Máte-li nějakého domácího mazlíčka, pravděpodobně moc dobře víte, co to znamená. Majitelé psů či koček často vědí, kdy jsou jejich zvířata hladová, kdy mají žízeň nebo potřebují pozornost či ochranu. Stejně tak zvířata mohou vycítit náladu svých majitelů a podle toho se chovat tak, aby jim ulevila.

Většina odborníků na zvířecí psychiku věří, že mezi zvířaty a lidmi existuje jedinečný typ psychického spojení. Telepatická zkušenost mezi zvířetem a člověkem se ale od telepatie mezi lidmi hodně liší. Vědecké studie samozřejmě dokazují, že telepatická komunikace je možná mezi lidmi, ale není pochyb ani o tom, že i lidé sdílejí se zvířaty nějaké telepatické spojení, které je hlubší než jakákoli jiná pouta. „Zvířata mají schopnost vycítit atmosféru, v níž se nacházíte, vaše nadšení, smutek, depresi nebo naštvanost, mohou číst vaše myšlenky,“ říká Bhavika Jhaveri, zakladatelka Fractal Enlightenment.

Naučte se komunikovat se zvířaty

Předpokládá se, že se všichni rodíme se schopností telepaticky komunikovat s lidmi i zvířaty. Ale protože jsme se naučili využívat převážně slovní komunikaci, naše telepatické schopnosti nejsou tak dobré. Pro zvířata to ale neplatí. U nich komunikace nezávisí na řeči, naopak využívají právě telepatii ke komunikaci mezi sebou, ale i jinými druhy, včetně lidí. Když se budete skutečně velmi pozorně soustředit, můžete svého domácího mazlíčka slyšet a rozumět mu stejně tak dobře, jako on slyší a rozumí vám. Zvířata jsou schopnější v navazování telepatického spojení, protože nejsou naprogramována k tomu, aby svoje emoce vyjadřovala slovy. Mohou si tak vizualizovat své myšlenky a pocity spojené s emocemi jako lidé. Naučit se využívat telepatii ke komunikaci s domácími mazlíčky nám může umožnit spojení na podvědomé úrovni a zapojit se do jejich myšlení, aniž bychom si to uvědomovali.

Telepatické spojení je nenápadné

Například když se váš pes nebo kočka zraní, často se jich ptáme, jak se cítí nebo kde je to přesně bolí. A zvíře si obvykle po chvíli olízne místo zranění. Nebo nás mohou dokonce začít lízat, aby dali najevo, že se cítí dobře nebo že se mají dobře. Telepatické spojení mezi člověkem a zvířetem je často nenápadné a jemné, proto si toho ani nemusíme všimnout. A pozor, tahle komunikace se neomezuje jen na psy. Podle všeho většina koček ví, kdy je jejich majitelé plánují vzít k veterináři, a tak se raději schovávají nebo utečou z domu. „Zdá se, že některá zvířata vycítí, když jejich majitelé měli nehodu nebo zemřeli někde daleko. Je zdokumentováno na pět tisíc případů, které se týkají psychických jevů u zvířat,“ říká Rupert Sheldrake, autor, biolog a parapsychologický výzkumník.

Zvířata vycítí vaše záměry

Telepatické rozhovory často probíhají v době, kdy to nejméně čekáme. Přenos myšlenek může být tedy překvapivý nebo nečekaný. Telepatická komunikace je extrémně rychlá a vyskytuje se na instinktivní úrovni. Lidé tuhle kvalitu telepatické komunikace poprvé zažívají, když zvířata rychle pochopí lidský záměr. Například spousta milovníků psů má zkušenost s tím, že mají úmysl vyrazit ven se svým psem na procházku, a než tu myšlenku dostanou, pes už stojí u dveří a vrtí vzrušením ocasem.

Jak můžeme efektivně se zvířaty komunikovat? Chcete si promluvit se svým psem nebo kočkou? Odborníci na telepatii radí: Uvědomte si svoje pocity, otevřete svou mysl a důvěřujte svým instinktům, představte si ve své mysli, co se snažíte říct, uvolněte se a buďte v klidu a tichu, abyste byli vnímavější k navázání telepatického spojení. Nejlepším způsobem, jak být v tomto směru úspěšní, je nechat se vést láskou k domácím mazlíčkům, ta je základem telepatického spojení.