Láska a vztahy

Takže: je potřeba, abyste se především uklidnili. Nic zásadně negativního se vám neděje a dít nebude. Právě proto je však potřeba, abyste se smířili s tím, že jisté velice příjemné období vašeho života, na které jste si zvykli a které vám zásadně ulehčovalo život, bohužel končí.

Jde o Pluto, který uzavírá své angažmá ve vašem sektoru komunikace. V posledních letech, kdy na něj působil pozitivně nejdříve Neptun z Ryb a Uran z Býka, jste se mohli ze své výmluvnosti opravdu těšit. Ať jste řekli cokoli, vždycky se našel někdo, kdo vám uvěřil a kdo vaše slova bral ještě vážněji než nedělní evangelium. A když se v posledních dvou letech přidal k Neptunu Saturn a k Uranu Jupiter, žili jste si v tom, co se lásky a citů týká, opravdu jako v ráji. Partner vám dával najevo, že vás zbožňuje a že si svůj život bez vaší neustálé přítomnosti nedokáže představit. Pokud jeden odešel, ve vás to žádné hluboké negativní stopy nezanechalo. Vzápětí se na jeho místě objevil někdo, kdo vás o své lásce a její síle přesvědčoval ještě daleko soustředěněji.

Zdroj: Youtube

Teď kdy Pluto váš sektor komunikace 21. ledna opouští (popravdě se do něj ještě mezi 1. zářím a 19. listopadem vrátí, ale to už bude jen jeho labutí píseň), je potřeba, abyste se ve vztazích připravili na zásadní změnu. S tím, že o své lásce přesvědčíte (tedy v praxi ukecáte) každého, kdo vám jen vstoupí do cesty, je konec. Právě proto je potřeba, abyste se v případě, kdy o hluboké city stojíte a pravou a skutečnou lásku opravdu hledáte, zaměřili spíše na Saturn, který po celý rok prochází vaším sektorem lásky a romantiky. Když budete jen trochu chtít, vnese do vašeho vztahu stabilitu a pohodu. Velká vyznání lásky sice čekat nemůžete, ale taky se nemusíte bát nějakého enormního zklamání. V době, kdy tímto sektorem prochází paralelně Merkur spolu s Venuší (jedná se o dny mezi 23. únorem a 4. dubnem), k nimž se od 22. března do 29. dubna přidává i Mars, máte konečně šanci prožít vztah, který se vám bude líbit a který vás po všech stránkách naplní. Je sice pravda, že si ve stejné době musíte dávat pozor, abyste svou důvěru neprojevili někomu, kdo si ji nezaslouží, ale to se zvládnout dá… Vliv Neptunu máte očíhnutý a opravdu nehrozí, že byste se zamilovali do někoho, kdo umí sice krásně mluvit, ale na skutky je jeho jednání chudé. S takovým člověkem rádi prožijete vášnivý románek, ale nic víc od něj nechcete – a taky mu nic nenabízíte.

Kdybyste se vzdor všem hovorům o tom, že chcete prožívat výhradně vztahy, které jsou neoficiální, protože vy na lásku papír přece nepotřebujete, rozhodli pro svatbu, máte šanci. Měli byste ji ale zvládnout do 25. května, kdy se ve vašem partnerském sektoru nachází Jupiter. S jeho pomocí dokážete i svatbu o osmdesáti lidech zrealizovat během několika týdnů tak, aby měli všichni na co vzpomínat. Ani při vášnivé zamilovanosti a jistotě, že děláte to, co je pro vás opravdu nejlepší, však nesmíte zapomínat, že ve vašem partnerském sektoru se nachází i Uran, jehož vliv je zejména v první polovině roku velice výrazný. Dejte si pozor, abyste až před oltářem nezjistili, že si berete člověka, o kterém nic nevíte. Dobrodružství vzájemného objevování je sice krásné, ale všeho moc škodí…

Rodina, rodiče, děti

O tom, že rodina je opravdu důležitá, víte své. Zvláště nyní, kdy se leccos vyvíjí jinak, než jste zvyklí, si uvědomujete, jak je důležité, abyste kolem sebe měli lidi stejné krve, kteří vám poskytují podporu a jimž zároveň podporu poskytujete i vy.

O Štírech

Předpoklady pro povolání: kriminalista, chirurg, strojní a hutní inženýr, básník, praktický lékař, ředitel, obecně vedoucí pozice

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamení Kozoroha, Raka, Ryb a Vah

Barva: červená, rumělková

Předměty: pracovní nářadí, střelné a bodné zbraně

Rostliny: cibule, kopřiva

Šťastný den: úterý

Šťastná čísla: 4, 7, 17, 35

V tomto roce se navíc do vašeho sektoru rodiny poprvé podívá Pluto (bude zde od 21. ledna do 1. září). Pak se na chvíli vrátí do vašeho sektoru komunikace, aby se do této oblasti 19. listopadu nastěhoval definitivně a na hodně dlouho. Vy pak musíte počítat s tím, že se rodinné vazby a vztahy změní ze začátku trochu a během dalších let opravdu zásadně. Pokud patříte k mladší generaci, konečně se dočkáte chvil, kdy vás rodiče začnou uznávat. Když nebudou vědět, co dělat, můžete se těšit, že se s vámi nejenže poradí, ale navíc budou ještě to, co jim řeknete, respektovat. Jako rádci budete fungovat především v praktických rodinných záležitostech nebo v záležitostech s praktickým dopadem. Budete to vy, kdo budou vybírat pro starší generaci dodavatele energií a radit, kam a jak mají investovat přebytečné částky.

Pokud patříte ke generaci starší, musíte se smířit s tím, že rodinné vztahy budou vypadat zcela jinak, než jak si to ze svého dospívání a rané dospělosti pamatujete vy. O tom, že byste vydali rozkaz a rodina vás beze slova a hlavně zbytečných diskusí poslechla, neuvažujte. Šlo by o přání, které by se vám nesplnilo. Požadavky, které ke svým blízkým vznášíte, musíte mít hodně dobře promyšlené a rozumně zdůvodněné. Jinak se u mladých nechytáte.

Je logické, že podobné problémy budete řešit zejména zkraje roku. První vlna proběhne od začátku února do poloviny března, kdy se ve vašem sektoru rodiny vystřídá Merkur, Venuše a Mars. Kromě praktických záležitostí, které budete s dětmi nebo s rodiči muset řešit, se připravte na nejrůznější proměny, které nastanou ve vztazích. Je docela možné, že se se svými dlouholetými partnery rozejdou nejen dospívající děti, ale že o odděleném životě začnou uvažovat i rodiče. I když si o tom myslíte své, uvědomujete si, že jim nemáte právo cokoli zakazovat. Sami sobě byste pak měli slíbit, že se k jejich novému partnerovi budete chovat korektně. Láskyplné projevy od vás nikdo nechce a vy byste je taky předstírat nedokázali.

Pokud se týká budoucnosti vašich dětí, je potřeba, abyste si uvědomili, že se týká v první řadě jich samotných. I když vám nápady, se kterými přijdou, mohou připadat jako nedomyšlené, vy jim do nich mluvit nesmíte. Je čas, abyste se smířili s tím, že existuje a ještě i existovat bude spousta povolání, o kterých máte jen velice mlhavé tušení. Když se pak na podzim do vašeho znamení dostane nejdříve Venuše (od 23. září do 16. října) a po ní Merkur (od 13. října do 1. listopadu), měli byste se v rámci rodiny chystat na další kolo změn. Kdyby vás náhodou napadlo, že byste si měli vyzkoušet vícegenerační bydlení, které by bylo praktičtější, pohodlnější, a navíc by vám umožnilo i levnější provoz domácnosti, jděte do toho. Jde o tradici, která vám přinese víc dobrého, než se vám zdá.

Zdraví, kondice

Především je potřeba, abyste si uvědomili, že jste sice zrozenci znamení, které v ohni neshoří a jež ani atomový výbuch neohrozí, ale to ještě neznamená, že musíte přežít všechno. Ve vašem případě totiž platí, že jste si největšími nepřáteli právě vy sami.

Pokud usoudíte, že zvládnete naprosto všechno jako za hodně mladých let, budete mít nejednu příležitost, abyste si to vyzkoušeli a konstatovali, že to už tak skvělé opravdu není. Mejdany, na kterých se do rána tančí a pije všechno, co teče, by pro vás měly zůstat jen vzpomínkou. Pokud nezůstanou, sami zjistíte, že regenerace netrvá jako dříve dopoledne, ale vyžádá si poctivé tři dny, kdy s vámi nic nebude. Navíc si uvědomujete, že vaše tělo – a s ním pevně a nerozlučně spojená vaše mysl – potřebuje být ve formě, která vám umožní zvládnout všechny úkoly, které si pro vás život přichystal a kterých letos rozhodně nebude málo. Může vás těšit jen to, že z velkých planet, které na vás působí dlouhodobě, a tedy i několik (desítek) let, na vás v tomto směru nic netlačí. Do 21. ledna a následně mezi 1. zářím a 19. listopadem vás sice v tomto směru ovlivňuje Pluto, ale to je už jen poslední záchvěv jeho energie, na kterou jste navíc za poslední dlouhá léta zvyklí. Pokud však i teď chcete jeho problematický vliv zvládnout, bylo by lepší, abyste si zachovali zdravý rozum. Pro jistotu se vzdejte myšlenky, že zvládnete naprosto všechno a odpočinek nepotřebujete. I když vám v práci bude nadřízený tvrdit, že bez problémů nahradíte dva pracovníky, nedovolte, aby vám dal dvakrát tolik úkolů. Jednou byste to zvládli bez problémů, podruhé byste byli unavení a potřetí byste pochopili, že jsou věci, které dělat nechcete a nedokážete. Když nebude v takovém případě jiné cesty, zkuste svému milovanému nadřízenému pohrozit výpovědí. Pokud jste jen z poloviny tak dobří, jak si myslíte, okamžitě dostane rozum, zařadí zpátečku a dál už po vás nic navíc chtít nebude.

V rámci plnění pracovních povinností by bylo rozumné, kdybyste na sebe dávali větší pozor mezi 10. březnem a 14. květnem, kdy vaším sektorem zdraví těla prochází Merkur, jehož vliv od 5. do 29. dubna posiluje i Venuše a na jehož vliv navazuje mezi 30. dubnem a 8. červnem Mars. Právě v těchto dnech byste si měli uvědomovat, že váš maximalismus, se kterým zvládáte naprosto všechno, se může občas obrátit proti vám. Pokud vás v tomto období začne bolet hlava, zuby nebo vás začne trápit krční páteř, nenamlouvejte si, že o nic nejde a že se to spraví samo. Lékař není v takovém případě přepychem, ale nutností. Když se o své zdraví nezačnete pořádně starat na jaře, můžete se ve dnech mezi 29. srpnem a 12. říjnem, kdy vaším sektorem zdraví ducha prochází nejdříve Venuše a potom Merkur, dostat do stavu, kdy budete po létě a dovolené paradoxně daleko unavenější, než jste byli před ní. Vyčerpaný organismus by vám dal najevo, že ve zběsilém tempu, které mu vnucujete, už dál fungovat nemíní. Vy byste to museli vzít na vědomí i v případě, kdy byste věděli, že tím silně ohrožujete své pracovní postavení. Když si to však uvědomíte a zvážíte všechna pro a proti, sami pochopíte, že bude lepší, když podobnému scénáři raději včas předejdete.

Kariéra, práce, peníze

O tom, že jsou peníze velice důležité, jste nikdy nepochybovali. Pokud jste byli ve společnosti lidí stejné krevní skupiny, u nichž jste věděli, že je svými výroky nešokujete, dokonce jste tvrdili, že jsou to nejdůležitější.

Čas vám sice přinesl moudrost, takže jste pochopili, že to tak úplně pravda není, ale přesto si uvědomujete, že ve vašem životě hrají důležitou roli. Berete je jako důkaz toho, že jste opravdu dobří. Za to, co jste na tomto poli dokázali, si zasloužíte od partnera obdiv a od svých kolegů a kamarádů třeba i lehounkou závist.

V posledních letech, kdy se ekonomika otřásá, si navíc velice dobře uvědomujete, že vaše realistické myšlení, které vás ve všem, co se majetku v nejširším slova smyslu týká, vede, je důležité nejen pro vás, ale i pro vaši rodinu, kamarády a známé. Všichni se vás budou chodit ptát, co mají dělat a jak mají nebezpečí finančních ztrát co nejvíce omezit. Vy sami si pak uvědomujete, že vaše obvyklé způsoby zacházení s penězi nestačí. Zjišťujete, že se budete v tomto ohledu muset učit spoustu nových věcí.

Je zajímavé, že planety daleko intenzivněji působí na váš sektor peněz cizích než na majetek, který se týká přímo vás. Je docela možné, že z vás opravdu rodina a přátelé udělají něco jako svého neoficiálního bankéře, který jim bude radit nejen, za co mají či nemají utrácet, ale také v tom, co čeho a kolik mají investovat. První pokusy v tomto směru proběhnou od 23. května do 16. června, kdy se v tomto sektoru nachází současně Merkur spolu s Venuší. Zároveň se sem 25. května dostává Jupiter jako planeta velkého štěstí. Všechno by vypadalo neskutečně nadějně, kdyby na oblasti, které mají na starosti váš vlastní i cizí majetek, zároveň celý rok netlačil Saturn spolu s Neptunem. Zvlášť zajímavé to bude kolem 19. srpna, kdy se Saturn dostává do kvadratury s Jupiterem. Pokud by vás v této době napadlo, že byste měli investovat do něčeho, co je skvělé, vynikající a přinese vám to zisk ve dvouciferných procentech, musíte si to hodně ostře zakázat. Riziko, které byste v takové chvíli podstupovali, by neukázalo svou nepříznivou tvář hned. První prozření a zjištění, že jste se nechovali rozumně, by přišlo kolem Vánoc letošního roku a definitivní průšvih by následoval v polovině června roku příštího. Právě proto je potřeba, abyste v podobných situacích byli rozumní a chovali se tak, abyste nepřivedli do průšvihu ani sebe, ani nikoho jiného.

Pokud se týká majetku vlastního, ovlivňuje ho nejen Saturn s Neptunem, ale od konce května se na jeho stavu podepisuje i Jupiter. Právě proto je potřeba, abyste dávali pozor na veškeré finanční operace včetně investic. Když se pouštíte do koupě nemovitosti nebo chcete tu, kterou už máte, vylepšovat a opravovat, je potřeba, abyste si především sedli a důkladně spočítali, na co máte. Je sice pravda, že se veškeré takové akce prodraží, ale zase se nemusí prodražit natolik, abyste je po jejich dokončení museli prodávat, protože nebudete mít na chleba. Na tento scénář byste si měli dávat pozor zejména od 20. července do 3. září, kdy na váš sektor peněz vlastních útočí Mars a kdy hrozí, že se přeceníte víc, než je zdrávo. Naštěstí se do vašeho sektoru majetku vlastního dostává na delší dobu – přesně od 2. listopadu do 7. ledna 2025 – Merkur. Ve vašem případě garantuje skvělé nápady a zaručí, že při použití kapky rozumu všechno dobře dopadne. Vy si pak řeknete, že přísloví, které říká „konec dobrý, všechno dobré“, pořád ještě platí…

Seberozvoj a duchovní cesta

I když se snažíte navenek působit jako lidé, kteří svůj život třímají pevně v rukou a hned tak se z míry vyvést nedají, velice dobře víte, že věci neměřitelné a neviditelné hrají v tom, jak svou existenci vnímáte, daleko větší roli, než byste přiznali nahlas – a dokonce větší, než byste přiznali i sami sobě.

Během života jste zjistili, že k tomu, abyste fungovali, jak náleží, potřebujete především vnitřní pohodu a klid. Ve vašem případě se však nezískává snadno a jednoduše. Problém je v tom, že vy se sice snažíte své nálady a emoce zvládnout, ale moc se vám to nedaří. Když jste ve styku s vnímavějšími lidmi, hrozí, že na ně své rozpoložení přenesete tak důkladně, že se budou ve vaší společnosti cítit nepříjemně. Právě proto by bylo dobré, abyste rok, ve kterém na váš duchovní sektor příznivě působí Saturn spolu s Neptunem, snažili především přijít na to, jak se svou psychikou pracovat a jak její (nemalé) síly zvládnout a využít ve svůj prospěch.

Když se už rozhodnete, že pro sebe chcete v tomto směru něco opravdu užitečného udělat, musíte přiznat, že na to i sebelepší knížky nestačí. Potřebujete člověka, který má v tomto směru takové zkušenosti, že by se vaším duchovním rádcem mohl stát. Zároveň je nutné, aby vás do ničeho netlačil a nechal vás, abyste duchovní cestou šli sami a svým tempem. Znáte se a víte, že ve chvíli, kdy pocítíte sebemenší tlak, který na vás někdo vyvíjí, stavíte na zadní a veškerá spolupráce rychle a nenávratně končí.

Naštěstí se vaším sektorem duchovna mezi 17. červnem a 10. červencem pohybuje Merkur spolu s Venuší. Díky jejich pomoci se ve vašem životě zcela jistě objeví někdo, s kým si budete o tom, co vás zajímá a na čem vám záleží, moci klidně a rozumně promluvit. Když narazíte na víc lidí, s kterými si v tomto směru padnete do noty, bude to jen dobře. Kdybyste se rozhodli, že s nimi pojedete třeba na prodloužený víkend (na celou dovolenou v tomto stadiu ještě raději nevyrážejte), rychle zjistíte, zda by mohli být užiteční oni vám a zároveň vy jim. Zkoumejte, zda máte stejný žebříček hodnot, zda se vám s nimi líbí a zda se v jejich společnosti cítíte dostatečně uvolněně. Pokud zjistíte, že ano, můžete se na své cestě k sebezdokonalení pokusit o další krok. Zkuste to, co cítíte v nitru a co jen s obtížemi vyjadřujete slovy, přetavit v nějakou uměleckou formu. To, že nemáte v tomto směru vůbec žádný talent, nahlas snad ani neříkejte. O to, aby se projevil, se mezi 4. zářím a 3. listopadem se postará váš starý vládce Mars, který v této době vaším sektorem duchovna prochází a který vám patřičné talenty zajistí. Když ke cvičení ducha a k vyjadřování toho, co cítíte, přidáte i nějaký druh aktivit, které uvolňují tělo, bude výsledek neobyčejně příznivý a překvapivě pozitivní i pro vás. Kromě jiného zjistíte, že ze sebe vyzařujete přesně tu pohodu a klid, která vám za začátku roku tak chyběla. A ve vaší společnosti se dobře začnou cítit i lidé, kteří se ještě nedávno ve vaší blízkosti ošívali.

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
14. lednaMerkur vstupuje do KozorohaPokud jste si novoroční předsevzatí ještě nedali, máte možnost!
2. únoraMerkur sextil NeptunMluvte bez rozmýšlení a nechte se vést intuicí!
1. březnaVenuše vstupuje do RybKonečně dokážete o lásce mluvit tak, aby bylo jasné, že si legraci neděláte.
8. dubnaSluneční zatmění v BeranuOdložte veškeré zlozvyky, které škodí vašemu zdraví!
18. květnaVenuše konjunkce UranKdyž vám láska zaklepe na dveře, otevřete jí i v případě, že se vám to vůbec nehodí.
9. červnaMars vstupuje do BýkaS tím, že má partner bojovnou náladu, se prostě musíte smířit…
3. červenceVenuše trigon SaturnPro stabilitu svého vztahu udělejte všechno, co se jen dá.
19. srpnaJupiter kvadrát SaturnLidi, kteří vás chtějí podplatit nebo uplatit, vyškrtněte ze života!
18. záříMěsíční zatmění v RybáchTo, co se tváří jako láska, ve skutečnosti láska být nemusí…
16. říjnaVenuše trigon NeptunKromě hlasu rozumu poslouchejte i to, co vám říká srdce.
2. listopaduMerkur vstupuje do StřelceK vylepšení svých financí využijte všechno, co se dá.
28. prosinceVenuše kvadrát UranVeškerá rozhodnutí ohledně další podoby svých vztahů odložte na příští rok.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články