Láska a vztahy

Nic takového, jako byla pozitivní Venuše, která vloni pobývala ve vašem sektoru komunikace celé čtyři měsíce, vás v tomto roce nečeká.

Na to, abyste řešili nejrůznější záležitosti, které se týkají vašeho milostného života, nebudete mít tolik času, kolik byste chtěli. Navíc jde o záležitosti, ve kterých musíte být neskutečně trpěliví. Na přelomu je sice na vaší straně Venuše (vaším partnerským sektorem se pohybuje do 22. ledna), ale nějaké velké pozitivní změny vám do citového života nepřináší. Ve spojení s Jupiterem ve vašem sektoru věcí skrytých vám nepřinese lásku, ale v nejlepším případě leda tak vztah, který budete muset důsledně utajovat. Při vaší otevřené povaze by to byla muka, což znamená, že bude lepší, když podobné záměry pro jistotu vzdáte spíše dříve než později.

Zdroj: Youtube

Na jaře, kdy bude Jupiter až do 25. května ve v Býku, se můžete přichytit ve chvíli, kdy začnete uvažovat o lásce a vztazích zcela jinak než obvykle. Zatímco dosud jste vždycky hájili lásku nezištnou, ve které peníze roli nehrají a o majetkový stav se nikdo nezajímá, tentokrát to probíhá jinak. Zejména 23. a 24. května, kdy je už Venuše ve vašem znamení a kdy se Jupiter pořád ještě nachází v Býku, přemýšlíte, zda by nebylo lepší, kdybyste si našli člověka, který se o vás bude starat, bude o vás usilovat, a navíc vás zahrne majetkem všeho druhu. Když však o celé záležitosti začnete přemýšlet s chladnou hlavou, dojde vám, že byste něco takového nesnesli. Život s člověkem, který používá svůj majetek k tomu, aby si zajistil vaši pozornost, věrnost a v neposlední řadě vaše vášnivé projevy, si představit nedokážete. Můžete se sice snažit, ale záhy vám bude jasné, že by to bylo jednoznačné fiasko.

Když se však do vašeho znamení po 25. květnu dostane kromě Slunce i Venuše a Jupiter, bude všechno až do 16. června zalité sluncem. S chutí se budete seznamovat se spoustou nových lidí. To, zda mezi nimi bude vaše životní láska, se stát může, ale taky nemusí. Vy máte naštěstí rozum a netlačíte zbytečně na pilu. I když nepřijde, nic se neděje. Dobře víte, že ani vztah, který přinese babí léto, není k zahození. Letos vám ho poskytne Venuše, která se od 29. srpna do 22. září dostává do vašeho sektoru lásky a romantiky. Atmosféra, kterou do vašeho života vnese, bude neskutečně láskyplná. Navíc se pod jejím vlivem otevřete veškerým životním radostem. I partnerovi, který lásce moc nevěří a je v tomto směru mírně řečeno zdrženlivý, dokážete dát své city najevo tak, aby si je nejenže užil, ale aby ho ani nenapadlo, že by mohl o jejich upřímnosti pochybovat.

Vzhledem k spoluúčasti Jupitera ve vašem znamení můžete navíc čekat, že bude všechno probíhat daleko rychleji a intenzivněji, než jste zvyklí. Když se pak mezi 17. říjnem a 11. listopadem Venuše nastěhuje do vašeho partnerského sektoru, začne se zcela vážně mluvit o svatbě nebo alespoň o trvalém soužití. Ještě nedávno jste sice tvrdili, že o něčem takovém nechcete ani slyšet, ale je vidět, že se i v tomto směru vyvíjíte tak, že překvapujete sami sebe…

Rodina, rodiče, děti

I když zastáváte názor, že si každý má poradit sám, a hlásáte, že dovolíte jak dětem, aby si dělaly, co chtějí, čekejte dny, kdy vaše dosud skálopevné přesvědčení narazí na realitu.

O Blížencích

Předpoklady pro povolání: obchodník, umělec, politik, žurnalista, detektiv, tajemník, dopravní inženýr, učitel, zručný řemeslník

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamení Vah, Lva, Vodnáře a Berana

Barva: žlutá, fialová

Předměty: automobily, časopisy, dokumenty

Rostliny: popínavé, oves, řepa

Šťastný den: středa

Šťastná čísla: 3, 12, 23, 39

Navíc se dá čekat, že budete muset v práci trochu přitvrdit, což značně omezí čas, který své rodině můžete věnovat. V takovém případě hrozí, že zapomenete na svá chvályhodná předsevzetí a začnete dětem, partnerovi i rodičům diktovat nejen to, co mají dělat, ale i to, co si mají myslet a jak mají uvažovat. To, že se tím staráte o problém, který zasáhne naplno především vás, si nepřipouštíte. Vůbec vás nenapadne, že od 23. února do 9. března jde vaším sektorem profese Merkur, jehož mezi 12. březnem a 4. dubnem následuje Venuše. Samo o sobě by to žádný problém nedělalo. Obě planety však svou energii spojují s vlivem Saturnu a Neptunu, ti zde pobývají dlouhodobě. Vy pak nebudete vědět, zda své profesní sny máte uskutečňovat za každou cenu, a tedy i tehdy, kdy budete vědět, že tím vaše děti, rodiče a třeba i domácí zvířata trpí (což je vliv Neptunu), nebo zda usoudíte, že své sny vzdáte, sami sebe připravíte o kariéru a peníze z ní plynoucí a na veškeré projevy ctižádosti zapomenete (což si vezme na starosti Saturn). Kdybyste nakonec usoudili, že jde o dilema, s kterým si neporadíte, a proto jeho průběh necháte v rukou osudu, je to vzhledem k vaší povaze sice nezvyklé, ale momentálně jediné možné. Jde o jednání, které vás kupodivu zachrání před rodinným průšvihem opravdu značného kalibru.

Ve vašem případě se dá opravdu říct, že když přežijete toto náročné jaro, bude pro vás všechno ostatní už podstatně snazší. Merkur, který se bude vaším znamením pohybovat mezi 3. a 16. červnem, a Venuše, která s ním působí v podstatě paralelně (mezi 23. květnem a 16. červnem), vás dostane do stavu, kdy dokážete se staršími i mladšími příbuznými mluvit tak, aby pochopili, že pro ně samotné bude lepší, když vás budou poslouchat. Když se vám začnou svěřovat s něčím, co vám sice připadá naprosto banální, ale co je pro ně důležité, berte to pokud možno vážně. V duchu se sice můžete tím, co vám vyprávějí, celkem dobře bavit, ale najevo to dát nesmíte.

Další kolo rodinných záležitostí, které vás sice rozčilují, ale jimž se vyhnout nemůžete, vás čeká na přelomu července a srpna. Základem je Merkur, který se vaším sektorem rodiny v prvním kole pohybuje mezi 26. červencem a 14. srpnem (v kole druhém mezi 9. a 25. zářím). K němu se pak od 5. do 28. srpna přidává Venuše. Muziku pak tvrdí Mars, který mezi 20. červencem a 3. zářím prochází vaším znamením. Jde o dny, kdy se vám ještě jednou obloukem hodným kvalitního bumerangu vrátí záležitosti, které jste řešili už na jaře. Tentokrát však budete mít daleko snazší situaci. Vzbouřené vášně utichly, starší generace se rozhodla, že vás vyslechne, zatímco mladší usoudila, že udělá dobře, když s vámi raději hádat nebude. Vy pak budete pro rodinné blaho pracovat ze všech sil a s plným nasazením. Díky Plutu, který bude do 1. září ve Vodnáři, se chyb bát nemusíte. Vy totiž máte rozum a dělat je nebudete.

Zdraví, kondice

Po loňském roce, který byl pro vaše zdraví skutečným testem, se můžete těšit na měsíce alespoň trochu klidnější. Přesto se budou i v letošním roce dít věci, které vás vybízejí k opatrnosti.

Za prvním z nich stojí Jupiter, který se do 25. května pobývá ve vašem sektoru tajemství a věcí skrytých. Pod jeho vlivem se můžete dostat do situace, kdy budete mít (většinou naprosto neoprávněný) pocit, že jste se dostali do neskutečného psychického tlaku. Kdybyste se rozhodli, že budete s jeho tlakem zápasit pomocí nejrůznějších fyzických aktivit, bude to rozumné. V žádném případě nesmíte dovolit, aby roli blahodárného tělesného pohybu převzaly nejrůznější laskominy. Když se rozhodnete, že budete své stresy zajídat, nastane záhy problém. Pokud byste začali své problémy zapíjet (o dalších povzbuzujících prostředcích nemluvě), byly by důsledky ještě podstatně horší. Něco takového nesmíte dovolit mimo jiné i proto, že byste zbytečně nabrali kila, která byste později jen obtížně shazovali. Navíc byste se dostali do stavu, kdy byste se stále méně pohybovali a stále více jedli. Výsledkem by byl klasický začarovaný kruh, jehož důsledkem by byly nejen stále bolavější klouby, ale zároveň i stále mizernější nálada. To, že si v tomto období budete občas muset nějakou dobrotu odepřít, je sice nemilé, ale následky výše popsaného scénáře by byly ještě horší.

Jakmile zvládnete jaro, můžete pyšně říct, že máte to nejhorší za sebou. Jupiter, který se na konci května dostává do vašeho znamení, kde taky do konce roku setrvá, v tomto postavení zásadně posiluje vaše sebevědomí i vaši vitalitu. Do realizace veškerých pracovních i jiných nabídek, které dostanete, se vrháte s enormním nadšením. Jupiter se pak postará, aby se vám podařilo všechno, do čeho se pustíte. A právě proto, že se vám daří, si musíte rezervovat čas nejen na práci, ale i na odpočinek. Právě tím, že jedete víc než naplno, riskujete vyhoření. Jde o zkušenost, která by byla dosti nemilá a bez které se můžete celkem v pohodě obejít.

Pod vlivem Jupiteru ve svém znamení pak čekejte léto, kdy máte sklon jít do krajnosti. Nezapomeňte, že na něj sice živlovou, a tedy dlouhodobou kvadraturu vytváří Saturn spolu s Neptunem. Saturn vás sice k tělesným aktivitám žene, ale zároveň vytváří situace, kdy se dostáváte do nebezpečí úrazu. Zvláště v případě, kdy jste dosud pravidelně netrénovali, hrozí přetažení, které může po fyzické stránce končit únavovým zánětem šlach a po stránce psychické kompletní ztrátou jakékoli motivace. Právě proto by bylo lepší, kdybyste na jakékoli překonávání vlastních i cizích rekordů zapomněli. Když místo toho vsadíte na aktivitu, která vás sice unaví, ale nevyčerpá, bude to lepší. Další šance na vylepšení zdraví těla přijde od konce září do konce října. Ve vašem sektoru zdraví těla se ukáže nejdříve Venuše (dejte si pozor na sladké!) a posléze Merkur, který ve vás vzbudí zvědavost a touhu udělat pro sebe něco, co není moc namáhavé, ale co vás bude bavit. Kdybyste si v této době pořídili kolo, z jehož sedla se budete kochat barevnou podzimní krajinou, bude to krok správným směrem.

Kariéra, práce, peníze

O tom, že v poslední době prožíváte stejně jako všichni ostatní období, kdy musíte být ve financích hodně opatrní, nepochybujte. Jediná výjimka nastává v případě, kdy patříte mezi miliardáře, kterých se současné ceny potravin a všeho ostatního netýkají.

Pak dál číst nemusíte. V tomto případě máte navíc zcela určitě svého osobního astrologa, který vám radí a při rozhodování vás vede. Pluto, který dlouhá léta pobýval ve vašem sektoru peněz cizích a nutil vás, abyste se v tomto směru chovali rozumně, tuto oblast opětovně opouští 20. ledna. Pokud máte řešit něco, co se týká peněz cizích – tedy dluhů, pojistek a podobných záležitostí – nečekejte a začněte to řešit hned a bez váhání. Pro dotažení všech těchto nepříjemných záležitostí můžete s úspěchem využít novoluní, které se v Kozorohu odehrává 11. ledna. Jde o den, kdy můžete podávat žádost o vyhlášení insolvence, dohadovat se se svými věřiteli o úrocích a vůbec vést tyto jinak nepříjemné hovory. Nebojte se nikoho a ničeho. Všechno dopadne daleko lépe, než si umíte představit.

Když se pak Pluto 21. ledna přesune do Vodnáře, budete mít najednou pocit, jako by vám ze srdce spadl opravdu velký kámen. Nicméně ani tady není všechno růžové. Dokud nebudete mít do detailu dotažené a do posledního haléře zaplacené nebo odpuštěné, nepropadejte neoprávněnému optimismu. Veškeré finanční záležitosti, které byste během jara a léta nechali spát, by se vám se zdvojenou energií vrátily k vyřízení mezi 1. zářím a 19. listopadem. Jde o dny, kdy se Pluto do Kozoroha opět vrátí a veškeré nevyřízené resty nemilosrdně otevře. Zároveň si uvědomte, že máte mnohdy poslední šanci, abyste si dali všechno dohromady, staré záležitosti uzavřeli a sami sobě slíbili, že si z nich vezmete poučení.

Když budete mít důkladně zpracované záležitosti, které se týkají peněz cizích a vašich finančních závazků, věnujte se penězům vlastním. V tomto případě se můžete opět spolehnout na energii Jupiteru, který vaším znamením od 25. května prochází. Jde o planetu, která vám sice nedá peníze jako takové, ale garantuje vám spoustu skvělých nápadů, s jejichž pomocí se vám podaří vlastní finanční situaci vylepšit. Opět je ale potřeba, abyste vzali v úvahu vliv Saturnu (nebezpečí, že si nebudete věřit, takže po penězích nesáhnete ani v případě, kdy by vám je někdo podával na příslovečném zlatém podnose) a Neptunu (tam zase hrozí, že budete své možnosti vnímat jako daleko zářivější, než ve skutečnosti jsou). I v tomto případě máte šanci, jak celou záležitost zvládnout tak, abyste si z možností, které vám planety servírují, vybrali ty nejlepší. Ve vašem případě to navíc nebude ani trochu obtížné. Pomůže vám energie Merkuru, který vaším sektorem majetku vlastního prochází mezi 17. červnem a 1. červencem. Paralelně s ním prochází stejnou oblastí Venuše (od 17. června do 10. července). Ať se ve financích pustíte do čehokoli, je značná šance, že získáte přesně to, co chcete a potřebujete. A když se pak od 4. září do 3. listopadu bude stejnou oblastí pohybovat Mars, vybojujete si všechno, co jste na přelomu jara a léta vnímali jako možnost sice krásnou, ale nesplnitelnou.

Seberozvoj a duchovní cesta

Pocit, že si v tom, co se týká duchovního života, musíte konečně udělat opravdu jasno, je stále intenzivnější. Možná to souvisí s celkově nejistou dobou, kterou prožíváte a jíž se trápíte podstatně víc a intenzivněji, než jste si ochotní přiznat.

Stejně tak je možné, že potřebujete jistotu základů, vědomí, že máte rodinu, o kterou se můžete opřít. Zároveň víte, že jste se už v minulém roce krátce nadechli toho, co by se ve vašem životě dalo bez přehánění označit jako čerstvý vzduch. Přinesl vám to Pluto, který na chvilku nakoukl do vašeho sektoru duchovna a ukázal vám, že se na svůj život můžete dívat jinak, než jste se dívali dosud. Zatímco v době, kdy byl Pluto v Kozorohu, jste měli pocit, že se sice můžete snažit, ale stejně jste hříčkou v rukou sil, jejichž jednání nerozumíte a jehož smysl nechápete, teď se situace změní. Proces, který jste už zlehka nakousli, se opětovně nastartuje 21. ledna, kdy se Pluto vrací do Vodnáře. Vy pak můžete přemýšlet, jak jeho energii využijete. Máte před sebou dlouhých sedm měsíců, kdy si můžete dát dohromady své myšlenky, své plány a veškeré záměry, které v této oblasti máte. Kdybyste měli pocit, že to v prostředí, ve kterém se pohybujete, nezvládnete, přemýšlejte o tom, že se uchýlíte do samoty. Pokud byste chtěli být opravdu radikální, volte terapii tmou nebo jinou podobnou techniku. Její zvládnutí je sice náročné, ale výsledek vás za vynaloženou námahu a investovaný čas mnohokrát odmění. Velice vás překvapí i reakce vlastního partnera. Místo ironických poznámek a jízlivých hodnocení, na která jste od něj v takovém případě zvyklí, nahlas přizná, že je to docela dobrý nápad. Když se pak mezi 1. zářím a 19. listopadem vrátí Pluto naposledy do Kozoroha, přivítáte ho ve skvělé duchovní formě. Dotáhnete všechno, co bylo potřeba, a zároveň se zbavíte všeho, co vás tížilo a bránilo vám v nástupu na novou a velmi zajímavou duchovní cestu.

Pokud jde o krátkodobé planetární vlivy, které na vás v této oblasti působí, je to nejdříve Merkur, který se zde nachází mezi 5. a 22. únorem. Jde o dny, kdy se nemusíte o informace, které se týkají duchovna, starat. Nemusíte se vůbec snažit, ale dostanete je v balení přímo dárkovém. Navíc vám bude jasné, že vám je předávají lidé, kteří mají s touto oblastí lidské existence své vlastní a hluboké zkušenosti. Další příznivé dny vám přinese Venuše, která se zde nachází mezi 16. únorem a 11. březnem. S její pomocí dokážete zpracovat všechno, co se dozvíte. Spoustu věcí si vyzkoušíte a vyberete pro sebe to, co je pro vás nejlepší. Pokud se bude jednat o získání nových vědomostí, dokážete se kvůli nim vrátit k jazykům, které jste si kdysi učili a o nichž jste si až dosud mysleli, že je nikdy potřebovat nebudete. Teď díky nim studujete rádi a s chutí to, co vás na vaší duchovní cestě posouvá dál. A kdybyste chtěli vniknout do tajů bojových umění nebo jiných cvičení s tím, že celý člověk harmonicky rozvíjí tělo i duši, i to se dá. Mezi 13. únorem a 21. březnem se ve vašem sektoru duchovna nachází Mars, který vám to rád a s chutí umožní. Když si to všechno shrnete, zkonstatujete, že vás čeká rok, který je sice náročný, ale zároveň zajímavý a po všech stránkách přínosný…

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
25. lednaÚplněk ve LvuVeškeré požadavky, které pronesete, každý rychle splní. Nikdo se s vámi hádat nechce a nebude.
14. únoraMars konjunkce PlutoBijte se za to, na co máte podle svého názoru nárok. Vítězství máte zaručené!
25. březnaMěsíční zatmění ve VaháchNechejte se okouzlovat, ale nenechejte se okouzlit. Na lásku století není vhodný čas.
3. dubnaVenuše konjunkce NeptunČlověku, který vám vysvětluje, jak vás miluje, nevěřte. Jeho cíle jsou jiné, než říká.
26. květnaJupiter vstupuje do vašeho znameníNebojte se nikoho a ničeho. Velké štěstí se postavilo na vaši stranu!
4. červnaMerkur konjunkce JupiterAť řeknete cokoli, sklidíte za to zasloužený obdiv.
20. červenceMars vstupuje do BlížencůEnergie máte dostatek. Když ji správně nasměrujete, bude to skvělé.
16. srpnaMars kvadrát SaturnDejte si pozor na generační střety. Nemusíte v nich zvítězit.
3. záříMars kvadrát NeptunVeškeré pokusy o manipulaci zarazte po první větě.
14. říjnaSlunce trigon JupiterVelkorysé dary nejen rozdávejte, ale naučte se je ji přijímat.
15. listopaduStacionární Saturn v RybáchKdyž se vám v práci nelíbí, nehledejte vinu v sobě, ale pátrejte po novém místě.
1. prosinceNovoluní ve StřelciVyslechněte přání svého partnera a snažte se mu vyhovět.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články