Pondělí 10. 7.

Luna ubývá v Beranu. Pokud trpíte na bolesti hlavy, vhodná je indická masáž hlavy a obličeje, zbaví vás bolesti, depresí, nespavostí a nabudí pocit svěžesti.

Úterý 11. 7.

Měsíc přechází do Býka v 1.55. Měli byste hodně spát a pít, při nedostatku odpočinku a vody vás může bolet hlava. Proto neváhejte a zajděte si na masáž zad a šíje.

Středa 12. 7.

Luna se nachází v Býku. Tělo potřebuje spoustu vitaminu a minerálů, i jód, proto zařaďte do jídelníčku ryby. Nejlepší jsou čerstvé, ale klidně zvolte i konzervu.

Čtvrtek 13. 7.

Měsíc se v 9.26 přesouvá do Blíženců. Pociťujete-li bolest v rameni, můžete si ho snadno uvolnit. Na jeho pohybu se totiž podílí okolo 30 svalů, promasírujte je.

Pátek 14. 7.

Luna se nachází v Blížencích. Víte, co podle tradiční čínské medicíny patří k létu? Žlutá barva, hořká chuť, slezina a žaludek. Jezte hodně žlutou papriku.

Sobota 15. 7.

Měsíc se v 19.13 přesouvá z Blíženců do Raka. Pokud pociťujete, že se nedokážete dobře a plně soustředit, je možné, že nemáte v pořádku slezinu. Dbejte také na správné stolování. Jídlo pomalu a důkladně rozžvýkejte a smíchejte se slinami. Slinivku podpoříte konzumací jablek, mrkve, datlí, fíků, hroznového vína, broskví, hrušek a sladkých brambor.

Neděle 16. 7.

Luna ubývá v Raku. Pečujte o dekolt a poprsí. Osprchujte ho studenou vodou, bude pevnější, poté ho namasírujte a natřete olejíčkem, například argonovým.

Zdroj: časopis Vlasta, E.M.A. Europe