Láska a vztahy

Především je čas, abyste si přiznali, že se v lásce nemusí všechno dít přesně podle vašich představ. Po minulém roce, kdy byla na vaší straně celou třetinu roku Venuše, je to sice obtížné, ale měli byste se o to alespoň pokusit.

Zdroj: Youtube

Letos se zase můžete těšit na jaro, kdy vaším sektorem lásky a romantiky bude od 10. března do 14. května procházet Merkur. Pod jeho vlivem dokážete mluvit tak, že o tom, že jeho pravé místo je pouze a jen ve vaší náruči, dokážete přesvědčit naprosto každého. Dokonce i Richard III. blahé paměti, který proslul tím, že vdovu sbalil nad rakví jejího muže, by se od vás v tomto směru mohl leccos zajímavého přiučit. Když pak stejnou oblastí bude od 5. do 29. dubna procházet Venuše, na vaší přitažlivosti a neodolatelnosti vám to ještě přidá.

Přesto byste si měli vědomě dávat pozor na jeden sice nenápadný, ale ve svých důsledcích celkem zásadní planetární jev: na váš sektor lásky a romantiky působí celý rok Saturn spolu s Neptunem z Ryb. Hrozí, že pod jejich vlivem zejména v prvních pěti měsících roku špatně odečtete signály, které k vám opačné pohlaví vysílá. Pak je nebezpečí, že budete tlačit na pilu právě tam, kde byste měli hladit rukou hedvábnou a na jakékoli nucení zapomenout.

Zásadní nebezpečí v tomto směru hrozí kolem 8. dubna, kdy se ve vašem sektoru lásky a romantiky odehrává sluneční zatmění. Pod jeho vlivem máte sklon přehlédnout malé, ale významné posuny v jednání svého partnera. Pokud by se stalo a on by vám sdělil, že si život bez vás dokážete docela dobře představit, nesmíte se začít smát ani se ho rádoby vtipně zeptat, zda si myslí, že na něj venku někdo čeká. Odpověď by v takovém případě mohla být velice důrazná a pro vás zdrcující. Rychle byste zjistili, že na vašeho bývalého partnera venku opravdu čeká někdo, kdo o něj stojí a kdo mu svou lásku dává najevo způsobem, který jste vy vždycky brali jako komický. Když se už do takové situace dostanete, padněte na kolena a ukažte, jak vypadá skutečný kajícník, který dá všechno za to, aby ho jeho milovaný neopustil.

Naštěstí jde o situace, které z valné části vybijí během prvních pěti měsíců roku. První náznak vývoje k lepšímu přijde na konci dubna, kdy se do vašeho sektoru lásky a romantiky dostává Mars. Pobude zde do 8. června a dá vám dost času, abyste neshody, které mezi vámi a partnerem byly, uvedli na pravou míru. O další vylepšení situace se bude od 22. května do konce roku starat Jupiter. Při svém pobytu ve vašem partnerském sektoru se vám postará o štěstí, o velkorysého partnera, a navíc i o nadhled, který je ve správném vztahu potřebný.

Když se pak po 19. listopadu do vašeho sektoru komunikace konečně vrátí Pluto, který mezi 2. listopadem a 7. lednem 2025 podpoří vliv Merkuru, můžete se těšit na stav, který se dá bez přehánění označit jako nenucený a velice příjemný partnerský soulad. Pokud si v této době potvrdíte, že jste s partnerem ne proto, že s ním být musíte, ale proto, že s ním být chcete, můžete se začít těšit na další společné měsíce a roky. Buďte si jistí, že budou stát za to!

Rodina, rodiče, děti

Na to, že ze všeho nejraději fungujete jako solitér, který ke své spokojenosti nikoho nepotřebuje, na nikoho se neohlíží a nejraději se rozhoduje jenom sám za sebe, jste si zvykli. Život vás však naučil, že je alespoň čas od času potřeba upřít pozornost na blízké lidi, vzít je v úvahu a trochu se zajímat o to, co chtějí, co potřebují a co jim dělá radost.

O Střelcích

Předpoklady pro povolání: sportovní trenér, filozof, učitel, kněz, prokurátor, myslivec, elektroinženýr, obchodník se zahraničím

Milostné a přátelské vztahy: hodí se ke znamením Lva, Vah, Berana a Vodnáře

Barva: azurově modrá, purpurová

Předměty: kultovní předměty, dřevěné výrobky

Rostliny: broskev, fíkovník, jasmín

Šťastný den: čtvrtek

Šťastná čísla: 2, 4, 40, 45

Věkem pak přijdete na to, že rodina, na kterou se můžete v případě potřeby obrátit a jejíž jednotliví členové se se svými radostmi i starostmi obracejí na vás, není jen reliktem dob dávno minulých, ale je to něco, co potřebujete a co má svůj hluboký smysl i teď. Je sice pravda, že vám v poslední době tyto vztahy komplikuje Neptun, který se ve vašem sektoru rodiny dlouhodobě pohybuje (k němuž se navíc v loňském roce přidal Saturn), ale to se dá zvládnout.

Pro rodinné porozumění je potřeba, abyste pochopili, že nemusíte věřit všemu, co uslyšíte. Je potřeba, abyste si všechno, co se k vám donese nebo co vám kdo řekne, především podrobili expertize svého zdravého rozumu. Toho máte naštěstí na rozdávání. Stejně tak je ale potřeba, abyste si zachovali v tom, co se vaší původní rodiny týče, jistou nezávislost. Potřebovat ji budete zejména ve druhé polovině roku. Ve chvíli, kdy se do vašeho partnerského sektoru dostane 22. května Jupiter, jehož od 23. května do 16. června podpoří Venuše a od 3. do 16. června Merkur, hrozí nebezpečí konfliktů, které vypuknou mezi vaším partnerem a vašimi rodiči a sourozenci. Vám sice na začátku může připadat, že jde o záležitost nepodstatnou a vlastně banální, ale právě to by byla zásadní chyba. Vaše jednání by se dotklo zejména vašeho partnera. Usoudil by, že vám na něm vlastně vůbec nezáleží, a buď by se urazil, nebo naštval. Oboje by další kvalitě vašeho vztahu neprospělo.

Navíc hrozí, že by se konflikt, který byste na jaře nevyřešili, později jen prohloubil. Stalo by se to pravděpodobně mezi 20. červencem a 3. zářím, kdy vaším partnerským sektorem půjde Mars. Pak by šlo o průšvih, který by opravdu stál za to. Právě proto je potřeba, abyste se v rodinných sporech postavili na stranu svého partnera hned na jaře. Chtít se vám nemusí, ale jiná cesta není. Pokud se týká vztahu k dětem, lze se zejména od 21. ledna do 1. září a následně od 19. listopadu do konce roku těšit na velice příznivou změnu atmosféry. Může za ni Pluto, který se dostává do vašeho sektoru komunikace a který kontakty s mladší generací nejen usnadní, ale i posílí a všestranně vylepší.

Kdybyste v tomto směru chtěli udělat něco opravdu skvělého, zkuste pro sebe, pro děti a třeba i pro jejich partnery vymyslet nějakou akci, která by všechny bavila a které by se mohly zúčastnit všechny generace. Může to být vymalování domečku rodinných seniorů, ale taky sestavení rodinného dramatického souboru, který zahraje divadlo vlastnoručně sepsané, zrežírované a nazkoušené. Zní to sice jako nápad hodně bláznivý, ale v takových jste přece vždycky vynikali! Navíc jde o aktivitu, která rodinu spolehlivě spojí. V tom nejlepším případě dokonce zacelí jarní šrámy tak, že už vás další život komplikovat nebudou.

Zdraví, kondice

O tom, že je zdraví vaším nejdůležitějším statkem, víte a celkem o tom nepochybujete. Pokud se však o zdraví mluví, počítáte s tím, že jde spíše o záležitost, která se týká starší generace (přičemž věkové rozmezí toho, co je to starší generace, se spolu s vaším ubíhajícím věkem pružně posunuje směrem vzhůru).

Na základě toho, co o zdraví a zejména nejrůznějších chorobách uslyšíte, se však rozhodnete, že se o sebe musíte a budete v tomto směru starat důkladněji, než jste se starali dosud. Kdyby vaše tělo začalo vypovídat službu, museli byste začít navštěvovat lékaře, což by pro vás byla nejen zásadní ztráta času, ale i obrovská nuda. I když si novoroční předsevzetí obvykle nedáváte, tentokrát si slíbíte, že k sobě a své tělesné schránce začnete přistupovat zcela jinak a hlavně daleko zodpovědněji než dosud. Pak už v první polovině ledna využijete energie Merkuru, který ve vašem znamení od konce minulého roku pobývá. Navíc se zde 2. ledna točí do přímého chodu, což znamená, že jeho vliv je silný, a rozhodnutí, která pod jeho vlivem a s jeho pomocí učiníte, nezvratná.

Předně začnete pracovat na seznamu preventivních prohlídek, které byste měli co nejrychleji absolvovat. Začít však musíte návštěvou svého praktického lékaře. Ten bude tím, že vás konečně vidí, aniž by vás k sobě musel rafinovaně lákat, tak nadšený, že dokonce zapojí i své osobní kontakty a postará se, abyste na žádná vyšetření nemuseli dlouho čekat. Vzhledem k planetárním energiím, které vás ovlivňují, se dají čekat docela dobré výsledky. O drobné potíže se může postarat jen Jupiter, který se ve vašem sektoru zdraví nachází do 25. května. Jde o planetu, která přináší všude, kde působí, nadbytek. Ve vašem případě se to může projevit zvýšenou hladinou cukru, cholesterolu a jiných ukazatelů, které nevypovídají ani tak o konkrétní chorobě, ale spíš o problematickém životním stylu.

To, že se rozhodnete, že s tím něco uděláte hned a bez otálení, je při vaší povaze naprosto normální. Ve vašem rozhodnutí vás navíc podpoří nejen Uran, který ve vašem sektoru tělesného zdraví dlouhodobě pobývá, ale i Venuše, která je zde od 30. dubna do 22. května, a Merkur, který je zde od 15. května do 2. června. Venuše se postará, abyste rozhodnutí, která mají sloužit k vylepšení vašeho zdraví, mysleli opravdu vážně. Merkur vám zase zajistí informace, na jejichž základě začnete se svým tělem pracovat a s jejichž pomocí ho povedete do optimálního stavu. A Jupiter, který váš sektor zdraví těla 25. května opustí, se postará o to, aby se veškeré laboratorní ukazatele začaly pozvolna vracet k rozumným hodnotám.

Když budete na nastoupené cestě důsledně pokračovat i dále, budou výsledky stále lepší. Nesmíte si však vymýšlet zbytečné výmluvy a sami sobě vysvětlovat, že se při jednom narušení léčebného režimu vlastně nic nestane. Znáte se dost dobře na to, abyste věděli, že ve vašem případě stačí jen jedno klopýtnutí. Pak svou chvályhodnou snahu vzdáte, vrátíte se ke své původní existenci a záhy zjistíte, že se vaše zdravotní ukazatele opět vrátily tam, kde už byly a kde je mít nechcete. To by ale byla opravdu velká škoda…

Kariéra, práce, peníze

Ve vašem případě opravdu platí, že v tom, co se peněz týče, není čas na otálení. Štěstí, které vám v poslední době přinášel společný vliv Pluta ve vašem sektoru peněz vlastních a Jupiteru z vašeho sektoru profese a kariéry, 20. ledna končí a hned tak se nevrátí (přesněji řečeno – vrátí se za více než dvě stě let, což vás patrně už zajímat nebude).

Právě proto je potřeba, abyste první tři lednové týdny využili k posílení své pracovní pozice, důkladnému přemýšlení o financích, o tom, jak uchovat ty, co máte, a navíc přitáhnout nějaké, co byste ještě potřebovali. Navíc byste si měli sednout s partnerem a probrat s ním i představy, které ohledně této problematiky má zase on. Udělat to musíte. Máte zkušenosti a víte, že jde o oblast, kde partnera, o kterého se můžete opřít a který vám v kritické situaci bude nejen krýt záda, ale aktivně vám přijde na pomoc, opravdu potřebujete. Vypadá to jako velice náročný úkol, ale není to tak zlé. Na pomoc vám od 4. ledna do 12. února přijde Mars, který vám dá sebejistotu a odvahu prosadit všechno, co v tomto směru považujete na nutné.

Od 14. ledna do 4. února vám pomůže i Merkur, který vám dodá jak skvělé nápady, tak dostatečnou výmluvnost, která zajistí jejich akceptaci. Pokud jste se ještě pořádně domluvili s partnerem a on se smířil s tím, že vás během prvních tří lednových týdnů v podstatě neuvidí, udělali jste pro sebe a svou další kariéru opravdu hodně. Právě proto, že jste získali možná i víc, než jste vůbec považovali za možné, bude lepší, když se na zbytek zimy stáhnete do ústraní. Váš úspěch je opravdu enormní a v mnohých lidech, kteří nemají ani vaši inteligenci, ani vaše sebevědomí, byste mohli vzbudit zbytečnou závist. Pokud se peněz týče, můžete být spokojení.

Ve svém zamýšleném kariérním postupu musíte vsadit na trpělivost. Firmy, které mají zájem o člověka vaší kvalifikace, se začnou ozývat nejdříve na přelomu května a června. Pak ale budete mít telefonů a nabídek tolik, že se v nich budete jen obtížně orientovat. Právě proto by bylo dobře, abyste do výběru té nejlepší zapojili i své kamarády. Pokud vám někdo z těch rozumných řekne, že to u vašeho potencionálního zaměstnavatele nestojí za nic, je zbytečné, abyste se o tom přesvědčovali sami a na vlastní kůži.

V červenci ale může přijít nabídka buď ze zahraniční firmy, která rozšiřuje zdejší aktivity, nebo přímo ze zahraničí, kde by vás opravdu potřebovali. Potom je nutné, abyste doma uspořádali další poradu. Když vám partner začne vysvětlovat, že by měl v případě, kdy byste šli na dlouho pryč, strach o další osud vašeho vztahu a rodiny vůbec, nehledejte v tom nepodloženou žárlivost, ale vyhodnoťte to jako chvályhodný příznak zdravého rozumu. Právě v takové situaci je potřeba, abyste si uvědomili, že Jupiter ve vašem partnerském sektoru (nota bene v kvadratuře na Saturn a Neptun) občas přináší situace, kdy člověk musí vážit a rozhodnout se pro to, co je pro něj důležitější. Naštěstí patříte k rozumným lidem, kteří nakonec pochopí, co je pro ně dobré, a taky po tom sáhnou.

Seberozvoj a duchovní cesta

V tom, co se týká duchovních záležitostí, se máte opravdu na co těšit. Hvězdy vám v tomto směru servírují lahůdku, se kterou dosud žádné praktické zkušenosti nemáte. Jde o energii, kterou na vaše duchovní záležitosti bude od 21. ledna do 1. září a následně od 19. listopadu do konce roku (a pak po další dvě desítky let) působit Pluto z Vodnáře.

O tom, jaký jeho vliv na vás, váš duchovní život, a navíc i vztah k dalšímu rozšiřování vašeho vzdělání bude, se můžeme jen dohadovat. Pluto může na jedné straně fungovat jako výbušná energie, která všechno obrací naruby a nenechá na kameni kámen, ale na druhé z chaosu, který takto vznikne, postaví základy něčeho nového a dosud nevídaného. Pokud momentálně procházíte stadiem, kdy si říkáte, že pro vás duchovní život není, že vás nebaví a nic pro vás neznamená, nenuťte se v tomto směru do prožitků, které vám nejsou vlastní a nic vám neříkají. V takovém případě bude lepší, když se rozhodnete, že se na veškeré podobné experimenty vykašlete a místo příručky Meditace snadno a rychle si vezmete podle svého vkusu buď detektivku, nebo zamilovaný román. Z vaší strany je to to nejrozumnější rozhodnutí, které se dá v dané situaci udělat. Znáte se a víte, že všechno, co do vás kdo kdy (včetně vás samých) chtěl dostat násilím, od vás kladné přijetí nezískalo.

O jedinou změnu, která by vaše názory směrem k duchovnu trochu posunula, se může postarat pouze váš partner. Když vyčká na druhou polovinu roku, kdy bude Jupiter bezpečně ve vašem partnerském sektoru, a požádá vás, abyste ho doprovodili na víkend s jógou nebo s ním jeli na dovolenou, kde se bude cvičit taj-či nebo něco podobného, patrně neodmítnete. To, že si vymíníte, že se programu budete účastnit, jen když se vám bude chtít, vezme váš životní druh na vědomí. Dokonce na to může zavést řeč sám a slíbit vám, že vás do ničeho nutit nebude.

Je ale reálná možnost, že na vás v této době začne od 11. července do 4. srpna působit nejdříve Venuše a posléze i Merkur. Ten vaším sektorem duchovna prochází v první etapě od 2. do 25. července a následně od 14. srpna do 8. září. Je docela možné, že pod vlivem jemné planetární masáže pochopíte, že kromě toho, čeho se můžete dotknout vlastní rukou, je i spousta toho, na co si sice sáhnout nemůžete, ale co je pro život rovněž důležité. Pokud se rozhodnete, že se pokusíte tyto záležitosti alespoň částečně poznávat, bude to pro vás v každém směru obohacující. Kdybyste ale usoudili, že vám udělá dobře cvičení, které protahuje tělo, ale psychiky se netýká, nic se neděje. Jednejte tak, aby to pro vás bylo dobré. Není přece potřeba, abyste všechno vyřešili hned v létě.

Do vašeho sektoru duchovna se 4. listopadu dostává Mars, který zde pobude do 5. ledna 2025. Je možné, že v té době pocítíte touhu po vybití negativních emocí a začnete pracovat na svém celkovém zklidnění. Pomoci by vám mohly dlouhé procházky, na kterých budete přemýšlet. Časem dokonce pochopíte, že to, co provádíte, je vlastně meditace v chůzi. To však už budete ve stavu, kdy se vám tato aktivita bude líbit a kdy vám to, že meditujete, vadit nebude….

Dvanáct důležitých dní, které prožijete v roce 2024

DatumCo proběhneCo to přinese
1. lednaVenuše kvadrát SaturnVěrnost nikomu neslibujte, ale když usoudíte, že to stojí za to, klidně ji dodržujte!
14. únoraMars konjunkce PlutoTo, že umíte nazvat všechno pravým jménem, víte. Dejte si jen pozor, abyste to nepřehnali!
8. březnaMerkur konjunkce NeptunNevěřte ničemu, na co si nemůžete vlastní rukou sáhnout!
8. dubnaSluneční zatmění v BeranuNež někomu vyznáte lásku, alespoň jednou se na to vyspěte!
23. květnaVenuše konjunkce JupiterInvestice, které uskutečníte s partnerem, dopadnou skvěle!
3. červnaJupiter trigon PlutoŠtěstí sice běží rychle, ale při pohledu na vás výrazně zpomalí.
11. červenceVenuše vstupuje do Lva Na dovolené se dá potkat zajímavý člověk, který nabídne vzrušující lásku!
4. srpnaNovoluní ve LvuPřemýšlejte o zvýšení kvalifikace. Je to potřeba!
3. záříMars kvadratura NeptunKdyž to nejde přímo, zkuste se k cíli dostat rafinovanou oklikou!
17. říjnaVenuše vstupuje do StřelceStaré problémy se řeší a nové nepřibývají. Užívejte si!
3. listopaduVenuše opozice JupiterUtrácejte jen za to, co nevychází z módy a co vám bude dlouho dělat radost.
4. prosinceMerkur opozice JupiterMluvit už umíte, teď je čas, abyste se naučili poslouchat a mlčet.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články