1. Štír (23. října – 21. listopadu)

Absolutním mistrem mezi manipulátory je člověk narozený ve znamení Štíra. Dokáže vás totiž přesvědčit o tom, že ho ze svého života můžete ztratit, pokud s ním nebudete souhlasit. Jeho chování může mnohdy nevědomky hraničit až s emocionálním zneužíváním a šikanou. Vaše tajemství nejsou u Štíra v bezpečí, může je kdykoli použít proti vám.

Zdroj: Youtube

2. Blíženci (21. května – 20. června)

Štírům zdatně sekundují Blíženci a to tím, jak dokážou bez mrknutí oka ohýbat pravdu. Lhaní a přetvařování se je pro ně doslova denním chlebem. Není výjimkou, že slíbí, že něco udělají, a přitom nemají v nejmenším v úmyslu to splnit.

3. Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Ani Kozoroh není žádný svatoušek, když na to přijde. Dokáže totiž své okolí vmanipulovat do pocitu méněcennosti a hlouposti. Využívá zkrátka své znalosti a dovednosti k tomu, aby ostatní dělali to, co on chce.

4. Lev (23. července – 22. srpna)

Nejzákeřnější věcí, kterou sebevědomý Lev dělá, je, že minimalizuje své sebestředné chování hranou nevinností. Pokud tedy Lev potřebuje udělat něco, co je prospěšné pro něj, ale pro ostatní ne, dokáže to zahrát tak, že to nakonec zní jako výhra pro obě strany.

5. Ryby (19. února – 20. března)

Ryby nerady přebírají odpovědnost za své činy. Manipulací tedy může být to, že se vás budou snažit přesvědčit o tom, že není jejich chybou, že se něco stalo, nebo že se někdo rozčílil. Ony přece jen dělaly to, co se po nich chtělo. Někdy to dokonce může vypadat tak, jako kdyby si Ryby myslely, že se jich zodpovědnost netýká, jelikož jsou přece tak kreativní a výjimečné.

6. Váhy (23. září – 22. října)

Váhy vypadají jako neviňátka, která neumějí do pěti napočítat. Chovají se, jako kdyby nevěděly, jak něco udělat, aby to za ně nakonec udělal někdo jiný. Aby se vyhnuly povinnostem a dosáhly ještě lepších výsledků, přihodí navíc své kouzlo a šarm. A pokud byste je náhodou na jejich záludné chování upozornili, budou se tvářit, že vůbec nevědí, o čem je řeč.

7. Vodnář (20. ledna – 18. února)

I Vodnář dokáže předvést pár manipulativních mistrovských kousků – v jednu chvíli odpovídá takřka okamžitě na vaše zprávy, aby se za další okamžik odmlčel a nereagoval na nic. Vy se kvůli tomu cítíte zoufalí a marně přemýšlíte, čím Vodnáře přimět znovu reagovat. Jenže on vás má přesně tam, kde vás chce mít.

8. Panna (23. srpna – 22. září)

Panna neumí říct věci narovinu. Neřekne přímo, co chce, ale nechává narážky a dělá vágní, pasivně agresivní návrhy, aby si ostatní mysleli, že na nápad přišli oni sami. Může to být chytré i záludné zároveň.

9. Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Nejmanipulativnější věcí, kterou Střelec dělá, je to, že je ke svému okolí příliš milý. Možná se divíte a říkáte si, že na tom přece není nic špatného? Jenže Střelec svoji laskavost používá k tomu, aby dosáhl toho, co chce.

10. Rak (21. června – 22. července)

Rak si rád hraje na oběť a svým okolím se nechává utěšovat a opečovávat. Je nemocný? Věřte, že vám průběh své choroby vylíčí ve fantaskních barvách. Rozešel se s ním partner? Je zničený a přesvědčený, že už nikdy nenajde lásku. Každý, kdo je svědkem Rakova zlomeného srdce, udělá cokoliv, aby se cítil lépe.

11. Býk (20. dubna – 20. května)

Žádným svatouškem není ani Býk, který ve vás svým chováním dokáže vyvolat pocit viny. Umí se bravurně stavět do role oběti, proti které se spiknul celý svět, jen aby vám ho začalo být líto. Je to ale pouhopouhá manipulace. Býci jsou jedni z nejsilnějších lidí, kteří vědí, jak stát nohama pevně na zemi.

12. Beran (21. března – 19. dubna)

Beran je velmi neúnavné znamení. Pokud něco chce, nevzdá se, dokud toho nedosáhne. Jestliže jste jeho plánu součástí i vy, pověsí se na vás a jemnými triky vás vmanipuluje přesně tam, kam potřebuje. Člověk narozený ve znamení Berana je velmi tvrdohlavý a nebojí se jít ani do střetu. Je mu jedno, co o něm okolí myslí, pokud mu jeho konání přinese kýžený výsledek.

Zdroj: vlasta.cz The Most Manipulative Zodiac Signs And Their Conniving Traits | YourTango

Související články