Na nic nečekejte a začněte pracovat na zkrášlování pozadí hned. První osvědčený trik, který platí na vylepšení kritických partií, je překvapivě snadný. Teď hned se zvedněte ze židle. Aspoň na chvíli se postavte. Sezením se utlačuje podkožní lymfatický systém, hromadí se toxiny a voda. Také se při něm namáhají kolagenová a elastinová vlákna a pokožka ochabuje.

Zdroj: Youtube

Neseďte nikdy déle než hodinu. Než vám to vejde do krve, nestyďte se natáhnout si budík. Když nepůjde opustit pracovní prostor, alespoň se protáhněte. Představte si, že vám na stropě rostou jablka a zkuste je střídavě trhat oběma rukama. Když to půjde, postavte se na špičky. Do pomyslného košíčku jich natrhejte alespoň dvacet.

Při pauze je super udělat pár dřepů. Hlídejte si rovná záda a klidně se něčeho přidržte, třeba židle. Rozproudíte lymfu a aktivujete svaly. Pokud chcete výraznější efekt, odpoledne si najděte čas na rychlou hodinovou procházku. Je to minimum pohybové aktivity, které už se viditelně projeví na tvarování křivek těla.

Odplavte celulitidu

Vylepšení pitného režimu patří mezi další způsoby zeštíhlování, které se dají zvládnout. Některá čísla, kolik vody vypít, jsou až děsivá. Přijatelné je množství 1,5 litru, které se dá snadno hlídat, když si ráno napustíte lahev od minerálky. Káva, tedy bez cukru a mléka, se dá tolerovat, pokud ji následně zapijete stejným množstvím vody. I dnes vám ji v lepších podnicích na tácku s kávou přinesou.

Jestli vám kohoutkovka nejede, pijte jemně perlivou vodu, nepáchá tolik škod, jak se předpokládalo. Pokud nemáte sklony k nadýmání… Pitný režim si pravidelně doplňujte kolagenovými nápoji, které prospívají pevnosti a pružnosti pokožky.

Více mažte

Udělejte si z povinnosti zábavu. Regály v drogeriích zeštíhlující kosmetikou přetékají. Jděte tam jako do galerie. Nespěchejte a prohlédněte si obaly i ceny. To je první krok, který vás motivuje pro pravidelné používání kosmetiky. Při zeštíhlování a tvarování zadečku, plus zmírňování celulitidy, by to mělo být mazání po koupeli či sprše ráno i večer. Prostě nenecháte kožní buňky a lymfatický systém vydechnout.

Co se týče složení, zopakujte si, jaké složky už mají dobrou pověst. Určitě budete znát kofein, který posiluje přirozené fungování pokožky a odbourává tukové zásoby. Přidává se jak do peelingů, tak do tělových mlék a gelů. Klidně tyto dva kroky kombinujte. Z kuchyně je ještě půjčená skořice, která stejně jako káva při kosmetickém pečování o pokožku úžasně voní. Ale první použití by vás mohlo zaskočit. Pokožku prohřívá, a pokud jste trochu citlivky, krém může pálit.

Při tvarování zadečku se osvědčily mořské řasy, efektní a navíc příjemné na kůži, protože tělová mléka jsou odlehčená a rychle se vstřebávají. V páru s kofeinem odbourávají tuk, řasy viditelně zpevňují a vyhlazují povrch pokožky. Trochu hutnější dotek čekejte od péče s koenzymem Q10, bývá krémovější.

Příjemně se roztírají pěnové konzistence. Ale dotýkáním nešetřete, masáž pokožku prokrví a posiluje vstřebávání a efekt blahodárných složek. Pokožce prospívá masáž olejem. Chvíli potrvá, než si vychytáte dávku. Všeobecně stačí méně, než si myslíte. Prohřátá pokožka mírně vlhká po večerní koupeli je ideální podklad. Asi vás nepřekvapí, že kulatý zadeček se má masírovat krouživými pohyby.

Zdroj: Vlasta

Související články