Lovci zatmění neměli letos na domácí půdě mnoho důvodů k radosti! Zábleskem naděje a úlevy je pro ně právě unikátní událost částečného zatmění Měsíce, která se na obloze odehraje 28. října 2023. Viditelná bude nad kontinentální Evropou, tedy v Česku, ale třeba také nad Velkou Británií a Irskem. U nás můžeme toto dechberoucí představení pozorovat ve 22:23 hodin.

Zdroj: Youtube

Co nám zatmění Měsíce v úplňku přinese

Říjnový úplněk v Býku přinese spoustu zásadních změn. Nebojte se proto otevřít s důvěrou nové etapě svého života. Přijměte sebe sama a svět takový, jaký je. Částečné zatmění Měsíce v úplňku vás donutí zamyslet se také nad stabilitou. Máte ji ve svém životě? Pokud ne, přicházející změny nebudou jednoduché. Živlem Býka je Země, zkuste se proto uzemnit, dostat nohama na zem.

Zdraví a úplněk v Býku

Orgány, které souvisejí se znamením Býka, jsou hrtan, šíje, jícen, hlasivky, štítná žláza, mandle, 2.–7. krční obratel a ohryzek. Tyto orgány jsou v tento den citlivé, proto se snažte být ohleduplní, pečujte o ně a nezatěžujte je. Pozor, za úplňku se nedoporučuje podstupovat žádný lékařský zákrok. Všechny zásadní operace a zásahy do zdraví raději odložte na jindy.

Úplněk a zahrada

Období úplňku je ideální pro sběr kořenů a léčivých bylin, protože právě teď mají největší sílu. Po staletí se předává několik doporučení:

  • Nesušit nadzemní části bylin (nechat na později)
  • Nestříhat živý plot (nadzemní části jsou teď citlivé)
  • Neřezat stromy a keře
  • Nezaštipovat zeleninu a květiny

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org skyatnightmagazine.com

Související články