Růžový úplněk ve skutečnosti růžový vůbec nebude. Přezdívku dostal nikoli podle svého zabarvení, ale podle starých ročenek amerických farmářů, kdy měl každý úplněk svoje vlastní jméno. Ten dubnový se nazýval podle růžové barvy okrasných květin Phlox subulata, které právě v tomto období bohatě rozkvétají a signalizují příchod jarního oživení. Květině se u nás říká plamenka šídlovitá.

Jarní probouzení po dlouhé zimě

Růžový úplněk má také náboženský význam. V pohanském náboženství je označován jako „probouzející se měsíc“, kdy duchové vstávají po zimní strnulosti a nabízejí omlazení. V mnoha asijských zemích, zejména v Číně, je dubnový úplněk známý také jako „pivoňkový měsíc“, což odkazuje na rozkvět právě těchto květin. Přestože se pivoňky vyskytují také v krémových a bílých odstínech, nejběžnější je jemně růžová s dalšími odstíny růžové. Některá společenství ho také nazývají „rybí měsíc“, protože se v tomto období daří rybám.

Kdy se dívat a co očekávat od růžového úplňku?

Dubnový velikonoční měsíc je jednou z nejúžasnějších měsíčních fází, která bude viditelná od pozdního večera 5. dubna a vrcholu dosáhne 6. dubna kolem 12:35 a stejně bude vypadat po dobu tří dnů. Proto je nejlepší vyrazit pod jasnou oblohu v noci 5. dubna nebo brzy ráno následujícího dne, abyste zachytili růžový měsíc v jeho plné nádheře. Nenechte si ho ujít, protože příští růžový úplněk nastane 24. dubna 2024.

A jak růžový superúplněk ovlivní jednotlivá znamení zvěrokruhu? Růžový úplněk bude ve Vahách, což je element vzduchu. Očekává se, že během této fáze budete pociťovat pozitivní energii Vah, která se projeví ve větší empatii a produktivitě.

Beran (21. března až 19. dubna)

Berani v tomto období přehodnotí svůj vztah s partnerem či partnerkou. Fáze růžového měsíce vás dva buď sblíží vášnivými vyznáními lásky, a dokonce i nabídkami k sňatku, nebo vás rozdělí. Pokud jste se svým partnerem v nejisté situaci, pak může nastat pravý čas na to, abyste vše přehodnotili a možná ze vztahu odešli.

Býk (20. dubna až 20. května)

Růžový superúplněk může být pro Býky na profesionální frontě docela horská dráha. Můžete být velmi zaneprázdněni, protože pravděpodobně ukončujete probíhající úkol nebo jste si nabrali až moc práce. Pokud plánujete v této fázi rezignovat, mohlo by vám přijít do cesty něco lepšího. A pokud jste nezaměstnaní, pak je tento úplněk ideální čas na to, abyste získali nové dovednosti nebo strávili nějaký čas přemýšlením o tom, kudy se chcete ubírat.

Související články

Blíženci (21. května až 20. června)

Pro Blížence může být dubnový úplněk úspěšný nejen v oblasti lásky, ale také v případě objevování nových koníčků. Pravděpodobně oplýváte neuvěřitelným množstvím energie a můžete se věnovat sportu nebo jakékoli jiné fyzické aktivitě. Pokud jste nezadaní, růžový měsíc je ideální příležitost, abyste odhodili krunýř a našli někoho výjimečného.

Rak (21. června až 22. července)

Letošní růžový superúplněk je jedna z měsíčních fází, kdy vás může pronásledovat minulost. Raci mohou cítit doslova smršť emocí, protože se jim mohou vracet vzpomínky na rodinu, dědictví či výchovu. V tomto období je důležité dávat si pozor na konkrétní rodičovskou nebo rodinnou situaci. Růžový měsíc může také iniciovat záležitosti související s nemovitostmi a může vést ke změnám ve vašem bydlení nebo dokonce k přestěhování.

Lev (23. července až 22. srpna)

Lvi, během růžové úplňku nemějte absolutně žádné zábrany. Pokud máte nějaký nápad, ven s ním. Někdo se vám líbí? Dejte mu to najevo. Chcete zvýšit plat? Řekněte si o něj. Lvi zažijí doslova výbuchy kreativity a budou touži sdílet své myšlenky se všemi. Je zásadní čas věnovat pozornost svým schopnostem psaní, komunikace a PR.

Panna (23. srpna až 22. září)

Toto zemské znamení se může těšit na zvýšení příjmů nebo si najít novou práci. Růžový úplněk nabízí Pannám příležitost analyzovat svůj rozpočet a vydělat více peněz. Kromě toho, že bude šancí, jak zbohatnout, může to být také období hledání lepších pracovních nabídek.

Váhy (23. září až 22. října)

Dubnový růžový úplněk je pro Váhy skutečně mocnou silou – toto je váš čas. Pokud jste pracovali na konkrétním úkolu, je pravděpodobné, že dosáhnete cíle a získáte uznání. Tak se ujměte vedení a užijte si to, protože máte jedinečnou možnost získat vše, po čem toužíte.

Související články

Štír (23. října až 21. listopadu)

Štíři mohou cítit během růžového superúplňku cítit nutkání udělat krok zpět a zpomalit ve všem, co plánovali. Růžový úplněk podnítí potřebu dát si pauzu a provést menší restart mozku. Letošní sezóna je také ideální čas vyrazit za poznáním a hodit starosti za hlavu. Další vaší jarní mantrou by mohlo být volání srdce. Pokud je někdo někde, o koho stojíte, jděte za ním.

Střelec (22. listopadu až 21. prosince)

Růžový úplněk bude působit jako katalyzátor, který povzbudí společenský život Střelců a odvede jejich myšlenky od práce. V tomto období byste se měli radovat, odpočívat a pobývat mezi svými přáteli. Vzduch by se také mohl naplnit trochou romantiky, tak si dávejte pozor, a pořádně dýchejte.

Kozoroh (22. prosince až 19. ledna)

Dubnový růžový úplněk vrhne světlo na vaše kariérní vyhlídky. Můžete očekávat mnohá překvapení, třeba povýšení nebo nové zajímavé pracovní nabídky. Během této lunární fáze se Kozorozi musí dívat na život více z nadhledu a všímat si toho, čeho dosud dosáhli, zkoumat nové nápady a to, co stojí před nimi.

Vodnář (20. ledna až 18. února)

Pro Vodnáře je růžový měsíc roku 2023 obdobím rozšiřování hranic. Možná se ptáte, co byste měli udělat, abyste se posunuli vpřed. Pro někoho to však může znamenat návrat k základům a dokončení projektu. Je to také čas přemýšlet o náboženských aspektech a poznávání nových kultur.

Ryby (19. února až 20. března)

Pro Ryby může být růžový úplněk prekérní situací, protože je může zavést do situací, kdy budou chtít ukázat pravdu – jak v kariéře, tak v romantickém vztahu. Vy a váš partner možná potřebujete víc postrčit, abyste se sblížili, nebo naopak cítíte, že vztah nefunguje tak, jak jste si představovali. Během této fáze je také důležité přehodnotit svou finanční situaci.

Zdroj: Vlasta.cz lifestyleasia.com/sg/astrology/zodiacs/full-pink-moon-april-2023-significance-and-impact-on-all-zodiac-signs/

Související články