Jezte v klidu a s radostí

Oklamte hlavu a zhubnete: Jezte jako Francouzky a neberte si příklad z Američanů

Nechce se vám před jarem ani podívat se na váhu, natož vyzkoušet, jak se vejdete do loňských šatů? Ještě víc se vám ale nechce držet nějakou pitomou dietu? Nemusíte, stačí, když ošálíte vlastní hlavu.

Bez pohybu to nepůjde

Hubněte tuk, ne svaly. Jak to vlastně poznáte a jak nedělat zbytečné chyby

Už jste si o hubnutí ledacos přečetli, a tak možná víte, že je potřeba zaměřit se na to, aby vám ubývaly tukové zásoby, ne však svaly. Jenže jak poznáte, že se to skutečně děje? Orientovat se jen podle číslic na váze nestačí.

Ryby a nezpracované potraviny prospívají celému organismu

Všechno, co potřebujete vědět o okinawské dietě. Sází na nezpracované potraviny

Možná už jste o ní slyšeli, možná ne. Nemá smysl se jí řídit doslova, ale za pozornost okinawská dieta stojí alespoň coby inspirace. I odborné studie se totiž shodují na tom, že zpomaluje stárnutí buněk. 

Každé kilo dolů znamenaná úlevu pro vaše klouby

Co se stane, když zhubnete 15 kilo. Zlepší se bolesti zad, ale také sex

Chcete zhubnout, protože tušíte, že se pak budete cítit lépe, ale tak trochu vám chybí pořádná motivace? Potřebujete se upínat k něčemu většímu než jen k tomu, že si koupíte o dvě tři čísla menší oblečení? Tohle by mohlo zabrat. Přečtěte si, co se st...

Přidejte k dietě cvičení a kila půjdou dolů mnohem rychleji

Nejlepší diety roku 2021: Vítězí středomořská strava, propadákem jsou keto diety

Pokud už máte jasno, že chcete zhubnout, ale potřebujete se zorientovat v tom, jakým způsobem, pak je tenhle článek přesně pro vás. Přečtěte si, které diety jsou nejlepší, protože po nich shodíte a zároveň jimi prospějete svému zdraví. 

Pětkrát denně? Zdá se, že pro zhubnutí to není zásadní

Vážně musíte jíst pětkrát až šestkrát denně, abyste zhubli? Není to pravda

Ani v hubnutí neplatí univerzální rady, protože každý člověk je trochu jiný. Takže dokonce neplatí ani tvrzení, že kdo chce zhubnout, musí jíst pětkrát denně, na které se ještě donedávna přísahalo. Ale musíte si vyzkoušet, co nejvíce sedí právě vám. 

Ovoce a zelenina musí být pravidelnou součástí jídelníčku. Jinak nezhubnete

Stačí pouhé tři změny v jídelníčku, abyste zhubli. Bez zeleniny to nepůjde

Rádi byste zhubli, ale představa, že musíte zásadně změnit životní styl se vám nelíbí? Někdy naštěstí stačí začít maličkostmi – vyzkoušejte následující tři tipy a po měsíci možná zjistíte, že váha se skutečně pohnula směrem dolů. 

Vyhýbáte se sacharidům? Pravděpodobně vám bude chybět energie

Co se stane, když přestanete jíst přílohy a pečivo. Zázrak nečekejte

Každý solidní odborník na výživu vám řekne, že jakékoli „tohle už nikdy jíst nesmíte“ je špatně. Proto se nedoporučují diety, které něco zakazují nebo striktně vynechávají. Ale stejně je zkoušíme pořád dokola – oblíbené je třeba naprosté vynechání př...

Děti mají během karantény většinou méně pohybu

Děti během karantény přibírají, diety jim ale neordinujte, jinak jim uškodíte

Epidemie koronaviru škodí i tam, kde to člověk na první pohled nečeká. Jedním z negativních důsledků je přibývající počet dětí s nadváhou, či dokonce obezitou. Mnohé z nich se kvůli omezením hýbou ještě méně než obvykle a kila jdou rychle nahoru. Co...

Všeho s mírou, to platí i pro lepek

Mýtus: Lepek střeva nezalepí ani se po něm netloustne. Proč má špatnou pověst?

Čím dál tím více lidí mluví o tom, že nesnesou lepek. A že když ho vynechají, je jim lépe, a navíc hubnou. Je to možné? A je pravda, že na něj mají alergii, jak často tvrdí? Je to většinou trochu jinak – část lidí hubne, protože vysadí pečivo jako ta...