit daně, pojistky a veškeré ostatní platby. Když to neuděláte dobrovolně, přihlásí se o slovo mezi 22. březnem a 29. dubnem Mars, který z vás patřičné částky bez ohledu na cokoli prostě vydře. Mezi 26. červencem a 14. srpnem v kole prvním a mezi 9. a 25. zářím v kole druhém, kdy půjde Merkur vaším sektorem peněz vlastních (kde mu bude navíc mezi 5. a 28. srpnem pomáhat Venuše), byste sice všechno napravili a finanční frontu si srovnali. Byly by to ale zcela zbytečné nervy, jimž byste se mohli při troše prozíravosti, kterou na jaře projevíte, elegantně vyhnout…

Seberozvoj a duchovní cesta

Dá se říct, že jde o oblast, která je stabilizovaná. Když opravdu nebudete chtít, nemusíte začínat nic nového. Stačí, když budete rozvíjet to, čemu rozumíte a s čím jste už zkušenosti nasbírali.

V první řadě vás uklidní, že od 21. ledna přestává na váš sektor duchovních záležitostí a vyššího vzdělání tlačit Pluto. I když budete mít na přelomu roku pocit, že byste ti nějaké to novoroční předsevzetí přece jen dát měli, záhy pochopíte, že to není potřeba. Dokonce vám dojde, že by to ve vašem případě bylo spíše na škodu. Do nového životního stylu byste se nutili v období, kdy jsou planety postavené proti vám a vašim úmyslům. Když zvládnete první tři lednové týdny v klidu a beze změn, přinese vám Slunce, které se spolu s Plutem propracuje do vašeho partnerského sektoru, v tomto směru velice zajímavé nápady. Jakmile se s nimi svěříte partnerovi, bude tak překvapený, že vás ve všech vašich záměrech podpoří. Ironii ani jakýkoli jiný druh jedovatosti pak v jeho slovech nehledejte. To, co vám říká, myslí naprosto vážně!

Jaro, kdy se do vašeho sektoru duchovna dostává na hodně dlouhou dobu (konkrétně od 10. března do 14. května) Merkur, jehož od 5. do 29. dubna podpoří Venuše, na niž od 30. dubna do 8. června naváže svou ohnivou energií i Mars, vám zajistí vyšší duchovní zážitky. Řečeno současným slovníkem – bude to jízda, na níž je nejzajímavější to, že se o další duchovní poznatky a eventuelně znalosti sami nemusíte vůbec starat ani o ně usilovat. Všechno, co potřebujete, vám planety naservírují ve velice příjemném balení samy. Pokud se máte něco nového naučit, objeví se učitel, který vám znalosti a vědomosti rád předá. Pokud „nahoře“ uznají, že jste dost dobří, abyste duchovně vedli nebo doprovázeli někoho jiného, můžete si být jistí, že takový člověk přijde a patřičné otázky vám začne pokládat.

Jediným nebezpečím, které by vás mohlo během tohoto duchovně opravdu bohatého jara potkat, je měsíční zatmění, které se 25. března odehrává ve vašem sektoru komunikace (a tedy v oblasti, která stojí naproti vaší oblasti duchovní). Na to, že byste pod jeho vlivem podlehli někomu, kdo na vás bude v tomto směru tlačit a kdo by od vás chtěl získat peníze nebo jiné hmotné i nehmotné statky, to naštěstí nevypadá. K tomu, abyste si podobného člověka srovnali, máte sebevědomí dost. Pokus proběhnout může, ale vy sebou žádným způsobem manipulovat nenecháte. Nebezpečí je v tom, že se pod vlivem náhlého, a dokonce i naprosto nevysvětlitelného impulsu rozhodnete ze dne na den vykašlat na všechno, co dosud tvořilo duchovní základ vašeho života. Pak byste se vzdali nejen meditací a modliteb, ale i kamarádů a lidí, s nimiž jste se dosud na této bázi stýkali.

Od 1. září do 19. listopadu, kdy se Pluto vrací do Kozoroha, byste se navíc o této záležitosti nechtěli bavit ani s partnerem, ani s nikým jiným. Naštěstí by šlo jen o krátkodobou krizi, která by přešla stejně rychle, jako přišla. Přesto by bylo lepší, kdybyste se jí vyhnuli a podobné zkušenosti do svého života netahali…

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
2. ledna Stacionární Merkur ve Střelci Mějte odvahu nazvat to, co se kolem vás děje, pravým jménem!
5. února Merkur vstupuje do Vodnáře Když vám partner něco vysvětluje, neskákejte mu do řeči!
3. března Venuše kvadratura UranNe každý, kdo s vámi mluví o své lásce, to myslí vážně.
8. dubna Sluneční zatmění v Beranu I na duchovní cestě můžete zakopnout a pořádně si rozbít nos.
18. května Slunce konjunkce Jupiter Veškeré pracovní nabídky, které padnou, berte naprosto vážně.
4. června Merkur trigon Pluto Rozhodujte se v záležitostech, k jejichž řešení potřebujete trochu štěstí.
22. červenceSlunce vstupuje do Lva Zapomeňte na to, co je nepodstatné, a věnujte se tomu, co je zásadní.
4. srpnaNovoluní ve vašem znamení Všechno, co dnes odstartujete, povede k výsledkům ještě lepším než skvělým.
1. září Pluto se naposledy vrací do Kozoroha Ještě jednou nasaďte síly a pokuste se změnit to, co zatím změnit nešlo.
17. října Venuše vstupuje do StřelceKdybyste dokázali brát lásku jako hru, dýchalo by se vám lehčeji.
4. listopadu Mars vstupuje do LvaKonečně máte šanci dát svou energii do něčeho, co za to stojí.
4. prosince Merkur opozice JupiterMluvte málo, ale tak, abyste se každým slovem trefili přímo do černého.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články