V astrologii existuje deset základních planet, některé ovlivňují dvě znamení zvěrokruhu. Nejsilnější vliv „své“ planety ucítíte v době úplňku nebo planetárních změn. A právě v těchto dnech lze pozorovat blízké setkání Venuše a Jupiteru. Tyhle dvě nejjasnější planety můžete pozorovat ještě dnes večer z českých hvězdáren, mezi 18 a 19 hodinou. Konjunkce Venuše a Jupiteru je k vidění jednou až dvakrát ročně. Koho ovlivňuje planeta Venuše a Jupiter?

Venuše

Venuše ovládá znamení Býka a Váhy. Venuše byla bohyně lásky, krásy a plodnosti. Jako „ženská“ planeta řídí váš milostný život, řídí vaše sociální dovednosti i to, jak definujete krásu a co hledáte u ostatních. Venuše je také planeta štěstí. Pokud jde o astrologii, Venuše vás učí, jak dáváte či přijímáte náklonnost, a dokonce i způsob, jakým flirtujete nebo váš vkus na módu. A protože láska není jen o romantice, nezapomínejme, že Venuše je také planetou přátelství a platonických vztahů.

Jupiter

Jupiter vládne Střelcům a Rybám a řídí etiku a filozofii života. Je to planeta optimismu, růstu a štěstí. Dodává lidem velkorysost a touhu hledat pravdu. Proto je Jupiter spojován s právem, náboženstvím, filozofií a vzděláváním. Rybám dává zasněnou a nápaditou povahu, Střelcům bezstarostný a optimistický pohled na život. Jupiter je také vysoce duchovní planeta, což posiluje spojení Ryb se sny, empatií a tvůrčími schopnostmi. Jupiter je především o tom, „být velký“ a nebýt omezován, a proto se mnozí Střelci stávají věčnými cestovateli toužícími dosáhnout nekonečné moudrosti.

Slunce

Slunce ovládá znamení Lva a představuje ego, motivaci, zájmy, vitalitu a také to, jak se veřejně vyjadřujete a identifikujete. Vaše sluneční znamení proto určuje osobnostní rysy, které prezentujete světu. Slunce dává lidem narozeným pod vládou této planety, sílu, vitalitu, odvahu a důstojnost. Ovládá také mozek, srdce, nervy a zrak. Dávejte si tedy pozor na tyto orgány.

Měsíc

Měsíc vládne znamení Raka a dává svým zrozencům především citlivost. Měsíc vládne emocím, vnitřnímu světu a vašemu podvědomí. Představuje vaši intuici, instinkty, vaši vědomou mysl a to, co vás přivádí do pohody. Měsíc pomáhá projevit city a otevřít se ostatním. Souvisí také s tím, jakým způsobem pečujete o druhé. Měsíc taky ovlivňuje způsob, jakým se vyjadřujete navenek. Díky přirozenému spojení Měsíce s nocí, také chrání všechna vaše nejhlubší tajemství. Vzhledem k tomu, že Měsíc ovládá emoce, můžou se dostat na povrch taky žárlivost, strach či smyslnější stránka vaší povahy. Pokaždé, když Měsíc vstoupí do další fáze, změní emocionální teplotu a ovlivní váš každodenní život.

Merkur

Merkur vládne znamení Blíženců a Panny a je planetou komunikace a kognitivních funkcí. Merkur je velmi činorodý, a právě takoví jsou i Blíženci. Merkur podporuje jejich důvtip a duševní rozvoj. Symbolizuje také, jakým způsobem řešíte problémy. Svým zrozencům dává Merkur také schopnost silné intuice. Vtipný a všestranný Merkur umožňuje Blížencům otevřít jejich mysl a absorbovat a zpracovávat informace rychleji než kterémukoli jinému znamení. Jako nejrychleji se pohybující planeta v sluneční soustavě jsou Blíženci vedeni k tomu, aby byli vždy aktivní a hledali pořád nové zážitky.

Mars

Mars vládne znamení Berana a Štíra a řídí motivaci, iniciativu, pohon a to, čeho chcete dosáhnout. Mars je také o tom, jak moc dokážete riskovat. Mars symbolizuje mužskou energii a ukazuje, jak bojovat a pracovat. Máte-li nad sebou Mars, budete výkonní, sebevědomí, vášniví a taky velmi odvážní. Ohnivý Mars Berany pohání k tomu, aby byli vůdci smečky. Je to taky planeta sexu, elánu a odhodlání, což má vliv zejména na Štíry.

Saturn

Saturn je vládcem znamení Kozoroha a Vodnáře a je známý jako planeta životních lekcí, odpovědnosti a karmy. Je „časoběžníkem“ zvěrokruhu. Saturn pomáhá Kozorohu, aby byl jedním z nejambicióznějších a nejvytrvalejších ze všech znamení. Saturn také dohlíží na kariéru, podnikání a bohatství. Lidé narození pod vládou této planety bývají zaměřeni primárně na disciplínu a cíle. Je to taky planeta překážet a utrpení, mnozí astrologové ji považují za duchovní planetu, protože přináší smutek.

Uran

Uran vládne znamení Vodnáře a je považován za planetu osvobození a svobody. Je taky spojen s událostmi, ke kterým dochází ve chvílích, jako jsou nehody nebo láska na první pohled. Je to planeta spíše intelektuální než emocionální, proto jsou Vodnáři často plní nápadů a často revolučních myšlenek. Uran boří pravidla a řád, uvolňuje a přináší čerstvý vzduch do života. Ovlivňuje intuici a Vodnářům dává originalitu.

Neptun

Mystický Neptun vládne znamení Ryb a řídí to, co vás inspiruje. Je to planeta touhy a vypovídá hodně o ideálech a snech. Díky tomu jsou Ryby velmi emotivní a otevřené. Lidé narození pod nadvládou této planety jsou umělecky nadaní a mohou mít tendenci unikat realitě. Neptun dává Rybám vnímavost a vizionářské schopnosti. Bohužel je Neptun také spojován se závislostmi, kterým mohou Ryby kvůli přehnané citlivosti propadnout.

Pluto

Pluto vládne znamení Štíra a díky tomu mají lidé narození pod nadvládou této planety, sklony k duchovnu a nikdy se nespokojí s povrchností. Pluto je planeta síly a znovuzrození. Tyto energie jsou velice ohnivé a dávají Štírům intenzitu a hlad po zkušenostech. Jako žhnoucí planeta má také nádech sexu a tajemna, proto jsou Štíři známí svou neodolatelností a charismatem. Je to také planeta podvědomí a transformace, což se odráží v tom, že Štíři se chtějí dostat všemu na kloub a jít do hloubky.

Zdroj: vlasta.cz nypost.com/article/ruling-planet-zodiac-signs/ stylecaster.com/planets-in-astrology/#slide-2