Saturn je druhou největší planetou sluneční soustavy a díky svým prstencům je považován za jeden z nejkrásnějších vesmírných objektů. Není však jedinou planetou s prstenci, ale určitě je nejpozoruhodnější v naší sluneční soustavě. V noci z 26. na 27. srpna bude k vidění, kdy se dostane do opozice se Sluncem. Znamená to, že bude nejblíže k Zemi.

Druhá největší planeta se tak objeví na opačné straně noční oblohy – jak Slunce zapadá na západě, Saturn bude vidět na východě. Do opozice se dostane ve 4:00 hodiny východního letního času. Tento úkaz se opakuje zhruba jednou za pozemský rok.

Zdroj: Youtube

Kde Saturn hledat

Pouhým okem ho ale neuvidíte, jedině z hvězdárny pomocí dalekohledu. Až ho budete chtít najít, musíte nejprve najít Vodnáře, kdy se planeta objeví přímo před ním, a bude „cestovat“ Kozorohem. Najděte si tedy výhled na jižní obzor, pak byste měli snadno vidět Saturn jako jasné nažloutlé světlo.

Saturn v astrologii

V římské mytologii je považován za boha zemědělství, který chránil přírodu a lidstvo naučil pěstovat ovocné stromy a vinnou révu. Ve védské astrologii je Saturn často nazýván bohem karmy nebo spravedlnosti. Je spojen s etikou, spravedlností, kariérou, životními úspěchy, ctnostmi a hodnotami. Představuje taky zájem o dlouhodobé plánování nebo předvídání. Říká se, že návrat Saturnu znamená významné události v životě člověka. Saturn je „úkolovník“, nabádá nás tvrdě pracovat a být disciplinovaní. Pokud chceme v životě uspět, měla by být disciplína naší ctností.

Saturn ve vašem znamení

Pokud se dostane Saturn do obtížné pozice ve vašem znamení, pravděpodobně se stanete sebestřednějším a sobečtějším. Budete čelit spoustě problémů, nepřátelství, ztrát, nezdarů a utrpení. Budete muset bojovat. Vliv Saturnu může být omezený nebo silný. Pokud je Saturn v harmonii s ostatními planetami, pak vám synergie Saturnu poskytne naopak příznivé účinky. Pokud se nepřátelské planety „srazí“ se Saturnem, nastanou potíže. Saturn je vládcem znamení Kozoroha a Vodnáře a je spojován s 10. domem v astrologii. Mnozí astrologové považují Saturn za duchovní planetu, protože přináší smutek.

Zdroj: vlasta.cz lowell.edu ganeshaspeaks.com

Související články