Láska a vztahy

V lásce, ve vztazích a hlavně ve způsobu, jimiž s lidmi, s nimiž přijdete do kontaktu, zacházíte, čekejte zásadní změnu. V posledních více než dvaceti letech totiž vaše vztahy k láskám a posléze i k dětem z těchto lásek vzešlých určoval Pluto.

Vaše řeč byla pod jeho vlivem opravdu podle biblického ano – ano, eventuálně ne – ne. Na jemnosti a nuance nebyl čas. Váš miláček se nejdříve divil, pak měl možná i trochu námitky, ale když zvážil všechna vaše ostatní plus, pochopil, že život s vámi vlastně není tak zlý. Teď kdy mezi 21. lednem a 1. zářím poprvé na delší dobu Pluto váš sektor lásky a romantiky opouští, zjišťujete, že přišel čas, kdy se v lásce musíte chovat trochu jinak než dosud. Je potřeba, abyste nechali trochu více aktivity na partnerovi. Doby, kdy jste na něj s pomocí plutonovské energie tlačili a přesvědčovali ho, že máte vždycky pravdu, jsou pryč.

Zdroj: Youtube

Od 23. února do 9. března a následně od 12. března do 4. dubna, kdy vaším partnerským sektorem prochází nejdříve Merkur a pak Venuše, můžete mít sice pocit, že se ve starém nacvičeném jednání dá bez problémů pokračovat, ale skutečnost tak jednoznačná opravdu není. Když se k podobnému zacházení s partnerem uchýlíte, nedá vám jako vždycky za pravdu bez boje, ale bude se s vámi s chutí a velice ohnivě hádat. Vy budete nejdříve překvapení, ale pokud vám zůstane jen trocha objektivního cítění, dáte mu za pravdu. O další celkem náročné a kritické chvíle se mezi 22. březnem a 29. dubnem postará Mars. Ve vašem partnerském sektoru ve vás může aktivovat sklony, s nimiž dosud nemáte zkušenosti a z nichž jste se dosud nepodezírali. Když si přiznáte, že jste se zamilovali do člověka, který se vám sice líbí, ale jehož z nejrůznějších důvodů nemůžete mít, bude to sice náročné, ale zvládnout se to dá. Daleko horší situace vznikne v případě, kdy se takový člověk zamiluje do vás. Logickým vysvětlováním ho neodradíte. Na každý váš důvod, kterým mu vysvětlujete, proč ho chtít nemůžete, bude mít deset dalších, jimiž vám bude vysvětlovat, proč byste ho chtít měli. Pokud je verbálně dostatečně zdatný a pokud ho nakonec nedokážete poslat tam, kam patří, můžete čekat, že mu nakonec podlehnete. Nebude v tom láska, ale spíše únava a chuť mít konečně pohodu a klid.

To, že budete mít klid, si můžete sice myslet a přát, ale skutečnost bude zásadně jiná. Čím víc tomuto člověku dáte, tím víc po vás bude chtít. Na lámání chleba pak dojde kolem 18. září, kdy se ve vašem partnerském sektoru odehrává měsíční zatmění. Tam je pak potřeba, abyste si všechno uvědomili a na svém stáli i v případě, kdy se ze strany svého ctitele dočkáte hodně tvrdých útoků. Když si však uvědomíte, že bojujete o svou svobodu, bude všechno lehčí. Jakmile se vymotáte z tohoto začarovaného kruhu, bude už všechno daleko snazší. Ve zbytku roku projde vaším sektorem lásky a romantiky už jenom Venuše, která zde pobude od 12. listopadu do 6. prosince. Když jí dovolíte, aby vás trochu držela na uzdě a vedla vás ke skutečně láskyplným projevům, je to záruka, že prožijete Vánoce v klidu a do nového roku nastoupíte s vyrovnanou myslí a klidným srdcem.

Rodina, rodiče, děti

To, že jste dospělí, a tedy zodpovědní jak za starší generaci, tak za děti, které stavíte do života, vám nikdo vysvětlovat nemusí. Jde o oblast, ve které jste zodpovědní ne proto, že by vás do toho někdo nutil, ale proto, že to považujete za svou povinnost, o které se nediskutuje.

O Pannách

Předpoklady pro povolání: lékař, právník, žurnalista, pracovník PR, umělec, vědecký pracovník, programátor, učitel, obchodník, lékárník, zahradník, nakladatel

Milostné a přátelské vztahy: Hodí se ke znamení Kozoroha, Raka, Štíra a Býka

Barva: fialová, opálová

Předměty: lékařské nástroje, kuchyňské a hygienické pomůcky

Rostliny: petržel, fenykl, oves

Šťastný den: středa

Šťastná čísla: 4, 10, 21, 27

Občas tak jednáte taky proto, abyste svým rodičům dokázali, že se o ně umíte postarat ještě lépe, než se kdysi starali oni o vás, ale to vědět nemusejí. Naštěstí to neděláte tak nápadně, aby jim to došlo a aby se z tohoto důvodu cítili nepříjemně.

Přesto je potřeba, abyste si uvědomili, že vás v tom, co se týká rodinných záležitostí, čekají zásadní a občas ne moc příjemné zkoušky. Stojí za nimi Saturn s Neptunem, kteréžto planety pobývají dlouhodobě ve vašem partnerském sektoru, odkud vytvářejí živlovou kvadraturu do oblasti, která ve vašem případě řídí záležitosti jak rodinné, tak pracovní. Pokud nechcete prožívat zbytečné a hlavně velice nepříjemné stresy, je potřeba, abyste se hned zkraje roku zamysleli nad strategií, se kterou k této oblasti přistoupíte. Především se musíte naučit odlišovat své sny a ideály od reality. Pokud máte za sebou vztah, který přes veškerou vaši snahu dobře nedopadl, nedívejte se na všechny ostatní lidi jako na neřády, kteří vám jen chtějí uškodit. Po vašich zkušenostech je to sice pochopitelné, ale vůči lidem, kteří vám nic zlého neudělali, jde o jednání, kterým jim vyloženě škodíte.

Další problémy mohou z tohoto důvodu vzniknout v případě, kdy do své rodiny a ke svým dětem přivádíte nového partnera, nebo naopak v roli nového partnera nastupujete do rodiny, jež vám byla dosud cizí. Pokud podlehnete Saturnu, který vám říká, že to nejsou vaše děti, je to špatně. Ještě horší to však bude v případě, že začnete pod vlivem Neptuna předstírat, že jste jejich druhým rodičem. Podobné nebezpečí hrozí zejména na přelomu roku, kdy vaším sektorem rodiny prochází nejdříve Merkur s Marsem a následně Venuše. Veškeré nerozvážné činy, které byste udělali v této citově vypjaté době (a o tom, že Vánoce a Nový rok citově vypjaté dny jsou, snad nikdo nepochybuje), by měly dlouhodobé a ne moc příjemné následky.

Pokud opravdu chcete, aby v rodině – ať už původní, nebo té, kterou vytváříte na druhý pokus – bylo všechno v pořádku, vsaďte na zdrženlivost. Jde o postoj, který je vám vlastní a není vůbec obtížný. Každému dovolte, aby si v rozumné míře dělal a myslel si to, co je mu vlastní a co považuje za vhodné. Rodičům nemluvte do toho, za co utrácejí – a to ani v případě, kdy vám připadá, že své peníze vyhazují za totální nesmysly. Když se vaše děti rozhodnou, že si pořídí něco, co podle vašeho názoru zase tak moc nepotřebují, nic nenamítejte, ale taky jim řekněte, že si na to budou muset vydělat z brigád a jiných aktivit. Když se pak na podzim do vašeho sektoru rodiny dostane Merkur, který zde pobude od 2. listopadu do 7. ledna 2025, budete mít dost času na to, abyste si zavzpomínali na začátek roku. Pak zjistíte, že se vám sice všechno nepodařilo, ale většinu toho, co bylo potřeba, jste zvládli dobře. A to je to, co se počítá!

Zdraví, kondice

Jak již bylo výše řečeno, prožíváte v tom, co se zdraví týče, zásadní změny. Tu lze bez velkého přehánění označit jako přelomovou až převratnou.

Veškeré změny, které se vašeho zdravotního stavu týkají, přináší Pluto, který sektoru, který má zdraví těla na starosti, vstupuje 21. ledna. Pobude zde do 1. září, pak se na zhruba osm týdnů vrátí do Kozoroha, kde si vezme na starosti děti a lásky. 19. listopadu se ale do vašeho sektoru práce a zdraví vrátí a pobude zde dalších poctivých dvacet let. Připravte se na to, že vás čeká období, ve kterém se váš vztah k práci a zdraví zásadně změní. Jako člověk, který sice nemusí mít rovnou lékařský diplom a ve zdravotnictví se nepohybuje (i když i to se nezřídka stává), ale kterého zdraví a medicína zajímá, si velice dobře uvědomujete, že stojíte na prahu období, které do medicíny přináší obrovské a dosud nevídané změny. Lékařům pomáhá umělá inteligence, biochemici vymýšlejí stále nové léky, v chirurgii se používají k operacím stále častěji roboti. Vy si to velice dobře uvědomujete – ale taky je vám jasné, že se péče o zdraví nachází hlavně a především ve vašich vlastních rukou. Na lékařské preventivní kontroly pak chodíte ne proto, že by vás tam někdo hnal, ale proto, že to považujete za opravdu užitečné. Udržujete si váhu, snažíte se jíst zdravě, a navíc jste odbourali kouření a na minimum snížili konzumaci alkoholu.

V tom, co se zdraví těla týče, jste v naprostém pořádku. Pokud vám nějaká choroba hrozí, jde v zimě (zejména mezi 5. a 22. únorem, kdy vaše zdraví ovlivňuje Merkur) o běžná zimní nachlazení nebo nejrůznější virózy. Naštěstí děláte všechno pro to, abyste se jim postavili. Ke své obvykle zdravé stravě dodáte česnek, kysané zelí a jiné osvědčené prostředky lidové medicíny. Navíc se rozhodnete, že letos vezmete vážně předvelikonoční půst. Mezi 14. únorem a 31. březnem tak budete žít skromně a pokud možno bez masa, uzenin a jiných podobných jídel. Na vaše zdraví těla bude mít podobný režim dopad vyloženě blahodárný. Pár kilo, které tímto způsobem dáte dolů, taky škodit nebude.

Pokud se týká vašeho psychického stavu, můžete mít lehké problémy mezi 13. únorem a 21. březnem, kdy na tuto oblast tlačí Mars. Hrozí, že paralelně probíhající půst vezmete až příliš zgruntu, což se odrazí na stavu vaší psychiky. Pokud v tomto období zjistíte, že jste zbytečně vzteklí a naštvaní na celý svět, spíte hodně, nebo máte naopak se spánkem potíže, neustále se vám vracejí vzpomínky na to, co se vám nepovedlo, zatímco ty, které se týkají příjemných věcí, se vám vyhýbají, je potřeba, abyste tempo půstu zmírnili. Zároveň by bylo dobré, abyste si v každém dni našli něco, na co se můžete těšit a co vám udělá radost. Pokud by se vám podařilo ke spoluúčasti na těchto drobných životních radostech přimět i partnera, bude to naprosto dokonalé. Jde o taktiku, které byste se měli držet nejen v postním období, ale i po celý zbytek roku. Mars, který se do vašeho sektoru zdraví ducha dostává 4. listopadu a pobude zde do 5. ledna, vás pak zastihne v té nejlepší formě. Veškeré zkoušky, kterým vás vystaví, pak zvládnete s úsměvem, noblesou a elegancí sobě vlastní.

Kariéra, práce, peníze

O tom, že peníze umíte nejenže vydělat, ale že s nimi umíte i velice dobře zacházet, nikdo nepochybuje. Bez problémů dokážete odlišit vhodnou finanční nabídku od té, která je nějakým způsobem ošidná.

Navíc dokážete peníze, které jste vydělali, udržet. Je jedno, zda máte finance v řádu stokorun, nebo milionů. V obou případech si hlídáte i ty nejmenší výdaje. Velice dobře víte, že peníze se těžko vydělávají, ale hodně lehce se rozkutálejí. Internetoví podvodníci, kteří se s vámi chtějí seznámit a slibují vám modré nebe pod palmami, se u vás nechytají. Než se rozhodnete, že investujete do kryptoměn, které vám mají zaručit blahobyt, dobře si veškeré informace prostudujete a pak se rozhodnete, že do něčeho tak nejistého a neuchopitelného nepůjdete.

Zatím to vypadá, že je váš finanční život vyrovnaný a pod vaší důslednou kontrolou. Letos se však i vy můžete srazit s kolísáním, na které nejste zvyklí, které jste svým jednáním nijak nevyprovokovali, ale s nímž se přesto musíte vyrovnat. Na vaše finanční záležitosti působí letos série zatmění, jejichž vliv musíte všemi dostupnými prostředky mírnit.

První kolo startuje 25. března zatmění měsíční, které spadá do vašeho sektoru peněz vlastních. Vzhledem k tomu, že jde o období, kdy se platí daně, bylo by nanejvýše rozumné, abyste v tomto směru přiznali všechno, co jste vydělali. Váš daňový poradce vám sice může tvrdit, že jste blázni, protože to přece nikdo nedělá, ale vy musíte trvat na svém. Klidně mu řekněte, že vám těch pár korun za klidné spaní stojí. Patrně se od něj v lepším případě dočkáte nechápavého pohledu a v horším několika jedovatých poznámek. Tím se však zabývat nesmíte. To, že jste udělali dobře, se potvrdí velice rychle. 8. dubna totiž nastává ve vašem sektoru peněz cizích, kam daně, pojistky a jiné podobné záležitosti nepochybně patří, další zatmění – tentokrát sluneční. To, že s sebou přinese kontrolu z berňáku, není úplně jisté, ale silně pravděpodobné to je. Dále se můžete těšit na nejrůznější pracovní kontroly a podobné laskominy. A pokud máte v práci na starosti nějakou hotovost, určitě se najde někdo, kdo ji bude chtít vidět a do poslední koruny přepočítat.

Mezi 10. březnem a 14. květnem, kdy touto oblastí prochází Merkur paralelně s Venuší (ta je zde od 5. do 24. dubna), čekejte návrhy na nejrůznější investice. I když vám připadají naprosto nenapadnutelné, měli byste k jejich realizaci přistupovat opatrně. Stejně tak opatrně byste měli přistupovat k vyřizování hypoték a jiných půjček podobného typu. Nezapomeňte, že se ve vašem sektoru majetku vlastního uskuteční 2. října třetí a poslední zatmění, které vaše finance ovlivňuje. Tentokrát jde o zatmění sluneční a opravdu varující. Svým vlivem totiž navazuje na Mars, který ve vašem sektoru peněz cizích pobýval mezi 30. dubnem a 8. červnem. Pokud byste v této době ručili někomu, kdo by neplatil, mohli byste čekat první nepříjemnou reakci ze strany jeho věřitele. Nebezpečí však hrozí i ze strany vašeho finančního ústavu. Je docela možné, že na podzim najednou a ze své vůle změní podmínky, za kterých vám půjčku nebo hypotéku poskytoval. Právě proto bude lepší, když si vzpomenete na to, co vám radívala babička a půjčovat si nebudete vůbec. Rozmáchnete se sice trochu méně, ale zase budete mít zaručenou nerušenou pohodu, která je opravdu k nezaplacení.

Seberozvoj a duchovní cesta

Na životní kolísání, kterým v oblasti seberozvoje a duchovní cesty momentálně procházíte, máte nepochybný nárok.

V dnešní době, kdy jistého není snad vůbec nic, trochu svatokrádežně přemýšlíte, zda je potřeba na duchovní stránce vůbec pracovat a zda to na váš život má nějaký praktický dopad. O to, abyste měli k přemýšlení opravdu spoustu materiálů, se po celý rok stará Jupiter spolu s Uranem. Jde o planety, které stojí ve vašem sektoru duchovna celý rok, přičemž si je potřeba uvědomit, že jejich energie se vzájemně potencují. Jupiter vám vysvětluje, že máte síly na všechno, co jste si vymysleli. Navíc se stará o zásadní přísun šťastných náhod. Uran vás zase přesvědčuje, že i nápady, které byste jindy sami vyhodnotili jako bláznivé, jsou v podstatě geniální. Pokud si nezachováte chladnou hlavu – nebo ještě lépe – nebudete mít ve svém okolí někoho, kdo vám ji ochladí, čekají vás opravdu nepříjemné chvíle. Od 25. ledna do 1. září se nebudete moci opřít ani o Pluto, který vám dlouhodobě garantoval ve všech životních sázkách štěstí. Teď se jeho vliv změnil a vy se musíte spolehnout pouze sami na sebe.

Naštěstí dokážete mezi 14. lednem a 4. únorem využít energii Merkuru, který prochází Kozorohem a který veškeré jupitersko-uranské pokušení zmírní. O další zpomalení vašich nápadů se postará mezi 23. lednem a 15. únorem partner. Když vám bude vysvětlovat, že podle jeho názoru něco nejde, nesnažte se mu za každou cenu vysvětlovat, že to jde.

Od 4. ledna do 12. února navíc prochází stejným znamením i Mars, který v tomto směru funguje jako vaše záchrana. Přiměje vás, abyste v rámci novoročních předsevzetí (klidně si je dejte, protože letos skutečně vyjdou), vsadili na praktickou aktivitu. Ukáže vám nový typ sportu, seznámí vás s lidmi, kteří se mu věnují a kteří vám ukážou, že může být blahodárný nejen po tělesné, ale i po duchovní stránce. Nezapomeňte, že moudrost, která praví, že za většinou chorob se skrývá nedostatek pohybu, je pravdivější, než by se zdálo. Když zvládnete jaro, bude všechno ostatní ne sice úplně jednoduché, ale podstatně snazší, než jste čekali. Vaším sektorem duchovna totiž projdou skoro paralelně nejdříve Venuše (ta zde bude od 30. dubna do 22. května) a po ní od 15. května do 2. června Merkur. Obě tyto osobní planety budou působit jako kotvy. I kdybyste měli nápady, které vám připadají geniální – což ve skutečnosti nejsou –, vždycky vám postaví do cesty někoho, kdo vám je rozmluví. Merkur k tomu použije logické argumenty a Venuše kouzlo osobnosti člověka, s kterým vás seznámí. Ten vás zaujme natolik, že veškeré plány na zásadní proměnu světa k lepšímu odložíte na neurčito. Když po 25. květnu Jupiter váš sektor duchovna opustí, budete kupodivu v pohodě. Smíříte se s tím, že jste svět sice nezdokonalili, ale taky jste si život zbytečně nezkomplikovali. Zbytek roku prožijete v rytmu spíše odpočinkovém. Nebudete se učit nic nového, ale budete zdokonalovat to, co umíte z dřívějška. A bude vám moc fajn!

DatumCo proběhneCo to přinese
10. lednaMars sextil SaturnČas, energii a peníze věnujte jen tomu, co za to stojí a z čeho kouká hmatatelný zisk!
7. únoraVenuše trigon UranKonečně se k vám chystá láska založená na duchovních základech.
8. březnaMerkur konjunkce NeptunTo, že partnera milujete, ještě neznamená, že mu musíte hned všechno věřit.
21. dubnaJupiter konjunkce UranNež koupíte zlaté doly, přesvědčte se, že něco takového vůbec existuje!
18. květnaSlunce konjunkce JupiterV tom, na čem vám záleží, klidně zariskujte. Výsledek bude famózní!
9. červnaMars vstupuje do BýkaUvažujte o dovolené, na které procvičíte nejen tělo, ale na níž budete motivovat i ducha!
2. červenceStacionární Neptun v RybáchAť se děje cokoli, ničemu nevěřte a nic nepodepisujte!
8. srpnaMerkur konjunkce VenušeO všechno umíte požádat tak roztomile, že vás nikdo neodmítne.
3. záříNovoluní ve vašem znameníŽivotní restarty, které jste nestihli v lednu, odstartujte teď!
13. říjnaMerkur vstupuje do ŠtíraNebojte se a všechno nazvěte pravým jménem!
3. listopaduMars opozice PlutoNebezpečí, že se s partnerem pohádáte kvůli naprosté banalitě. Naštěstí je to naposledy.
30. prosinceNovoluní v KozorohuSvolejte celou rodinu včetně dětí a vytvořte si plány na celý další rok!

Zdroj: časopis Vlasta

Související články