V listopadu nejenže příroda přechází do zimního klidu, ale i lidské tělo reaguje na kratší dny a chladnější počasí sníženou aktivitou a větší únavou. Absence slunečního světla a teploty může mít vliv na náladu a psychickou pohodu mnoha z nás, nezávisle na našem hvězdném znamení.

Kromě toho se také můžeme připravit na dva významné datumy – novoluní 13. listopadu v 10:27 hodin a velký úplněk 27. listopadu 2023 v 10:16 hodin.

Zdroj: Youtube

BERAN (21. března – 19. dubna)

I ve chvíli, kdy vám vlastní povaha říká, že máte plné právo se rozčílit a třeba i praštit pěstí do stolu, vám zdravý rozum sdělí, že to je právě to, co si dovolit nesmíte. Mars navíc bude v dokonalém souladu s vaším hvězdným znamením, a především v první polovině listopadu se začnete světu více otevírat. Pokud se vám někdo líbí, přestanete se zdráhat a pozvete ho na kafe. Merkur je od 17. listopadu v příjemném souladu s hvězdami, a proto i na vás začne působit dobrá a uvolněná nálada.

BÝK (20. dubna – 20. května)

To, že jste zvyklí lidem kolem sebe prokazovat dobrou vůli, ještě neznamená, že to v tomto směru můžete přehánět. Bude lepší, když si hned na začátku měsíce vykolíkujete hřiště, na němž se bude hrát podle vašich pravidel. Zejména první listopadový týden to bude trochu obtížné. Bližní, kteří byli zvyklí, že jim za všech okolností vycházíte vstříc, nechápou, proč nyní postoj měníte. Tento měsíc si dejte také pozor na nevyřešené události, které si s sebou nosíte. Může se vám totiž stát, že vás dožene něco, co byste nečekali. A nebude to nic příjemného.

BLÍŽENCI (21. května – 20. června)

V listopadu si dejte pozor na velké utrácení, protože chuť kupovat nové věci budete mít téměř pořád. Buďte silní a ovládněte se, taky by vám totiž nemusely zbýt peníze na vánoční dárky, které začnete co nevidět shánět. Vašemu znamení navíc hrozí zrada, a to od opravdu blízké osoby. Je možné, že vám vaši blízcí něco tají a vy se to dozvíte v ten nejhorší možný okamžik.

RAK (21. června – 22. července)

To, že vám někdo leze na nervy, neznamená, že musíte přejít do protiútoku. Tím byste mu dali najevo, že se vás jeho jednání dotklo a že se trefil do citlivého místa. Když si místo toho pojedete nevzrušeně po svém, je šance, že o tom, proč se k němu chováte tak velkoryse, začne přemýšlet. Pokud se chystáte provést jakoukoliv změnu, vyčkejte na konec listopadu. Ten pro nás připraví touhu zahájit výpravy a dobrodružství.

LEV (23. července – 22. srpna)

Stává se z vás workoholik, pozor na to. Včas si řekněte – dost! Pokud nabízíte svou přízeň člověku, který je dosud v rozpacích a sám neví, jestli vás chce, nebo nechce, měli byste na něj trochu zatlačit. Listopad vám bude po kariérní stránce opravdu přát. Vy se ale rozhodnete hrát nekalou hru, a to především od 15. listopadu, kdy je Venuše v kvadratuře s vaším hvězdným znamením.

PANNA (23. srpna – 22. září)

Síle hvězd sice věřit nemusíte, ale hned od začátku měsíce vám bude jasné, že jde o dny, kdy záleží na všem. Naštěstí máte první dva listopadové týdny času dost na to, abyste si alespoň trochu v duchu sestavili seznam, co je pro vás důležité. K definitivnímu závěru byste měli dojít až ve druhé polovině listopadu.

VÁHY (23. září – 22. října)

Konečně máte před sebou pár dní, kdy můžete být v pohodě a v klidu. V první listopadový týden si udělejte čas na přátele. Vy je sice nijak zásadně nepotřebujete, ale oni potřebují vás. Když říkají, že si bez vás nevědí rady, zní to sice jako láskyplné přehánění, ale mají naprostou pravdu. Zároveň je docela možné, že přijdou se skvělým nápadem na prodloužený víkend. V listopadu se také nebojte nahlas vyjádřit své emoce. Jedině tímto způsobem dáte svým přátelům najevo, co se vám nelíbí, a co naopak máte rádi.

ŠTÍR (23. října – 21. listopadu)

O překvapení se postará váš partner. Pochopí, že je čas, aby se k vám začal chovat tak, jak jste vždycky chtěli. Potíž je však v tom, že vy máte pocit, že na to přišel pozdě. Pokud jeho nabídku přijmete, nebude to z vaší strany láska, ale dobrá vůle. Nebojte se v listopadu odjet na nějakou exotickou dovolenou, a především se nebraňte novým výzvám. Hvězdy jsou vám nakloněny a záleží jen na vás, jak si s novou situací poradíte.

STŘELEC (22. listopad – 21. prosince)

Zejména na začátku listopadu se mohou objevit šance, po kterých jste intenzivně toužili, ale které dosud vypadaly jako nesplnitelné. Když se vhodná příležitost objeví, neříkejte si, že je pozdě nebo že si ji nezasloužíte. V takové chvíli po ní musíte sáhnout bez ohledu na cokoli. Jde skutečně o moment, v němž se hraje o celou vaši budoucnost. Navíc byste se měli zaměřit více na sebe a začít odpočívat. Nestresujte se a neřešte pracovní problémy těsně před spánkem.

KOZOROH (22. prosinec – 19. leden)

Všechno důležité, co vás čeká, byste si měli naplánovat na poslední listopadový týden. Tehdy budete plní energie. Najednou si uvědomíte, že dokážete i to, co byste jindy považovali za nemožné. Pokud se účastníte nějakého jednání, můžete si být jistí, že proběhne přesně podle vašich představ. Nebudete se bát říct svůj vlastní názor, a navíc se dočkáte i jistého uznání.

VODNÁŘ (20. leden – 18. únor)

Vzpomínky v tomto měsíci nebudou vaším nejlepším přítelem. Pokud se do nich ponoříte, ztratíte důvěru ve vlastní síly, jelikož si budete neustále v duchu přehrávat všechny chyby, kterých jste se dopustili. Východisko se naštěstí objeví kolem 20. listopadu. Konečně připustíte, že jsou chyby, za které nemůžete vy sami, ale jsou za nimi ti, kteří vám toto rozhodnutí vnutili. Pracovali jste na tom, abyste byli tam, kde jste, takže není třeba cítit se nezaslouženě. Vše se ve vašem životě děje přesně tak, jak to mělo být.

RYBY (19. únor – 20. březen)

Konečně máte klid a pohodu. Když se vám do něčeho nechce, můžete to s klidným svědomím přehrát na partnera. Na rozdíl od vás má ve všem jasno a přesně ví, co musí dělat, aby uspěl. Starosti vám ale budou dělat vaši přátelé. Někteří se začnou chovat jinak, budou protivní, a někteří s vámi dokonce přestanou mluvit. Vy si možná nebudete vědět rady, ale zde je nejlepším řešením počkat na to, až se vše zase uklidní.

Zdroje: vlasta.cz chatelaine allure russh

Související články