Alfy nejsou horší ani lepší než beta, a bety nejsou slabé ani hezčí než alfa. Každá je zvláštní svým vlastním způsobem. Obecně platí, že každá žena může v sobě nosit oba rysy – tedy alfu i betu, ovšem podle astrologie ve vás převládá jen jeden typ. Jaká jste vy?

Alfa ženy

Alfa ženy jsou rády na prvním místě a nezřídka vedou celý tým. Tyto ženy ovlivňují každého, koho potkají. Někdy mohou působit přehnaně sebevědomě nebo agresivně, ale je to jen způsob, s jakým přistupují k životu. Vše dělají s nadšením, ať už se rozhodnou dělat cokoliv. Nebojí se zašpinit si ruce, jen aby dostaly to, co chtějí. Jsou plné vášně a moc dobře znají své zbraně, s nimiž umí skvěle zacházet. Nemusí mluvit, stačí pohled, a víte, že právě vstoupily do místnosti. Jsou většinou nezávislé, otevřené a extrovertní.

Beta ženy

Bety jsou spíše pasivní a tiché. Jsou to pečující a introvertní ženy, které dávají přednost týmové práci, než aby někomu velely. Bývají tiché, ale svůj názor vyjádřit dokážou, pokud cítí, že je to nezbytné. Bety jsou emocionální, duchovně naladěné a jsou skvělé v komunikaci. Nesnášejí konflikty a raději vše řeší v klidu.

Související články

Beran

Beranice jsou typické alfa ženy. Hlavu nosí vždy vzpřímenou a jsou odhodlány třeba i kopnout, když je potřeba. Jejich egoismus je pro mnohé velmi inspirativní. Bývají často agresivní k nadřízeným nebo podřízeným, podle toho, v jaké funkci jsou. Vědí, co si zaslouží, a umí se o to prát. Vždy chtějí to nejlepší, a taky to skoro vždy dostanou.

Býk

Jsou typické bety. Vždy chtějí druhé ochraňovat, protože si váží přátelských i kolegiálních vztahů. Netouží velet a mít moc, ale umí skvěle naslouchat, takže si je často nadřízení berou k ruce. Jsou totiž vždy připraveny nejen naslouchat, ale taky dobře poradit. Nesnáší hádky, ale když do nějaké vstoupí, umí ji úspěšně zvládnout. Jsou naprosté profesionálky, pokud jde o kultivované zvládání mezilidských vztahů.

Související články

Blíženci

Je to možná překvapení, ale Blíženkyně jsou spíše bety. Nepotřebují být dominantní, potřebují, aby je druzí chápali. Pak budou spokojené. Rády se baví a milují společnost přátel. To jim stačí ke štěstí. Nerady plánují a raději jdou s proudem a užívají si života. Jsou velice flexibilní a adaptabilní, změny jim nevadí a dokážou se přizpůsobit kdekoli a čemukoli. Když ale nemusí, nehrnou se tam jen proto, že by to dobře vypadalo.

Rak

Ženy ve znamení Raka jsou také spíše beta typ. Mohou za to jejich emoce, které neustále prožívají naplno. Svoje srdce mají většinou jako na dlani a pokud někdo volá o pomoc, udělají vše pro to, aby mu pomohly. Ostatní to mohou vnímat jako negativní vlastnost, protože přehnaná citlivost bývá považovaná za slabost. Ve skutečnosti ale být v souladu s vlastními pocity jim dodává sílu a empatii.

Lev

Lvice jsou samozřejmě alfa žena, které milují, když o ně celý svět jeví zájem. Bez toho by jim dobře nebylo. Jsou největší královny ze všech královen. Moc dobře vědí, že jsou na ně upřeny všechny pohledy, a užívají si to. Nemusí ani mluvit, a je jasné, kdo všemu velí. Jako alfa žena jsou přesvědčivé a umí šplhat po žebříčku k úspěchu v kariéře i ve vztazích. Každou novou situaci berou jako příležitost ukázat se a zazářit. Jsou sebevědomé a přirozené vůdkyně.

Panna

Panny chtějí mít všechno pod kontrolou a lpí na detailech. Díky tomu patří do kategorie alfa žen. Mají přirozený dar dostat se do vůdčí pozice, ale často tomu jdou samy naproti. Hledají vždy skulinky a možnosti, jak se vyšvihnout a předvést, co v nich je. A to se týká nejen kariéry, ale také vztahů. Dalším alfa znakem je to, že i když jako Panna nemusí náhlé změny, pokud nějaké pochybnosti přijdou, umí je úspěšně a rychle zahnat do kouta.

Související články

Váhy

Váhy jsou beta ženy, protože věří ve spolupráci a přátelství. Samy o sobě se domnívají, že jsou dobré přítelkyně. Jsou laskavé a pečující, nesnáší vypočítavost. Chtějí primárně prožít život v harmonii bez stresu a trápení. Jako všechny bety ženy nesnášejí konfrontaci, touží po rovnováze ve všech oblastech života a chtějí, aby byli všichni šťastní. Dramata nemusí, raději je ignorují a sedí tiše opodál.

Štír

Štírky jsou alfa ženy. Ani na ně nikdy nikdo nezapomene, podobně jako na Lvice. Mají dominantní povahu a vše chtějí mít pod kontrolou. Dominantně se chovají v práci i ve vztazích. Nemají rády, když jim někdo radí, raději si vše udělají podle sebe. Když ovšem někdo neudělá něco podle toho, jak si to přejí ony, jsou rozladěné a dají to jasně najevo. Jakmile není něco podle jejich představ, začnou být negativní i agresivní. Hádky jsou na denní pořádku, protože se druhé snaží vždy přesvědčit o tom, že nemají pravdu. Zároveň jsou ale věrné a záleží jim na těch, které milují.

Kozoroh

Ženy ve znamení Kozoroha jsou alfa ženy, o kterých si lidé šeptají, když vejdou do místnosti. Pro ostatní bety i alfy jsou legendou. Jsou kontroverzní, málokdy u nich člověk ví, co si má myslet. Někdy jsou chladná a nedávají najevo, co si myslí. Je to ale proto, že vědí, že v životě je potřeba zatnout zuby a jít tvrdě dopředu. Dokážou překonat jakoukoli překážku, která se před ně postaví. Jsou odolné jako dub s pevnými kořeny, nenechají se zviklat a jdou dál. Jsou inspirací pro ostatní, protože nedávají najevo nikdy své slabiny.

Vodnář

Vodnářky jsou typické beta ženy. I když v sobě mají určité alfa znaky, hluboko uvnitř jsou jasná beta. Jsou inteligentní a duchovně zaměřené, raději jdou na vše pomaleji a chtějí si vždy všechno pořádně promyslet. Jsou spíše introvertní a tiché, zvláště když jsou ve společnosti lidí, které neznají. Mezi svými se ale odvázat dokážou. Nejsou solitérky, dávají přednost týmové práci. Potřebují mít vedle sebe lidi, kteří je podporují a rozumí.

Ryby

Ryby jsou také beta typ. Jsou jemné, emocionální a trochu plaché. Když je něco poleká, podobně jako ryby ve vodě zatřepou ploutvemi a uplavou do bezpečí. Jsou jedno z nejintuitivnějších znamení zvěrokruhu a bez ohledu na to, jak se nakonec rozhodnou, vždy se snaží následovat svou intuici. Instinkty a pocity jsou pro ně nadmíru důležité a řídí se jimi v práci i v osobním životě. Potřebují prostor, aby se cítily v bezpečí.

Zdroj: vlasta.cz yourtango.com/2018317549/beta-vs-alpha-female-personality-type-zodiac-sign

Související články