Existují různé typy kompatibility. Některá znamení zvěrokruhu mohou mít vysokou přátelskou kompatibilitu, ale nízkou tu sexuální. Stejně tak vysoká sexuální kompatibilita neznamená, že budete schopni zajistit, aby dlouhodobé manželství fungovalo. Cílem je objevit kompatibilitu věčnou, která spočívá ve schopnosti spolu šťastně koexistovat, a to se vším všudy. Která znamení se tedy k sobě hodí víc než jiná?

Beran a Střelec

Berani mají velmi silnou energickou osobnost. Své povinnosti berou vážně a do věcí se pouští s vervou a nadšením. V manželství jsou spolehliví, avšak pozor, občas jdou do konfliktu. Ve víru nadšení mohou začít druhému vnucovat své názory a přesvědčení. Po svém boku proto potřebují někoho, kdo se nezalekne a je schopen být rovnocenným partnerem.

Tím někým je osoba je znamení Střelce, která s energií Berana dokáže držet ten správný krok. I Střelec vyhledává a prahne po dobrodružství. Společně tak žijí vášnivě a svobodně a užívají si každý okamžik. Ideální partner Střelce je nezávislý, zábavný a vždy ochotný naslouchat. A to Beran do puntíku splňuje.

Býk a Rak

Býk je tradicionalista, který udělá vše, jen aby si udržel stabilitu a štěstí v rodině. A je jedno, zda jde o starost o domácnost nebo upozadění svých kariérních cílů. Osoby narozené ve znamení Býka jsou orientované na rodinu a emočně založené, z čehož vyplývá, že rádi pečují o blaho druhých. V manželství si Býk užívá fyzických potěšení a očekává náklonnost od svého manžela či manželky.

Výjimečnou kompatibilitu s Býkem pak představuje Rak. Svým laskavým přístupem umožňuje Býkovi cítit se zranitelným, zatímco Býkova loajalita snižuje Rakovu nejistotu.

Blíženci a Vodnáři

Blíženci jsou okouzlující kokety a svůdníci, což je pro většinu lidí, kteří hledají dlouhodobé šťastné manželství, trnem v oku. Život s Blíženci může být plný vzrušení a krásy, jsou však známí tím, že pokud začnou mít pocit, že je vztah tíží, berou nohy na ramena a utíkají.

Jedním ze znamení, po jehož boku se osoba narozená ve znamení Blížence nikdy necítí stísněně, je Vodnář. I on má totiž svou nezávislou linii a oceňuje svobodu a toleranci, kterou Blíženec k životu potřebuje. Vztah Vodnáře a Blížence se může navenek zdát mělký a povrchní, ve skutečnosti je však jejich spojení pevné a naplňující.

Rak a Štír

Rodina je pro Raky vším. Díky jejich tradičním názorům jsou oddaní a dobrosrdeční. Bývají také velmi emocionálně křehcí. Nejlépe se jim daří se silnými partnery, kteří jim dokážou zvednout sebevědomí a naučit je důvěřovat. A v té chvíli přichází na scénu Štír.

Milovat energického a tajemného Štíra může být velmi náročné, pokud nejste trpěliví. Naštěstí je ale právě trpělivost jednou z nejuznávanějších vlastností intuitivního a mateřsky založeného Raka. Výjimečné spojení však nacházejí i v jiných oblastech. Zatímco Štírova vášeň pomáhá udržet Rakovu nejistotu na uzdě, Rak je schopen projevit Štírovi lásku a jistotu.

Lev a Váhy

Lev svým vřelým úsměvem a okouzlujícím chováním rozzáří každou místnost. Je to člověk, který je rád středem pozornosti a záleží mu na tom, co si o něm druzí myslí. Ideálním partnerem Lva je někdo, kdo mu dá pocit jedinečnosti, obdivu a respektu, po kterém touží.

Tím někým jsou Váhy. I ony mají tendenci strhávat na sebe pozornost, i když z jiných důvodů. Jejich charismatická osobnost si snadno získá přátele a obdivovatele, což Lvovi velmi imponuje. Na druhou stranu Váhy nepotřebují za každou cenu světla reflektorů, ty si pro sebe krade Lev, zatímco Váhy mu trpělivě a oddaně kryjí záda.

Panna a Kozoroh

Panna je nejdůvěryhodnější znamení zvěrokruhu. Tyto osoby jsou dříči, baví je být produktivní a na druhých oceňují inteligenci. Své rodině projevují silnou oddanost a udělají vše, co je v jejich silách, aby ji zajistili. Panny jsou od přírody konzervativní. Jejich ideálním partnerem bude tedy někdo, kdo není impulzivní a váží si důvěry.

Do této role výborně pasuje inteligentní, spolehlivý a loajální Kozoroh. Panna s Kozorohem jsou si velmi podobní, což je důvod, proč si tak výjimečně rozumí a jsou kompatibilní ve všech ohledech. Zatímco Kozoroh na Panně obdivuje její inteligenci a pracovitost, Panna na Kozorohovi jeho věrnost.

Ryby a Ryby

Ryby jsou plné fantazie a umělecké představivosti. Jsou rovněž mnohostranné a velmi pohyblivé. Jejich duše je romantická, avšak často závislá na náladách. Charakteristickými vlastnostmi jsou pro Ryby empatie, soucit, důvěřivost a ovlivnitelnost. Mnohdy bývají pasivní a nechávající věcem volný průběh. Mají sociální cítění, milují lidi i zvířata.

Ovšem manželství je pro ně velmi černobílým konceptem. Buď touží skočit přímo dovnitř, nebo si s ním dávají na čas. Navzdory těmto názorům mají Ryby idealistickou osobnost – a někdy dokonce tak fantastickou, že jediná osoba, která by tomu mohla rozumět, je jiná Ryba.

Zdroj: vlasta.cz Best Marriage Compatibility For Each Zodiac Sign | YourTango

Související články