Proč se modrému Měsíci říká modrý, to je zahaleno tak trochu tajemstvím. Někdo věří, že název pochází z doby, kdy kouř a popel po vulkanické erupci změnily Měsíc na modrý, jiní odvozují název od anglického „blue supermoon“, což je odvozeno ze slangového výrazu „once in a blue moon“ neboli „jednou za uherský rok“. Že byste tedy viděli modrý Měsíc, to neuvidíte, úplněk bude ale krásně načervenalý, takže stojí za to ho vidět.

Zdroj: Youtube

Co se děje během úplňku?

Máte pocit, že se za úplňku chováte jinak? Hůře spíte a vše prožíváte mnohem intenzivněji? Není na tom nic podivného, protože jednotlivé fáze měsíčního cyklu mohou ovlivnit nálady, kvalitu vlasů i nehtů a dokonce zdravotní stav. Při úplňku jsou vhodné vyživující a pečující rituály, jídelníček bychom měli mít odlehčený a dopřát si více odpočinku.

Jak vás ovlivní supermodrý úplněk?

Super úplněk ve znamení Ryb umožní uvolnit vše, co vás tížilo jako staré zavazadlo. Ať už se vzdáte staré košile, zastaralých přesvědčení, práce, která vás nebaví nebo vztahu, který již není v souladu s vašimi přáními a potřebami. Tento poslední srpnový úplněk může být inspirací, kterou hledáte a potřebujete, abyste našli odvahu opustit to, co z vás vysává energii. Až to uděláte, budete mít víc prostoru sami pro sebe a budete spokojenější. Právě v době úplňku můžete konečně získat vhled do svých mocí a najít odpovědi na to, co musíte udělat, abyste se posunuli vpřed.

Rituál s měsíční vodou

Protože je úplněk ve znamení Ryb, které jsou vodní znamení, bude vhodný rituál týkající se vody. Takový rituál vám umožní důvěřovat vlastní intuici. Vyrobte si měsíční vodu, která v podstatě „zachytí“ energii Měsíce, který se nachází v úplňku. Do sklenice nalijte jakoukoli vodu, přidejte například drahé kameny nebo bylinky, podle toho, kam chcete energii nasměrovat. Pokud chcete prohloubit intuici, vhodné jsou ametyst nebo pelyněk. Sklenici nechte venku přes noc, aby se „nabila“ pod měsíčním světlem. Skladujte pak v chladu a pijte pokaždé, když budete potřebovat intuici posílit.

Jak ovlivní tento super úplněk znamení, v němž jste se narodili?

Beran

Díky úplňku se o sobě možná dozvíte nějaké tajemství, které jste sami před sebou dlouho skrývali. Buďte k sobě laskaví, pokuste se trávit čas o samotě a přijměte všechny informace, které k vám budou přicházet.

Býk

Tento úplněk vám pomůže osvětlit, jak důležití jste pro životy lidí kolem vás. A také to, jak byste se s nimi měli emocionálně naladit. Tento úplněk vám dá sílu a empatii i k lidem, k nimž nemáte tak blízko, jako jsou sousedé či přátelé, které jste dlouho neviděli.

Blíženci

Něco se vám odhalí, co se týká vaší kariéry nebo pracovního života. Díky úplňku pochopíte, že buď to není to pravé místo, kde byste měli setrvat, nebo naopak zjistíte, že musíte tvrději pracovat.

Rak

Super úplněk vám pomůže uvědomit si téma, které vás zajímá a chcete se mu věnovat. Možná jste nikdy neměli pocit, že je ten „správný čas“ cestovat nebo chodit znova do školy či se věnovat nějaké vášni, o níž jste snili. Tento úplněk vám dá sílu se k tomu rozhodnout.

Lev

Tento úplněk vám pomůže pochopit, kde jste zavírali oči před některými svými finančními závazky. Máte dluhy? Je dobrý čas vyrovnat se s nimi a konečně mít čistý stůl, pokud jde o peníze.

Panna

Super úplněk vám dává sílu pochopit, jaké chyby jste dělali nebo stále děláte ve svém partnerském vztahu. Nebyli jste až moc přísní? Neempatičtí? Je ideální čas podívat se na věci i z jejich úhlu pohledu.

Váhy

Úplněk je ve znamení Ryb a Rybám jde především o duchovní a emocionální blaho. Tento úplněk by vás měl přinutit podívat se sebekriticky na svoje zdraví a přehodnotit to, co pro něj děláte. Znamená to třeba změnit terapeuta, nebo se více o sebe starat, ať už je to detoxikace nebo více relaxování v podobě meditace. Stres vám nedělá dobře.

Štír

Štíři mají během tohoto úplňku ideální šanci najít sebe sama a ukončit přátelství nebo vztahy, které nefungovaly. Nevadí, pokud jste se právě s někým rozešli, zkuste se věnovat naplno sobě a najít své autentické já.

Střelec

Zatímco Ryby jsou o denním snění a fantaziích, mají také tendenci nést si psychická traumata a zátěže. Pro vás je tento úplněk jako stvořený k tomu, abyste v sobě uzavřeli jakékoli přetrvávající rodinná zranění, která z vás vysávají energii.

Kozoroh

Tento úplněk je pro vás o komunikaci, která díky Rybám dodá vašim slovům měkkost. Pokud musíte někoho zklamat nebo někoho nechat jít, zvládnete to díky úplňku opatrněji. Tento úplněk vám taky poskytne efektivní přístup k vaší intuici. Takže, poslouchejte jakékoli vnitřní volání a intuitivní pošťuchování.

Vodnář

V tomto úplňku budete řešit vaše vlastní hodnoty a materiální věci. Umožní vám nahlížet na majetek více z duchovního hlediska. Je to ideální čas pro „Marii Kondo“ a debordelizaci vašeho šatníku, jedině pak budete vědět, které předměty vám skutečně přinášejí radost.

Ryby

Super úplněk je ve vašem znamení, takže uvolněte všechny zastaralé způsoby myšlení o sobě. Možná jste o sobě pochybovali, ale nyní máte jedinečnou příležitost naslouchat více své intuici a pochopit, kým skutečně jste. Až to uděláte, budete mnohem jasněji jednat a konat.

Zdroj: vlasta.cz lofficielibiza.com bustle.com

Související články