Láska a vztahy

Je potřeba, abyste se hned na začátku roku podívali pravdě přímo do očí. Přiznejte si, že vám na lásce záleží, že si bez ní nedokážete představit život a že si veškerá zklamání, která vás v této oblasti potkají, pamatujete dobře, důkladně a do posledního slova.

Zdroj: Youtube

V tomto roce se navíc v lásce můžete dočkat zkušeností, které jste dosud nezažili ani vy, ani žádný jiný zrozenec ze stejného znamení. Po loňském roce, kdy Pluto poprvé nakoukl do vašeho sektoru lásky, romantiky a dětí, se tam letos přesune od 20. ledna do 1. září. Následovat bude osm týdnů, kdy se vrátí do Kozoroha. Po 19. listopadu se však do vašeho sektoru lásky a romantiky vrátí natrvalo. O jeho vlivu na váš citový a partnerský život by se dalo psát dlouho a krásně. Pro začátek však stačí, abyste si uvědomili, že vás v této oblasti čeká spousta nového. O první signály se postará mezi 5. a 22. únorem Merkur, s nímž mezi 16. únorem a 11. březnem spolupracuje Venuše.

Jde o planety, které vás coby nezadané vytáhnou na plesy a pořádně vás proženou po parketu. I když se vám na firemní večírky a jiné takové akce chtít nebude, vyrazit tam prostě musíte. Jste dost zkušení a diplomaticky nadaní, abyste věděli, že se na podobných zábavách vyřeší daleko víc než v práci na oficiálním jednání. Navíc se tam můžete seznámit se zajímavými lidmi, k nimž byste se jinak nedostali. Mezi 13. únorem a 21. březnem, kdy touto oblastí prochází Mars, si však dejte pozor, abyste neflirtovali víc, než je únosné. Vy tím sice nic zlého nemyslíte, ale ti, kteří by měli pocit, že se jim koukáte po partnerovi nebo partnerce, by to vnímali jinak.

Dalším zajímavým planetárním jevem, který musíte vzít na vědomí a s nímž se budete potýkat, je série zatmění, která na vás v tomto roce čeká. První z nich je měsíční, které ve vašem znamení proběhne 25. března. Jde o den, kdy můžete počítat s rozbouřenými emocemi. Pokud vám v poslední době někdo po citové stránce ublížil a vy mu to budete mít možnost vrátit, počítejte s tím, že na to budete mít nezvladatelnou chuť. Kdybyste však daného data využili k tomu, abyste se ho definitivně zbavili, bylo by to lepší.

V takovém případě vezměte všechny památky, které na něj dosud máte, a zničte je tak, abyste se k nim už vrátit nedokázali. Bude to sice bolestné, ale očistné. Další zatmění (tentokrát sluneční) se odehrává 8. dubna ve vašem partnerském sektoru. Dá vám energii na definitivní řešení všech dosud stagnujících praktických záležitostí. Pokud chcete ukončit své angažmá v nějaké firmě, pokud usoudíte, že se už dál nechcete zabývat jakoukoli politikou včetně té lokální, spolupráci ukončete. K vašemu údivu všechno proběhne rychle a hladce.

Vy se pak můžete těšit na jaro, během něhož budete přestavovat celý svůj dosavadní život a měnit ho k lepšímu. Pomůže vám jak Merkur, který bude mezi 10. březnem a 14. květnem ve vašem partnerském sektoru, tak Venuše (ta zde bude od 5. do 29. dubna) a mezi 30. dubnem a 8. červnem i Mars. Do všeho, co se týká partnerských vztahů, půjdete s energií a sklidíte úspěch. Sluneční zatmění, které proběhne ve vašem znamení 2. října, pak celý proces ukončí a uzavře. Vy se pak zhluboka nadechnete a začnete si užívat citovou i vztahovou svobodu.

Rodina, rodiče, děti

To, že jste rodině věnovali v poslední době nejen hodně času, ale i emoční a mentální energie, se projevilo v tom nejlepším. Konečně žijete s lidmi, kteří vědí, že vám na nich záleží, a jimž také záleží na vás.

O Váhách

Předpoklady pro povolání: politik, diplomat, soudce, spisovatel, módní návrhář, architekt, státní úředník a tanečník

Milostné a přátelské vztahy: hodí se znamení Vodnáře, Střelce, Štíra, Lva a Berana

Barva: růžová, modrozelená

Předměty: klenoty, hudební nástroje, obrazy

Rostliny: konvalinka, rozmarýn, topol, jahodník

Šťastný den: pátek

Šťastná čísla: 8, 30, 37

Pluto, který v posledních dlouhých letech tuto oblast vašeho života ovlivňoval, ztrácí na síle. Je sice pravda, že se do vašeho sektoru rodiny mezi 1. zářím a 19. listopadem vrátí, ale to jsou dny, které v rodinných záležitostech můžete vnímat jako dokonalé završení procesů, které proběhly a doběhly. Pokud se chcete smířit s někým, kdo nadlouho odjíždí nebo kdo se zdravotně necítí tak akorát, měli byste to udělat. Zároveň si pak uvědomíte, že smíření neprobíhá ani tak kvůli němu, jako kvůli vám a vašemu vnitřnímu klidu.

Když bude Pluto od 21. ledna do 1. září pobývat v sektoru, kde ovlivňuje nejen vaše lásky, ale hlavně vaše děti, musíte se chtě nechtě připravit na spoustu nového a opravdu nečekaného. U dětí počítejte s nápady, s kterými jste se ještě nesetkali. Dosud bezproblémoví jedničkáři vás vyvedou z míry svými výroky o tom, jak je vzdělání k ničemu a jak je důležitá škola života. Ratolesti, které naopak vypadaly, jako by je vůbec nic nezajímalo, začnou mluvit o studiu – nejlépe v zahraničí. Ty, které nechávaly všechno na vás, si samy aktivně začnou vyřizovat zahraniční stipendia. Vaše účast na jejich dalším vzdělání se pak omezí na podpis, který dáte na řádek, který vám prstíkem ukážou. A děti, které v cizině a někde opravdu daleko už byly, uznají, že je u nás přece jen hezky, a vrátí se zpět nebo se alespoň rozhodnou pro dlouhodobou návštěvu.

Pokud se rodičů týče, vypadá situace nadějně. Do vašeho sektoru rodiny tvoří totiž celý rok dlouhodobý sextil Saturn spolu s Neptunem. Saturn vás sice nutí, abyste se o staré rodiče nebo prarodiče starali opravdu soustředěně, ale zároveň vám v tomto směru zajistí skvělé mezilidské vztahy. I rodinní senioři uznají, že to, co pro ně děláte, je daleko nad rámec obvyklé mezigenerační péče a budou vám vděční. Trochu problematičtější může být vliv Neptunu. Je docela možné, že pod přívalem jeho energie usoudí (nebezpečí je zvláště v předjaří), že jste na tom daleko lépe, než jim říkáte. Pak hrozí, že od vás začnou vymáhat služby, které byste jim sice moc rádi poskytli, ale na které prostě nemáte.

Akutní nebezpečí hrozí v tomto případě zejména kolem 18. září, kdy se v Rybách, které mají tyto vzbouřené emoce na starosti, odehrává měsíční zatmění. Jde o dny, kdy musíte být v komunikaci s rodiči velice opatrní. Kdyby se naštvali a odešli od vás s tím, že se o ně vůbec nestaráte, nebyla by to sice pravda, ale uvěřilo by jim víc lidí, než považujete za možné. Pokud chcete podobnému scénáři předejít, dbejte na to, aby vaše rodiče či prarodiče pravidelně navštěvovali i vaši sourozenci a třeba i jejich děti či vnoučata. Starouškům poskytnou téma k přemýšlení i k hovoru. Výsledkem budou urovnané rodinné vztahy, přičemž každý rád uzná, že vznikly a drží se pouze vaší zásluhou a vašim přičiněním a nasazením.

Zdraví, kondice

Pokud se vašeho zdraví týče, je docela možné, že v něm v poslední době máte trochu nejasno. Ve vašem sektoru zdraví těla stojí dlouhodobě Neptun a od loňského roku Saturn.

Zatímco Neptun může způsobit choroby, které sice jsou, ale projevují se naprosto netypicky (tady by se dal třeba jmenovat zápal plic bez teplot), Saturn se stará o nemoci, které jsou dlouhodobé. Právě proto je potřeba, abyste ke svému zdraví přistupovali s náležitou zodpovědností. Nezapomínejte, že choroby, které se přecházejí a jimž se náležitá pozornost nevěnuje, se často překlopí do chronického stavu. Staří zkušení matadoři vám sice říkají, že se s tím dá žít, což je (upřímně řečeno) „moudrost k nezaplacení“. Nějak žít se dá skoro se vším. Otázkou však zůstává, jak kvalitně a jak dlouho…

Právě proto bude lepší, když se o své zdraví budete starat zodpovědně, vytrvale a soustředěně. Při vaší rozlítanosti totiž hrozí, že do léčení sice vstoupíte, ale když zjistíte, že to od vás vyžaduje setrvalou námahu a nasazení nejen fyzických, ale i psychických sil, hned si vymyslíte něco, co vám v tom zabrání. O tom, že léčení pak žádné očekávané pozitivní efekty nepřinese, nepochybujte.

V tomto roce vám v tom, co se týká zdraví a fyzické kondice, vůbec přinese zásadní šanci lunární (tedy měsíční) zatmění, které se ve vašem sektoru zdraví těla odehrává 18. září. Konečně budete mít šanci, jak se elegantně svých zdravotních problémů buď zbavit definitivně, nebo jak jejich vliv na vaše rozpoložení alespoň omezit na co nejmenší míru. Pokud se chcete rozloučit s nějakým zlozvykem, máte v tomto období nečekaně silnou šanci. Přesto by bylo vhodné, abyste si o svém úmyslu promluvili s partnerem a požádali ho, aby vás v případě, kdy byste si vy sami přestali věřit, podpořil. Stejně tak byste si měli promluvit s kamarády. Když mezi nimi objevíte někoho, kdo vám nevěří a hned deklaruje, že se vám pokusí vaše záměry překazit, jasně mu řekněte, že s ním v budoucí době styky silně omezíte až přerušíte. Do normálních kolejí se váš vztah může vrátit v době, kdy budete v novém životním stylu už zabydlení, budete vědět, že vám sedl, a už se ho vzdát nehodláte.

Vzhledem k Saturnu je potřeba poznamenat pár slov, která se týkají vašeho zevnějšku a jeho zdokonalování. Když se rozhodnete pro trvalý make-up a najdete si někoho, kdo to umí a kdo vám ho udělá tak, aby vám slušel (nezapomeňte, že ve vašem případě je potřeba, aby výsledek byl co nejjemnější; stačí, aby trochu přitvrdil, a budete vypadat jako od kolotoče) a aby zvýraznil to, co se zvýraznit má a lehce potlačit to, co si zase zdůraznění nezaslouží. Velice opatrní byste měli být v tom, co se týká tetování a jiných podobných zkrášlovacích procedur. Když si už nějaké tetování vyberete, měli byste trvat na tom, že bude co nejmenší a nejjemnější. Veškeré komponované, barevné a složité obrazy, které se vám líbí na ostatních, by vám neseděly. Navíc byste se jen velmi těžko smiřovali s tím, že nejde o zákrok tak úplně bezbolestný. Když se spokojíte s něčím, co je krásné a jednoduché, bude to stačit.

Kariéra, práce, peníze

Především si přiznejte, že jsou pro vás kariérní záležitosti opravdu důležité. Patříte k lidem, kteří pracují sice poctivě, ale právě proto chtějí, aby bylo jejich snažení podle zásluh oceněno.

Když chcete v práci něčeho dosáhnout, nečekejte pomoc shůry, ale smiřte se s tím, že se budete o své úspěchy muset přičinit sami. Zároveň vám však musí dojít, že to snadné nebude. Vzhledem k tomu, že v poslední době tlačil na vaši profesi Pluto ze sektoru rodiny, jste se hodně často dostávali do situací, kdy jste museli obě tyto oblasti zvládat tak, aby se ani jedna necítila poškozená. K tomu na vás ještě působil i partner, který ve chvíli, kdy jste toho měli už opravdu nad hlavu, nezapomněl poznamenat, že byste se měli věnovat spíše jemu nebo alespoň dětem. O tom, že děti mají dávno svůj život a vaši pozornost vnímají spíše rozpačitě, se nezmínil.

Teď kdy tlak Pluta na vaši kariéru přestává, se můžete těšit na lepší časy. Poprvé si je důkladně vychutnáte (malý pokus proběhl sice už v loňském roce, ale to se nepočítá) od 21. ledna do 1. září. Pluto se přesune do Vodnáře a vytvoří situaci, kdy se budete v práci bavit, kdy budete dělat to, co máte rádi, a kdy se především kvůli práci a kariéře odmítnete stresovat. Výsledkem bude nejen růst vašeho sebevědomí, ale i jistota, že jdete správným směrem a zároveň tím nejlepším tempem. Když vám tedy na jaře nabídnou novou a zajímavou práci, vyšší postavení nebo šanci na doplnění vzdělání, neváhejte a berte. Kdybyste náhodou patřili mezi tvůrčí bytosti, které malují, vytvářejí sochy nebo fotografie, snažte se za každou cenu dostat své umění mezi lidi. Nabízená výstava se v takovém případě neodmítá, ale bere se jako šance, jak ukázat a dokázat, že jste opravdu dobří.

Pokud se vašich peněz týče, můžete se do 25. května v tomto směru spolehnout na pozitivní vliv Jupiteru, který pobývá ve vašem sektoru peněz cizích a který má na váš finanční stav pozitivní vliv. Zvlášť zajímavé to bude ke konci období, kdy stejným úsekem oblohy prochází současně i Merkur (od 15. května do 2. června) a Venuše (od 30. dubna do 22. května), na něž pak od 9. června do 19. července navazuje Mars. I kdyby vás představa předčasných prázdnin lákala sebevíce, podlehnout jí nesmíte. Právě v červnu a v červenci se hraje o udržení toho, co jste v dubnu a v květnu získali!

V době, kdy se Jupiter přesune do Blíženců a kdy ve vašem sektoru peněz cizích zůstává jen Uran, je však na místě zvýšená opatrnost. I když k finančním riskérům obvykle nepatříte, může se stát, že se v tomto směru objeví nabídka vyloženě lákavá. A právě v této chvíli se musíte chovat prozíravě a opatrně. O tom, že byste sáhli po nabízené možnosti bez náležitého prověření jejích kvalit, ani neuvažujte. Stejně tak postupujte při podepisování nejrůznějších smluv a dohod. Když si sami v tomto směru nevěříte (což je normální, protože nikdo neumí všechno), nelitujte peněz za právníky a opravdu dobré finanční poradce. Jejich včasná a správná intervence vás může zachránit před hodně velkým průšvihem.

Seberozvoj a duchovní cesta

Přiznejte si, že v poslední době nechcete o žádném sebezdokonalení slyšet. Máte pocit, že jste na sobě pracovali v poslední době dostatečně a že žádný posun dopředu nepotřebujete.

Kdyby to bylo na vás, spokojili byste se s dosaženou úrovní a nikam se nehnali. Moudrosti o tom, že člověk, který se přestal rozvíjet, stagnuje a v podstatě couvá, sice znáte, ale nic s vámi nedělají. Kdybyste se opravdu rozhodli, že pro sebe a své další zdokonalení nebudete nic dělat, je to vaše plné právo. Své rozhodnutí může sice v první chvíli myslet naprosto vážně, ale při vaší povaze vás taková – i když jinak velice příjemná – nečinnost přestane záhy bavit. První signály přijdou už v únoru a v první polovině března. Vaším sektorem lásky a romantiky prochází Merkur s Venuší a vy přemýšlíte, zda byste svou nevybitou mentální energii neměli využít třeba k cvičnému koketování s každým, kdo vám přijde pod ruku a vstoupí do cesty. Můžete to dokonce i vyzkoušet. Jakmile však zjistíte, jak je to snadné a jednoduché, přestane vás to hned bavit.

Právě v této době se ale můžete rozhodnout pro posílení síly své vlastní vůle. Začít můžete třeba tím, že se budete sprchovat chladnou vodou. Jakmile to zvládnete, můžete uvažovat o koupání v otevřené přírodě. Následně se zaměřte na celkové posílení svého fyzického fondu. Moc dobře vám v tomto směru udělá rychlá chůze střídaná během. Všechno, co vám prospívá, dokážete provádět lehce, bez nucení a hlavně bez pocitu, že na sebe tlačíte buď vy sami, nebo že na vás tlačí a do aktivit, které vám nejsou vlastní, vás nutí někdo jiný.

Jaro tedy zvládnete, ale přesto budete mít pořád pocit, že je tento klidný život – i když jste si ho naordinovali sami – nudnější, než by se vám líbilo. Naštěstí se planety rozhodly, že se nad vámi smilují. Po roce, kdy Jupiter ovlivňoval váš sektor peněz cizích a vnucoval vám rozumné jednání v oblasti peněz vlastních, se 25. května přesouvá do vašeho sektoru duchovních záležitostí, vyššího vzdělání a dalekých cest. Tam jeho energii mezi 20. červencem a 3. zářím posiluje Mars. S pomocí této aktivní dvojkombinace odložíte veškerou pasivitu. Usoudíte, že odpočinku bylo už dost a je čas, abyste se vrhli znovu a se vší energií do práce, která je vám prospěšná a které zároveň vede k vašemu sebezdokonalení. Na léto si pak můžete naplánovat nějaký vzdělávací kurz (kdyby byl kombinovaný třeba s jógou nebo podobným cvičením, bude to dokonalé).

Na podzim, kdy ve vašem znamení probíhá 2. října sluneční zatmění, byste si pak měli naplánovat akci, při níž ze svého života definitivně odstraníte alespoň některé z dlouhodobých rušivých vlivů. Může to být nevyladěný vztah k rodičům, pozůstatky toxického partnera, které za sebou dlouhodobě vlečete, nebo stav, kdy máte pocit, že se vám v profesi vůbec nic nepodařilo, a že tedy patříte do kategorie, která se hezky česky označuje jako životní lúzr.

Když energii zatmění využijete k tomu, abyste se od minulosti jednou provždy odstřihli, bude to krásný začátek nové a daleko úspěšnější životní kapitoly.

DatumCo proběhneCo to přinese
21. lednaPluto vstupuje do VodnářeLáska přijde ve zcela jiné podobě, ale pohltí vás celé a navždy.
22. únoraVenuše konjunkce MarsKdyž někoho milujete, dejte mu to najevo tak, aby nepochyboval!
25. březnaÚplněk ve VaháchDovolte mu, aby posvítil na to, co si zatím připustit nechcete.
19. dubnaMerkur konjunkce VenušePoskytněte partnerovi nejen pozornost, ale i jistotu, že ho opravdu posloucháte.
26. květnaJupiter vstupuje do BlížencůOtevírá se rok pozitivních zkušeností. Využijte každou z nich do posledního drobku!
3. červnaMerkur vstupuje do BlížencůZopakujte si cizí jazyky! Brzy je budete potřebovat.
26. červenceMerkur vstupuje do PannyHlídejte si každé slovo, které pronesete. Lidé z vašeho okolí mají dobrou paměť.
7. srpnaSlunce sextil JupiterVeškeré akce, do kterých se pustíte s kamarády, dopadnou skvěle!
15. záříVenuše trigon JupiterČekejte dny, v nichž půjde láska spolu se štěstím ruku v ruce.
2. říjnaSluneční zatmění ve vašem znameníOdstřihněte všechno, co je ve vašem životě zbytečné a škodlivé. Je toho víc, než si myslíte.
2. listopaduMerkur vstupuje do StřelceMluvte, debatujte a především se snažte prosadit svou i tam, kde to není lehké.
7. prosinceVenuše vstupuje do VodnářeV rámci adventu shánějte dárky. Nového partnera shánět nemusíte. Objeví se sám.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články