Beran – bengálská kočka

Beran je ohnivé znamení definované planetou Mars. Ideálním společníkem pro něj proto bude kočka bengálská, která je vášnivá, dravá, divoká, ale zároveň neuvěřitelně přítulná. Těmito vlastnostmi dokonale ladí ke svému pánovi. Přestože je velmi energická a temperamentní, na chov je nenáročná.

Býk – ruská modrá kočka

Aristokratičtí a luxus milující Býci patří mezi zemská znamení. Definuje je planeta Venuše, která symbolizuje lásku a hmotnou krásu. I proto si budou tito lidé nejlépe rozumět s ruskou modrou kočkou, která je vázána ke královské linii a ruským carům a je velkým požitkářem. Ráda jí a užívá si fyzické pohodlí, což naprosto souzní s životním stylem Býka. I on má tendence žít pohodlně a dobře.

Blíženci – siamská kočka

Znamení Blíženců je symbolizováno dvojčaty a definováno planetou Merkur, což je planeta komunikace. Dokonalým společníkem pro toto znamení proto bude siamská kočka, která je známá tím, že je velmi „hlasitá a upovídaná“. Jedná se tak o perfektní shodu.

Rak – kočka Sphynx

Rak je jedno z nejcitlivějších znamení z celého zvěrokruhu. A protože kočky Sphynx jsou také nadmíru citlivá stvoření, vyžadující náležitou péči a toužící po láskyplném pohlazení, jsou pro emocionální Raky ideálními společníky. Tyto kočky se také rády koupou ve vodě.

Lev – mainská mývalí kočka

Toto ohnivé znamení vyniká velkým srdcem i touhou po pozornosti. Díky takovým vlastnostem najdou Lvi dokonalou shodu v mainské mývalí kočce. Její svůdná hříva, vřelá povaha i zábavný duch perfektně ladí se lví osobností.

Panna – perská kočka

Lidé narození ve znamení Panny jsou praktičtí, tišší, lehce vybíraví, ovšem vždy féroví a hrající podle pravidel. I z toho důvodu k nim perfektně padne tichá, samotářská, sladce rozkošná, ale na údržbu náročná, perská kočka.

Váhy – habešská kočka

Lidé narození ve znamení Vah jsou velmi charismatičtí a společenští. Vládne jim planeta krásy a lásky, Venuše, díky níž snadno navazují přátelství nebo partnerství. Podobně přátelské jsou i elegantně vyhlížející habešské kočky, které touží po společnosti svých majitelů.

Štír – bombajská kočka

Štíři, kteří jsou často mylně chápáni jako pomstychtiví, jsou jedním z nejintuitivnějších znamení. Jsou zvídaví, občas hloubaví a přemýšliví a vládne jim planeta Pluto. Podobné charakterové rysy vykazuje majestátní bombajská kočka, která je díky tomu v mnoha ohledech pro Štíra velmi kompatibilní parťák.

Střelec – americká krátkosrstá kočka

Střelci jsou odvážní a optimističtí milovníci cestování, kteří najdou dokonalého kočičího přítele v mourovaté americké krátkosrsté kočce. Tato energická pohodářka totiž vykazuje podobné povahové rysy, které tvoří se Střelcem ideální shodu.

Kozoroh – kočka Serval

Kozorozi jsou extrémně ambiciózní a zaměření na cíl. Vládne jim planeta Saturn, která představuje čas a prostor. A právě ten je ideální i pro plemeno serval, protože tyto kočky jsou nezávislé a divoké. Možná i z toho důvodu není serval zcela ideálním domácím mazlíčkem, nýbrž zůstává nevypočitatelnou šelmou.

Vodnář – kočka Cornish Rex

Tomuto vzdušnému znamení vládne planeta Uran a je jedním z nejinteligentnějších znamení zvěrokruhu. Dokonale s ním ladí plemeno Cornish Rex, které je pohodové, zábavné, energické a rádo komunikuje. I proto jsou tyto kočky považovány za duchovní.

Ryby – kočka Birma

Ryby jsou označovány jako soucitné, moudré a mají smysl pro duchovno. V neposlední řadě jsou také věrné a loajální, stejně jako kočky Birma, což z nich dělá nejvhodnější kočičí parťáky pro toto znamení. Dlouhosrsté plemeno pocházející z Barmy si citové pouto vytvoří obvykle jen k jedné osobě.

Zdroj: vlasta.cz, lifestyleasia.com