Láska a vztahy

Znáte se a víte, že lásce, citům a emocím dáváte ve svém životě opravdu důležité místo. Na lidi, kteří vám vysvětlují, že to není potřeba, protože na lásku dnes nikdo kromě vás nevěří a citům se leda tak pochechtává, se díváte se shovívavým úsměvem.

Dobře víte, že právě ti, kteří lásku znevažují, se za vámi ohledně citů a vztahů přijdou ve chvíli, kdy jim v tomto směru něco selže, vyplakat jako první. Co ale v roce, na jehož prahu stojíte, čeká právě vás? Pokud se podíváte do hvězd, zjistíte, že vás samotné ovlivňuje především Saturn, který ve vašem znamení spolu s vaším vládcem Neptunem pobývá. Zatímco Neptun vás přesvědčuje, že princové na bílém koni přece jen existují, a ujišťuje vás, že i vy můžete narazit na žábu, která se po políbení změní v princeznu, Saturn vás drží zkrátka. V seznámeních vám nebrání. Skoro by se dalo říct, že vám seriózní lidi, kteří by vám v životě byli oporou, do života vyloženě strká. Problém je ale v tom, že vás tento typ lidí moc nepřitahuje. I když jejich kvality chápete, moc rádi byste si dopřáli lásku alespoň trochu romantickou a nevšední. Pokud po ní opravdu toužíte a ještě chcete, aby vám vydržela, měli byste bez obav využít období, kdy bude Pluto ve vašem sektoru přátel (přesně je to od 21. ledna do 1. září a následně od 19. listopadu do konce roku a pak na dalších více než dvacet let).

Zdroj: Youtube

Pokud vám už samota opravdu vadí, napřímo partnerům řekněte, že sháníte někoho, s kým byste nejdříve kamarádili, abyste se více poznali, a pak se uvidí. Jde o taktiku, která vám ušetří spoustu času. Kamarády máte dobré, takže nehrozí, že by vám nabídli někoho, kdo je úplně marný a k vám se vůbec nehodí. Navíc za vás provedou první předvýběr a tím vám ušetří spoustu času. První setkání pak můžete naplánovat na období mezi 23. únorem a 4. dubnem. Jde o dny, kdy vaším znamením prochází Merkur s Venuší, na něž zároveň tvoří po celou dobu živlový sextil Jupiter spolu s Uranem. Všechno dohromady vás dostane do stavu, kdy sice zdravý rozum neztratíte a nic si nalhávat nebudete, ale zároveň pochopíte, že by vám zbytečné otálení k ničemu prospěšné nebylo. Když se pak Merkur mezi 17. červnem a 1. červencem dostane do vašeho sektoru lásky a romantiky, kde je paralelně s ním navíc i Venuše, můžete začít zcela vážně plánovat další společný život. Toho, že byste příliš pospíchali, se nebojte. Zbytečné přemýšlení a váhání by bylo v tomto případě spíše na škodu. A kdybyste se v červnu rozhodli, že si pořídíte malou Rybu nebo Beránka, půjde všechno tak rychle, že se budete jen divit.

Další krásné a vášnivé období vás čeká od 4. září do 3. listopadu, kdy vaším sektorem lásky a romantiky prochází Mars. Tam si pak naplno uvědomíte, že chcete opravdu klasickou rodinu a uděláte všechno pro to, abyste ji vytvořili. Pozor si však musíte dávat kolem 18. září, kdy ve vašem znamení probíhá měsíční zatmění. Nebezpečí, že ve své honbě za láskou, vztahem a dětmi sáhnete po partnerovi svého kamaráda, je vysoké. Životní lekce, která by vás učila, že nelze své štěstí stavět na cizím neštěstí, by byla tvrdá a hodně náročná. Kdybyste se jí mohli vyhnout, bude to lepší.

Rodina, rodiče, děti

Rodinu milujete, ze všech sil se snažíte, aby byla po všech stránkách v pohodě. Navíc vůči ní cítíte tak silnou zodpovědnost, až mají vaše dospívající nebo dospělé děti pocit, že to občas přeháníte.

O Rybách

Předpoklady pro povolání: novinář, námořní důstojník, hoteliér, umělec, lékař, sociální pracovník, ošetřovatel

Milostné a přátelské vztahy: bude se jim dařit v soužití s Rakem, Pannou nebo Štírem

Barva: zelenomodrá, duhová

Předměty: alba, hudební nástroje, alkohol, tabák

Rostliny: mák, tabák

Šťastný den: čtvrtek

Šťastná čísla: 11, 22, 47

Letos byste si měli od začátku roku do konce května dát v tomto ohledu pohov. Když to jen trochu půjde a když se vaši předkové i potomci budou chovat rozumně, své výchovné snahy vzdejte. S radami počkejte, až si o ně sami řeknou. Když to jinak nepůjde, vzpomeňte si na doby, kdy jste byli mladší a kdy jste na to, co jste vnímali jako velice protivné vnucování, reagovávali dost nevrle. Dobu, kdy se nebudete muset starat o jiné, využijte k vylepšení rodinných vztahů jako takových. Můžete vymyslet pár jarních výletů, na které nepovezete děti, ale rodiče. Když se jich zeptáte, co by chtěli vidět, zcela jistě vás požádají o možnost navštívit kraj svého mládí. Vyjeďte tam s nimi, neboť to bude velice užitečné i pro vás. Můžete se tam setkat s příbuznými, které jste dosud neznali, a zjistit, že máte společného daleko víc, než jste si mysleli. Kdybyste se s nimi spřátelili, bylo by to ještě lepší. V takovém případě není vyloučena ani zajímavá spolupráce – třeba při psaní rodinné kroniky, kterou začnete společnými silami vytvářet. Výsledkem vašich jarních cest budou vyrovnané rodinné vztahy a zásadní posílení mezigenerační solidarity.

Když se pak 25. května do vašeho sektoru rodiny přesune Jupiter, je potřeba, abyste zapnuli zdravý rozum, sedli si a promluvili si o dalších plánech, které se týkají vás všech. I když chápete, že má rodina držet pohromadě, musíte si uvědomit, že všechno, co by její jednotliví členové potřebovali, financovat nedokážete. Právě proto je nutné, abyste si nejdříve sestavili přesný seznam toho, co se pořídit musí, a pořadí, ve kterém by se to mělo stát. Vy pak při takovém jednání musíte fungovat jako jazýček na vahách. Mladší generaci, která má pocit, že si na všechno může půjčit, protože to přece dnes přece dělá každý, musíte držet na uzdě. Starší příbuzné, kteří se naopak dluhů a veškerých finančních závazků bojí jako moru, musíte přesvědčit, že moudře volená půjčka nebo hypotéka neuškodí, ale naopak prospěje. Naštěstí období, kdy budete mluvit, vysvětlovat, zdůvodňovat a dokazovat, není zase tak dlouhé. Spadá do dnů mezi 23. květnem a 16. červnem, kdy vaším sektorem rodiny prochází Merkur spolu s Venuší. Jde o období, kdy byste měli všechno promyslet, v bankách vyřídit a kdy byste si v neposlední řadě měli najít finančního poradce, jemuž budete věřit a jímž si budete jistí. S realizací pak pospíchat nemusíte. Budete na ni mít celé dlouhé léto. Všechno byste si přes prázdniny měli nachystat tak, aby akce začala mezi 20. červencem a 3. zářím, kdy vaším sektorem rodiny prochází Mars. Tam je však potřeba, abyste všechno, co jste si naplánovali a propočítali, ihned a bez váhání taky uvedli do pohybu. Toho, že by se proti vám někdo postavil, se nebojte. I když to nahlas nikdo neřekne, jsou všichni rádi, že jste se tohoto úkolu s nadšením a s plným nasazením pustili právě vy…

Zdraví, kondice

Pokud se zdraví týká, funguje ve vašem případě naprosto předvídatelně: zdraví těla je přímo závislé na tom, jak se cítíte po stránce duše.

Když máte kolem sebe, a tedy i v sobě, pohodu, dokážete se s každou chorobou nejenom poprat, ale umíte nad ní i zvítězit. Lékař by vám sdělil, že vaše pozitivní nastavení posiluje imunitu a vy od sebe choroby prostě odpudíte. Zároveň na váš stav duše bude od 21. ledna do 1. září a následně od 19. listopadu do března 2043 (a to si legraci opravdu nedělám!) bude přímo působit Pluto. Jde o planetu, která do vašeho života vnese neskutečné, zásadní, pro vás pozitivní a pro vaše okolí překvapivé až šokující změny. Pro vás a vaši psychiku půjde nikoli o změnu, ale o totální, a navíc i zásadní proměnu. Najednou pochopíte, že je zbytečné a vlastně škodlivé, abyste se každému, kdo se jen kolem vás mihne, snažili zalíbit. Lidem kolem sebe budete sice i nadále pomáhat, ale také si necháte v případě potřeby pomoci od nich. Nebudete přemýšlet nad tím, co se na vás lidem z vašeho okolí nelíbí, a vůbec se už nebudete snažit, abyste je přesvědčovali, že jste nejlepší. Když na to přijdou sami, dobře. Když ne, vy si kvůli tomu nohu za krk rozhodně nedáte.

První planetární lekce proběhne mezi 5. únorem a 11. březnem, kdy vaším sektorem zdraví ducha prochází Merkur spolu s Venuší. Když ji zvládnete a správně začleníte do svého života, zjistíte, že jste najednou samostatnější, spokojenější a hlavně dokážete sebejistě, a přesto bez zbytečného tlaku prosazovat své názory. Mezi 13. únorem a 21. březnem, kdy touto oblastí prochází Mars, se sice může najít někdo, komu se váš nový přístup k životu nelíbí a kdo si vás bude chtít znovu podřídit, ale má smůlu. Když jste si už jednou lokli svobody a nadechli se volnosti, do podřízeného postavení se vracet nechcete a nebudete.

Dá se čekat, že se to, co změníte ve svém postoji k životu, pozitivně odrazí i na vašem zdraví. I když vás patrně jarní virózy neminou, dokážete se s nimi statečně popasovat. Vsadíte na odpočinek, přírodní prostředky, které mají posílit imunitu, a hlavně na dostatek spánku a času na regeneraci. I kdyby vám v tomto období v práci nabízeli místo generálního ředitele včetně služebního vozu a osobního šoféra, dokážete odmítnout. Je vám jasné, že ani sebelákavější nabídka vám zdraví nenahradí.

Po krásném jaru, kdy se zdá, že nic není problém, přijde léto, které vás může po této stránce poněkud zaskočit. Je docela možné, že se vám vrátí choroba, kterou jste už jednou měli a s níž jste se měli už dávno vyrovnat. Tentokrát se mohou první signály projevit mezi 2. červencem a 4. srpnem a následně od 14. srpna do 8. září. Pokud v této době pocítíte nějaký zásadní tělesný diskomfort, neříkejte si, že jsou prázdniny a že na vás žádný lékař nebude mít ani čas, ani náladu. Jakékoli váhání by mohlo mít hodně negativní dopad. Když bude potřeba, abyste se podrobili léčení, můžete se těšit, že proběhne v pohodě a přinese dobré výsledky. Když se pak do vašeho sektoru zdraví těla dostane mezi 4. listopadem a 5. lednem 2025 Mars, můžete se těšit na zásadní pozitivní posuny. Choroby jsou zažehnány a vy se s nadějí a chutí do života pouštíte do všeho, co vám přináší další rok vašeho života.

Kariéra, práce, peníze

Kdybyste měli poctivě a pravdivě říct, zda vám na kariéře záleží a zda o ni stojíte, asi byste se před podáním odpovědi hodně dlouho rozmýšleli.

Váš sektor profese totiž leží ve Střelci, což znamená, že je u vás každý kariérní postup spojený se silnou aktivitou, nutností změn, cestováním a vůbec narušením vašeho pořádku a životního stylu, který jste si vybrali. Ani ten sice není nudný a přehnaně stabilní, ale zase víte, že jste si ho zvolili vy sami a že ho právě na tomto základě dobrovolně dodržujete. Když tedy takováto šance přijde, uvědomíte si jak její plusy, tak její minusy. A protože vám dochází, že jde o záležitost, která svými důsledky dopadá i na vás (peníze, které by z toho byly navíc, by nepochybně uvítala i celá vaše rodina), jdete se poradit se svými nejbližšími. Výsledek však kupodivu záleží na tom, kdy nabídka padne a kdy s ní za rodinou přijdete. Zatímco ve dnech do 25. května, kdy je Jupiter ve vašem sektoru komunikace, jímž zároveň od 30. dubna do 1. června prochází Merkur spolu s Venuší, se patrně dozvíte, že by peníze navíc byly sice fajn, ale že je důležitější, jak se cítíte a zda takovou práci chcete vůbec dělat, později bude situace zcela jiná. Na začátku června, kdy se Jupiter nadobro zabydlí ve vašem sektoru rodiny, se zcela jistě dozvíte, že by bylo dobré, abyste práci vzali, protože doba je zlá a každá koruna je potřeba. Vašemu váhání nikdo pozornost nevěnuje a argumenty o tom, že to bude sice víc peněz, ale taky daleko více práce, nikdo vážně nebere. Maximálně se dozvíte, že všechno půjde a že si máte víc věřit. Když si obě tyto možnosti rozvážíte, celkem logicky usoudíte, že bude lepší, když si všechny záležitosti ohledně své kariéry nejdříve promyslíte sami a rodině či partnerovi je oznámíte jako hotovou věc. A v případě, že se rozhodnete, že takovou nabídku odmítnete, vlastně nemusíte oznamovat nic.

Pokud se peněz týče, je šance na pozitivní vývoj vaší finanční situace dost dlouhá. Jde o dny, kdy ve vašem sektoru peněz vlastních stojí od 10. března do 14. května Merkur, jehož od 5. do 29. dubna podporuje i Venuše. Na jeho pozitivní vliv navazuje mezi 30. dubnem a 8. červnem Mars. Půjde o jaro, kdy se spousta věcí, které se týkají peněz, vyřeší jen díky vaší píli a enormnímu nasazení. Nápady, na které přijdete v tomto směru vy sami, budou kvalitní a vy je můžete bez obav realizovat. Pozor si však dejte na ty, které přinesou kolem 8. dubna ti ostatní. Jde o den, kdy se ve vašem sektoru majetku vlastního odehrává sluneční zatmění. Stará moudrost říká, že se v této době nemá nic prodávat ani nic kupovat. Kromě toho si dejte pozor na uzavírání veškerých smluv. Půjčujte jen tolik peněz, o které si můžete dovolit přijít, aniž by vás to ohrozilo. Lidi, kteří budou chtít, abyste jim ručili, rovnou odmítněte. Když jejich naléhání podlehnete a vyhovíte jim, může se taky stát, že kolem 2. října, kdy se ve vašem sektoru peněz cizích odehrává sluneční zatmění, zjistíte, že člověk, kterému jste poskytli přátelskou službu, platit buď nechce, nebo nemůže. V takové situaci byste se sice mohli rozčilovat nebo běžet k soudu, ale bylo by vám to málo platné. Platit byste prostě museli. Právě proto je potřeba, abyste se podobné situaci vyhnuli obloukem. Když si uvědomíte, že je vám klid vlastní a pohoda vaší rodiny milejší, půjde to neobyčejně snadno.

Seberozvoj a duchovní cesta

Je jen velmi málo lidí, kteří jsou tak hluboce duchovní jako vy. Už od hodně časného mládí přemýšlíte o řádu světa a o úloze, kterou v něm hrajete.

Myšlenkami na sebezdokonalení se zabýváte ne proto, že by vás k tomu někdo nutil, ale proto, že to považujete za nutnost, za své životní poslání a za povinnost. V posledních letech, kdy čerpáte z energie Neptunu, který ve vašem znamení dlouhodobě pobývá, můžete mít chvílemi pocit, že se vám pokroky na duchovní cestě daří samy od sebe. Všechno přichází podle vašich představ a vy jasně víte, že jdete po té nejsprávnější cestě. Saturn, který se do vašeho znamení vloni na více než dva roky nastěhoval, vás zase ujišťuje, že vás nenechá ulétnout a žádné duchovní experimenty, které by vás mohly negativně ovlivnit, vám nedovolí. I kdyby se stalo a vy jste se dostali do dosahu lidí z nějaké sekty, která se maskuje jako duchovní společenství, postará se, aby se před vámi tito pokušitelé velice rychle odhalili. Pak už jen stačí, aby se brzy začali nenápadně zajímat o váš majetek, vaše finanční možnosti a jiné podobné záležitosti, které nemají s duchovnem nic společného. Jakmile zavětříte nečestné nebo podezřelé chování, ukončíte veškeré styky rychle a bez ohledu na cokoli.

Jediné problémy, které by vás mohly v tomto směru potkat, by vám mohl do života vnést Jupiter. Zatímco do 25. května, kdy pobývá ve vašem sektoru komunikace, se o vás stará a dělá všechno pro to, abyste na životní cestě zbytečně nezakopávali, později to už tak snadné nebude. Od konce května totiž vytváří živlovou kvadraturu s Neptunem. Pak hrozí, že přestanete ctít jakékoli hranice, které jste si sami po zralé úvaze dali. Pokud vás někdo pozve na meditaci, ze které se pak vyklube nabídka tantrického sexu, je to sice nepříjemné, ale to zvládnout dokážete. Poněkud horší to bude ve chvíli, kdy se dozvíte, že na prohloubení svého duchovního života musíte nutně navštívit šamana v Jižní Americe, kde požijete byliny, které vám spolehlivě otevřou třetí oko a provedou vás minulými i budoucími životy. Bylo by to krásné, kdyby to byl šaman skutečný a prověřený. Většinou to však je někdo, kdo si vaši důvěru nezaslouží a kdo na vás chce pouze vydělat.

Pokud chcete na duchovní cestě udělat pár opravdu důležitých kroků, vystačíte si kupodivu sami. Je ale potřeba, abyste důkladně naslouchali intuici. Povede vás dobře a bezpečně. Léto, během něhož nebudete nic měnit a budete si jen užívat zaslouženého odpočinku a možná i trochy lenošení, prožijete v pohodě a v klidu. Zlom přijde až s prvními podzimními dny. 23. září se do vašeho sektoru duchovna a vyššího vzdělání dostává Venuše (zůstává zde do 16. října). 13. října ji pak následuje Merkur, který zde pobude do 1. listopadu. Jde o dny, kdy se den zkracuje, příroda usíná a vy se začnete na život dívat ze zcela jiného úhlu. Naplno vám dojde, že jste jen jedním očkem řetězu, na kterém jsou před vámi vaši předkové a po vás vaši potomci. Jde o proces, na jehož konci je plné a hluboké pochopení úkolu, který tady na této zemi máte. A dar je pro vás už to, že smíte tímto procesem procházet a chápete jeho smysl.

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
9. lednaMerkur kvadrát NeptunMluví se hodně, ale věřit se dá jenom máločemu.
14. únoraMars konjunkce PlutoNeriskujte zbytečně ani za volantem, ani při sportu – a už vůbec ne při práci.
10. březnaNovoluní ve vašem znameníNa to, co se kolem vás děje, se dívejte ostře a bez růžových brýlí!
8. dubnaSluneční zatmění v BeranuStopněte veškeré, ale opravdu veškeré finanční operace!
23. květnaVenuše konjunkce JupiterKdyž po někom něco chcete, chovejte se tak, abyste to taky dostali.
17. červnaMerkur konjunkce VenušeRadost vám dělá jak partner, tak děti.
2. červenceStacionární Neptun v RybáchDůvěru dávkujte pomalu. Tomu, co se vám nezdá, nevěřte pro jistotu vůbec.
5. srpnaStacionární Merkur v PanněMluvit nechejte partnera. Sami jen poslouchejte.
18. záříMěsíční zatmění v RybáchBez lítosti se rozlučte se vším, co vám komplikuje život.
8. říjnaVenuše trigon MarsChcete novou lásku? Stačí, když o ni nahlas požádáte!
15. listopaduÚplněk v BýkuKdyž potřebujete něco zjistit, ptejte se nahlas a bez ostychu. Dozvíte se všechno, co potřebujete!
18. prosinceSlunce kvadrát NeptunSlibům, které zvláště na vánočních večírcích padnou, raději moc nevěřte.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články