Beran

21. 3. – 20. 4.

Pokud se chcete v životě opravdu prosadit, musíte používat větší dávku přirozené dravosti. To se týká nejenom vaší profese, ale i soukromí. Jinak se vám může stát, že sice zůstanete morálně na výši, ale ostatní vás hravě převálcují. Takové prohry snášíte velmi těžce.

Nejlepší den: 29. 5.

Nejhorší den: 1. 6.

Býk

21. 4. – 21. 5.

V lásce vám fandí Venuše ve znamení Raka, ovšem jenom v dlouhodobých svazcích. Toužíte-li po nějakém vášnivém flirtu s příchutí začínajícího léta, budete si muset nechat zajít chuť. Víkendu vládne komunikace, kdy si zřejmě musíte s partnerem vyříkat dlouhodobé křivdy.

Nejlepší den: 3. 6.

Nejhorší den: 4. 6.

Blíženci

22. 5. – 21. 6.

Následující období budete vnímat tak trochu jako zmatené, přičemž na světlo vystoupí vaše kritičnost. Dost lidí kolem vás vám bude vadit, především ti, kteří vás budou chtít přimět utrácet peníze. Nakonec ale všechno dobře dopadne a vy zase najdete cestu k harmonii.

Nejlepší den: 31. 5.

Nejhorší den: 30. 5.

Rak

22. 6. – 22. 7.

Milí Raci, v oblasti lásky jste nyní miláčky hvězd a spolehněte se, že samotná dárkyně slasti, Venuše, se postará o skvělé milostné klima. Mimořádné duševní spojení s partnerem neumožní prostor pro žhavé výstupy či žabomyší války, naopak zavládne soulad.

Nejlepší den: 2. 6.

Nejhorší den: 3. 6.

Lev

23. 7. – 22. 8.

Cítíte zvýšený příliv energie a akceschopnosti a díky vlivu úplňku ve Střelci jste v těchto dnech schopni prosadit jakoukoliv smělou myšlenku. Máte velké tendence k postupu, ale počítejte i s tím, že se nevyhnete závistivcům. Mějte oči na stopkách a nevěřte každému.

Nejlepší den: 4. 6.

Nejhorší den: 29. 5.

Panna

23. 8. – 22. 9.

Pracovně to bude v tomto týdnu o něco slabší, proto zaměřte svou pozornost spíš na soukromý život. Rozdělte si volný čas spravedlivě mezi rodinu a oblíbené koníčky, vyhnete se tak zbytečnému osočování, že někoho zanedbáváte. Nezapomeňte ani na odpočinek a přátele!

Nejlepší den: 1. 6.

Nejhorší den: 2. 6.

Váhy

23. 9. – 23. 10.

V nastávajícím, už skoro letním týdnu budete pilní jako včeličky a nebudete vědět, kam dřív skočit. Nebudete-li mít dostatek času na děti, nevěšte hlavu. Každopádně jim půjdete příkladem a Venuše v elongaci Slunce způsobí, že vám to dají i originálním způsobem najevo.

Nejlepší den: 3. 6.

Nejhorší den: 31. 5.

Štír

24. 10. – 22. 11.

Venuše v elongaci Slunce vás ovlivní velkou citovou proměnlivostí, takže se snažte své jednání kontrolovat, a to jak ve vztazích osobních, tak i pracovních. Mohou vás také překvapit nečekané výdaje. Nenechte se vyvést z rovnováhy, během krátké doby bude vše opět v pohodě.

Nejlepší den: 30. 5.

Nejhorší den: 1. 6.

Střelec

23. 11. – 21. 12.

Láska a romantika se stěhuje do vašich srdíček a vězte, že trio Luna, Venuše a Mars zapalují v tomto období nebývale horkou pochodeň! Aspirujete k životu ve dvou a nyní máte přímo magnetické kouzlo, tudíž i vy, kteří jste doposud hledali lásku, trefíte do černého.

Nejlepší den: 3. 6.

Nejhorší den: 9. 5.

Kozoroh

22. 12. – 20. 1.

Doma z vás zřejmě nebudou moc nadšení, protože kvůli přemíře práce tam totiž budete trávit méně času, než by bylo žádoucí. Zkuste najít nějaký vhodný kompromis, který vám umožní skloubit pracovní povinnosti s těmi rodinnými, jinak se jen stěží vyhnete problémům

Nejlepší den: 2. 6.

Nejhorší den: 4. 6..

Vodnář

21. 1. – 20. 2.

Následující týden se snažte vyřídit písemné a úřední záležitosti, které jste zatím odkládali. Je vhodné využít právě tohoto času, kdy máte velké tendence uvést věci do úspěšného finále. Vaše impulzivita bude usměrňována rozumem, což ve výsledcích snažení přinese ovoce

Nejlepší den: 31. 5.

Nejhorší den: 1. 6.

Ryby

21. 2. – 20. 3.

Nové pracovní plány vám nedají spát a vy se těšíte na okamžik, až s nimi seznámíte i ostatní. Zkuste se na chvíli zastavit a vše si ještě jednou v klidu promyslet. Zbrklost není namístě – postupujte kupředu pomalu a uváženě. Příznivé podmínky nastanou v druhé polovině týdne.

Nejlepší den: 30. 5.

Nejhorší den: 4. 6.

Zdroj: časopis Vlasta, E.M.A. Europe