Láska a vztahy

Opět se potvrdí, že patříte mezi šťastné lidi. Když se dozvíte, že vás v roce, na jehož prahu stojíte, čeká spousta změn, nezděsíte se, ale začnete se na ně nepředstíraně těšit. Letos vás navíc čekají pozitivní posuny opravdu velkého kalibru. Do vašeho znamení se totiž po více než po dvou stech letech vrací Pluto.

Zdroj: Youtube

Je sice pravda, že k vám nakoukl už vloni, ale to u vás pobyl tak krátce, že se to nepočítá. Letos bude ve vašem znamení od 21. ledna do 1. září. Pak se do 19. listopadu vrátí do vašeho sektoru tajemství a věcí skrytých, aby se pak vydal na více než dvacetiletou cestu vaším znamením. Pokud se citů týká, bude zajímavý už přelom února a března, kdy vaším znamením prochází Venuše. Je docela možné, že narazíte na lásku, která sice přichází v jiné podobě, než jste si představovali, ale právě to jí dodává na kráse. Nehledejte za každou cenu ideál, ale sáhněte po ruce, která se vám nabízí. Litovat nebudete. Další zajímavá etapa přichází mezi 23. květnem a 16. červnem, kdy se vaším sektorem lásky a romantiky pohybuje Merkur spolu s Venuší. Najednou zjistíte, že dokážete svou lásku dávat najevo způsobem, který jste dosud brali jako něco totálně nemožného, co se k vám navíc nehodí. Pokud máte miláčka romanticky naladěného, dokážete mu předestřít své city tak, aby pochopil, že ho opravdu milujete a že to, co mu říkáte, myslíte taky vážně. Pouhá odvaha však v takovém případě nestačí. Při vyjadřování citů a emocí si musíte dávat pozor i na způsob, kterým to děláte.

Pokud máte pocit, že je všechno krásné, snadné a jednoduché, nebojte se. Problémy může přinést i tak pozitivní planeta, jako je Jupiter. Ve vašem sektoru lásky a romantiky pobývá od 25. května do konce roku. Vy pak máte pod jejím vlivem sklon k přehnané rozhazovačnosti. To, že svému novému partnerovi chcete dávat dárky a vůbec ho všemožně hýčkat a rozmazlovat, je naprosto v pořádku. Nesmíte ho však jimi zasypat tak, aby měl pocit, že mu tím dáváte najevo svůj majetkový stav, který je podstatně vyšší než ten jeho, nebo že si ho svými dárky dokonce chcete koupit. Když se budete od začátku v dárcích a v poskytování nejrůznějších placených radostí spíše mírnit, bude to pro oba podstatně lepší.

To, že budete mít lásku podle svých představ, neznamená, že je všem dnům konec a že se už nic zkomplikovat až pokazit nemůže. Ve vašem případě toto nebezpečí hrozí od 4. listopadu do 5. ledna 2025. Jde o dny, kdy se Mars dostane do vašeho partnerského sektoru, na nějž bude mezi 7. prosincem a 2. lednem působit Venuše z vašeho znamení. Právě tam je paradoxně potřeba, abyste odsunuli do pozadí veškeré vánoční myšlenky a začali se s partnerem rozumně domlouvat na ryze praktických stránkách vašeho vztahu. Vám to naštěstí problémy nedělá a miláček rychle pochopí, že právě takovýmto zdánlivě naprosto neromantickým jednáním předcházíte zbytečným hádkám, které by vám v budoucnosti komplikovaly život. Kdyby náhodou během Vánoc miláček poklekl a požádal vás o ruku (nebo kdybyste naopak poklekli vy), zapomeňte na veškerý svůj smysl pro humor. Dejte najevo, že jde o vážnou záležitost, ke které vy taky s náležitou vážností přistupujete. Jen tak uděláte z toho, co by mohl být trapas, pozitivní zážitek, na který si budete pamatovat celý zbytek života.

Rodina, rodiče, děti

Především si uvědomte, že vaše kariéra rodinného rebela, který se bouří ne proto, že by bylo zásadně proti čemu, ale proto, že ho to jednoduše baví, naráží na realitu.

O Vodnářích

Předpoklady pro povolání: umělec, politik, vyšší úředník, podnikatel, učitel, vědec, cestovatel, vedoucí antikvariátu

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamení Lva, Vah, Berana a Blíženců

Barva: fialová

Předměty: letadla, výpočetní technika

Rostliny: alpská růže, kaktus, myrta, šeřík

Šťastný den: sobota

Šťastná čísla: 2, 40, 45

Letos budete v rodinných záležitostech muset řešit problémy, s nimiž nemáte zkušenosti. Postará se o ně Pluto ve vašem znamení, který svou transformační energií naráží na vliv Jupitera, který do 25. května pobývá spolu s Uranem ve vašem sektoru rodiny. Váš vládce Uran vytváří situace, ve kterých nesmíte stávající rodinné pořádky ohrožovat. Když to uděláte, hrozí výbuch, který rozmetá nejen veškeré osobní vztahy, které jste za dlouhá léta a za nemalých obětí vybudovali, ale který zároveň ohrozí i rodinnou finanční stabilitu. I kdyby vás v tomto období lákalo sebevíc nějaké erotické dobrodružství, dovolit si ho nesmíte. Neriskujte stav, kdy si sice užijete pár vášnivých chvil, ale kdy za ně zaplatíte tím, že z dosud útulného domova vyletíte rovnou pod most. Navíc by se s vámi přestaly bavit nejen děti, ale i rodiče, většina přátel a možná i domácí zvířata. Naštěstí půjde o pokušení, které je sice intenzivní, ale které ve druhé březnové dekádě zaručeně pomine.

Když se pak Jupiter na konci května dostane do Blíženců, kde má na starosti děti, je nutné, abyste si na své potomky udělali více času než dosud. Z vaší strany je potřeba, abyste se s nimi pokusili najít společnou řeč. Kdyby se vám alespoň na chvíli podařilo zapomenout, že jste rodiče a děti, ale kdybyste se začali brát spíše jako kamarádi nebo kolegové, bylo by to skvělé. Vy byste vnikli do způsobu myšlení mladší generace, zatímco by děti pochopily, že i od takové fosilie, jakou v jejich očích nepochybně jste, mohou získat lecjaké zajímavé informace.

Od 2. do 25. července v kole prvním a následně od 14. srpna do 8. září se dostanete do situace, kdy vás rodina vyšle k rodičům nebo prarodičům vašeho partnera. Podle rodiny je potřeba, abyste jim rozmluvili nápady, které mají a které se jejich příbuzným nelíbí. Vy máte sice pocit, že se tím pletete do něčeho, po čem vám nic není, ale nakonec tam vyrazíte. Akce sama však moc dobré výsledky nepřinese. Když vám dotyční vysvětlí důvody svého jednání, musíte přiznat, že má svou logiku. Dostanete se do situace, kdy chápete obě strany a nemůžete se přiklonit ani na jednu. Když si pak o celé záležitosti promluvíte s partnerem, je možné, že v době od 29. srpna do 12. října přijdete na řešení, které by mohlo všem pomoci a do rodiny vrátit ztracenou pohodu a vytoužený klid.

Když zjistíte, že vaše přemlouvání, přesvědčování a vysvětlování tvrdohlavé seniory v žádném případě k rozumnému jednání nepřinutí a k ústupu je nedovede, přemýšlejte, zda byste neměli využít služeb profesionálního mediátora, který na rozdíl od vás není zatížený rodinnými vztahy. Postupuje s chladnou hlavou a bez zbytečných emocí. Navíc využije energii Jupiteru, jenž se ve vašem sektoru dětí 9. října obrací do zpětného chodu. Všichni pochopí, že se celá složitá záležitost (nebo spíše komplex všech složitých záležitostí) vyřeší jen tím, že se vrátíte na start a celou věc začnete řešit od kořenů. Když budou všechny zúčastněné strany chtít, zvládnete to během podzimu tak, abyste Vánoce strávili v pohodě a v klidu. Pak budou i ti sebezarputilejší bojovníci muset přiznat, že domácí klid a pohoda má něco do sebe.

Zdraví, kondice

Doby, kdy vaši pohodu duše ovlivňoval občas opravdu hodně náročným způsobem Pluto, jsou za vámi.

Osm týdnů, kdy se do vašeho sektoru zdraví ducha mezi 1. zářím a 19. listopadem vrátí, dokážete po zkušenostech, které s ním máte, zvládnout bez mrknutí oka. Zima, kdy touto oblastí prochází od 14. ledna do 4. února Merkur a od 23. ledna do 15. února Venuše, vám v tomto směru žádné velké překvapení nepřinese. Je sice možné, že vás potká rýma nebo jiný typ virózy, ale to zvládnete bez problémů. Pro návrat zdraví stačí pár dnů v posteli a vyzkoušené domácí prostředky. Jsou sice z repertoáru tzv. babské medicíny, ale ve vašem případě účinkují spolehlivě. Pár dnů, kdy budete odpočívat a kdy nebudete moci nic dělat, navíc působí blahodárně i na vaši psychiku. Nejenže doženete spánkový dluh, ale budete mít čas přemýšlet o tom, jak duševní rovnováhu, kterou jste si tímto způsobem vrátili, znovu neztratit. Když budete chtít, zjistíte, že se cvičit dá i na posteli. Velice užitečná budou zejména nejrůznější dechová cvičení. I když jde ve vašem životě o nemoc krátkou, musíte si dát čas na rekonvalescenci. Představa, že po týdnu v posteli vyrazíte do práce, kde budete podávat výkony, na které jsou vaši kolegové zvyklí, se nesplní. Všem vysvětlíte, že se musíte chovat opatrně a dávat na sebe pozor.

Kdybyste měli štěstí a choroba vás minula, můžete mezi 13. únorem a 21. březnem, kdy vaším znamením prochází Mars, vyrazit na hory. Lepší než sjezdovky by byly běžky, které vám umožní pohyb tichou zimní krajinou. Jde o aktivitu, při které se krásně přemýšlí a hledá řešení problémů, které se v normálním životě zdají neřešitelné. Tím, jak je to nakonec snadné, budete sami překvapení.

Další nebezpečí pro zdraví – tentokrát těla – hrozí až v létě. Jde o dny mezi 17. červnem a 10. červencem, kdy vaším sektorem zdraví těla prochází Merkur spolu s Venuší. Vzhledem k tomu, že jde v práci o konec pololetí, období, kdy se platí daně, a doma navíc o dny, kdy děti končí školní rok a jezdí po výletech, máte práce a všemožných aktivit až nad hlavu. Není divu, že unavené tělo začne stávkovat. Prvním příznakem toho, že všechno není zdaleka takové, jak by být mělo, je nejen zvýšená únava, ale i ztráta soustředění. V běžném životě se o žádný velký problém nejedná (maximálně se budou kolegové divit, že vám musí jednu informaci třikrát opakovat), ale za volantem by to mohl být problém. Právě proto je potřeba, aby vás ani nenapadlo, že byste na dovolenou měli vyrážet hned v pátek 28. června, kdy školní rok končí. Na cestách bude blázinec a vy budete tak unavení, že byste mohli dělat zbytečné chyby. Když se doma pořádně vyspíte, v klidu sbalíte a vyrazíte až v sobotu dopoledne, bude to daleko lepší a hlavně bezpečnější.

Třetí období, kdy je vaše zdraví pod planetárním tlakem, pak padá na dny mezi 4. zářím a 11. listopadem, kdy vaše tělo ovlivňuje Mars. Jde o týdny, kdy byste měli brát vážně jakékoli záněty – zubem počínaje a zánětem středního ucha konče. Když vás něco takového potká, bez váhání se vydejte k lékaři a poctivě dodržujte veškeré pokyny, které vám dá. Zajistíte si tak nejen zdraví, ale i krásný a ničím nepříjemným nerušený konec roku.

Kariéra, práce, peníze

O peníze se letos musíte starat ještě intenzivněji a zodpovědněji než v jiných letech. Nezapomeňte, že ve vašem sektoru financí vlastních pobývá dlouhodobě Neptun, ke kterému se vloni přidal Saturn.

Navíc jde o dvě planety, které fungují protichůdně a každá jinak vám komplikují situaci. Neptun vás přesvědčuje, že máte nárok na všechno, co vidíte. Když dovolíte, aby vás ovlivňoval, dozvíte se, že si máte právo koupit všechno, na co máte chuť, včetně stejného auta, jako má Leoš Mareš. To, že se kvůli tomu musíte zadlužit, Neptun neřeší. Jeho hájemstvím je plnění všech vašich snů, přičemž se o ceně nepřemýšlí.

Saturn vám naopak vysvětluje, že si dopřát nemůžete a vlastně nesmíte lautr nic. Nutí vás do šetrnosti i tam, kde je nerozumná a vlastně i škodlivá. Za současné situace, kdy však Saturn ovládá Neptun, který je v Rybách doma, však hrozí nebezpečí spíše prvního scénáře. Pak to taky může dopadnout tak, že budete mít sice vůz hodný milionáře, ale nebudete mít na benzin, na který by jezdil – o pojistce nemluvě. Právě proto by bylo potřeba, abyste se zejména na přelomu června a července, kdy se obě planety zastaví a jejich vliv bude enormně silný, řídili tím, co vám radí zdravý rozum. Naštěstí právě v této době prochází vaším znamením práce nejdříve Merkur a potom Venuše. Dalo by se říct, že obě osobní planety vytvoří podmínky, které vás zaměstnají tak, že vám na úvahy o nákupu něčeho, co nutně nepotřebujete, zbude leda tak pár chvil před spaním.

Místo vybírání něčeho, na co stejně nemáte, věnujte raději soustředěnou pozornost pracovním záležitostem. Z ryze preventivních důvodů by bylo dobře, abyste si ohledně toho, co děláte, psali poznámky (kdyby to šlo, všechny materiály si zkopírujte a uložte na opravdu bezpečném místě). Jde o záležitosti, ke kterým se znovu vrátíte mezi 4. zářím a 3. listopadem, kdy tímto sektorem půjde Mars. Tam pak hrozí, že budete muset dokazovat, že jste práci, kterou jste dělali, odvedli v pořádku. Tím, že budete mít všechny materiály připravené, vyrazíte dech nejen svému nadřízenému, ale i kolegům. Po tom, kdo z vašich pracovních soupeřů za celou záležitostí stojí, raději nepátrejte. Zbytečně byste si tím zkazili náladu.

Pokud se vaší vlastní kariéry týče, dočkáte se v ní zlomu, s kterým jste nepočítali ani v tom nejbujnějším snu. Do 25. května, kdy vaším sektorem rodiny prochází Jupiter, se můžete ze strany rodiny a zejména partnera těšit v tom, co se vaší kariéry týká, na jeho všestranné uznání. Může dokonce prohlásit, že oba na kariéře pracovat nemůžete a že je vám ochoten ustoupit. V takové chvíli se nevyptávejte, co ho k tak velkorysému jednání vede, ale buďte rádi, že máte doma podporu. Kdy se pak Jupiter na konci května přesune do Blíženců, dostanete za svou námahu první odměny. Pak přemýšlejte, zda by nebylo dobré, kdybyste partnera sebrali a vyrazili s ním na prodloužený víkend někam, kde vám spolu bude dobře. Miláček by konečně pochopil, že peníze pro vás nejsou cílem, ale prostředkem, jímž celé rodině zajišťujete klidný a spokojený život.

Seberozvoj a duchovní cesta

To, že se vám duchovní cesta, kterou jste v posledních letech nejenže objevili, ale i zdokonalili, velice líbí, je nabíledni. Cítíte se příjemně, jste si jistí, že vás mají lidi rádi, a přesvědčujete se, že vás vážně berou i ti, kteří si jinak neváží nikoho a ničeho.

Navíc se ve vašem životě vyskytujete stále více lidí, kteří si s vámi chtějí o zkušenostech, které jste během posledních let nasbírali, popovídat a podělit se s vámi o to, co se dozvěděli zase oni. Kdybyste na základě takových hovorů usoudili, že jde o zajímavé poznatky, které byste chtěli sdílet i s lidmi, které třeba osobně neznáte, začněte na tom co nejrychleji pracovat. Příznivé je zejména období mezi 10. březnem a 14. květnem, kdy vaším sektorem komunikace prochází Merkur, k němuž se od 5. do 29. dubna přidává Venuše a od 30. dubna do 8. června Mars. Jde o dny, kdy můžete s úspěchem zakládat internetové stránky, točit videoblogy, ve kterých o svých zkušenostech mluvíte, nebo uspořádat setkání lidí stejného hodnotového žebříčku a stejných zájmů.

Pozor byste si však měli dávat ve dnech kolem 8. dubna, kdy se v tomto sektoru uskuteční sluneční zatmění. Pokud se mezi vašimi známými (ať už starými, nebo těmi, které znáte jen chvíli) objeví člověk, který bude všem vysvětlovat, že je hluboce duchovně založený a jedině on ví, kde je pravda a jak vypadá (můj dědeček o takových lidech mluvíval jako o těch, kteří vědí, co má pámbu k snídani a čert k večeři), měli byste ho z okruhu svých známých a přátel nemilosrdně eliminovat dřív, než vás všechny rozhádá.

Když bude tato záležitost konečně vyřešená a vy budete mít klid, naordinujte si za odměnu pohodové léto, kdy budete dělat jen to, co vás baví a co vám přináší potěšení. Kdybyste chtěli pro duchovno něco udělat, vyrazte ve druhé polovině června na nějakou pěší pouť. Pokocháte se krajinou, trochu se pomodlíte nebo si popřemýšlíte o tom, co je v životě opravdu podstatné.

V neposlední řadě protáhnete tělo, což je důležitější, než si obvykle myslíte. Přísloví o zdravém těle, ve kterém pobývá zdravý duch, pořád ještě platí.

Na to, co sami označujete jako tu pravou duchovní cestu, pak dojde až na podzim, kdy znamením Vah prochází od 29. srpna do 22. září Venuše, na niž mezi 26. zářím a 12. říjnem naváže Merkur. Jde o dny, kdy byste měli veškerou duchovní krásu, kterou kolem sebe vidíte, nějakým způsobem zachytit a zakonzervovat pro další generace. Pokud umíte malovat, převeďte to, co vnímáte, do barev. Když jste si jistí, že malovat neumíte, zkuste babí léto nafotit. Zjistíte, že se umíte na svět dívat zcela jinýma očima, než jste si dívali dosud. Když se pak 2. října ve vaší oblasti duchovna uskuteční sluneční zatmění, nebudete se zbytečně děsit ani obávat následků, ale využijete ho ve svůj prospěch. Díky jeho sice destruktivní, ale pro vás pozitivní energii se dokážete zbavit všeho, co vám v dalším duchovním rozvoji překáží. Prim v tomto směru hrají všechny toxické vztahy. Teprve ve chvíli, kdy se s těmito lidmi navždycky rozloučíte, poznáte, jak krásný může svět být…

DatumCo proběhneCo to přinese
20. lednaSlunce vstupuje do VodnářeTěšte se na měsíc, kdy se vám podaří všechno, do čeho se jen pustíte.
13. únoraMars vstupuje do VodnářeKdyž víte, že máte pravdu, začněte za ni bojovat!
8. březnaMerkur konjunkce NeptunVy s pravdou problémy nemáte, ale u těch ostatních to jisté není.
8. dubnaSluneční zatmění v BeranuS tím, co vás zdržuje na cestě vzhůru, se rozlučte klidně a bez lítosti.
25. květnaJupiter vstupuje do BlížencůPro svého miláčka přichystejte láskyplné překvapení!
3. červnaMerkur vstupuje do BlížencůKdyž víte, že máte pravdu, nebojte se ji říct nahlas.
15. červenceMars konjunkce UranRodinné hádky ihned zarazte. Nadělaly by víc škody než užitku.
14. srpnaMars konjunkce JupiterBojujte tak, abyste vyhráli a sami při tom o nic nepřišli.
18. záříMěsíční zatmění v RybáchHlídejte si veškeré finanční operace – zejména internetové bankovnictví!
17. říjnaÚplněk v BeranuOslovte příbuzné a domluvte si s nimi adventní akci!
19. listopaduPluto vstupuje do VodnářeTěšte se na zásadní životní změny. Nuda vám v žádném případě nehrozí!
20. prosinceVenuše trigon JupiterPoděkujte partnerovi za lásku, kterou vám dal!

Zdroj: časopis Vlasta

Související články