Za vším stojí takzvaný placebo efekt, se kterým se hojně pracuje i při klinickém testování léků. Jde o fascinující spojení mezi myslí a tělem, ke kterému dochází, když si spojíme určitou věc s určitou reakcí. A právě tento efekt může být nápomocný v našich snahách o krásné a štíhlé tělo.

S trochou mentální praxe můžete časem nejen snížit své BMI, ale třeba také docílit dalších zdravotních benefitů. Jak na to?

Zde jsou 4 nejlepší způsoby, jak si začít uvědomovat své tělo a mít se ráda:

1. Odložte telefon

Možná budete bez svého smartphonu méně cool, ale! Pokud ho odložíte do kouta, bude to na vás mít pozitivní vliv v tom smyslu, že nebudete dokola sjíždět dění na sociálních sítích a porovnávat se s ostatními. Myslete na to, že dokonalost, kterou vidíte ve virtuálním světě není skutečná. Vážně ne, věřte nám.

2. Přemýšlejte o svém držení těla

Správné držení těla je překvapivě těžká, často přehlížená a nikdy nekončící práce. Rozhodně ale stojí za to, protože rovná záda, vzpřímená hlava a neustále zatnuté břišní svaly se rovnají i opticky štíhlejšímu tělu a lepšímu pocitu ze sebe sama. Až se proto příště přistihnete, že sedíte na židli zhroucení a s nohou přes nohu, nebo čekáte shrbení ve frontě, rychle to napravte. Uši by měly být v jedné linii s rameny, ramena s boky a boky s koleny a kotníky.

3. Při chůzi zapojujte na hýždě

Ať už jdete na svoji pravidelnou procházku s pejskem, nebo třeba jen do kavárny poblíž zaměstnání, vždy přemýšlejte o tom, jak se pohybujete. Myslete na zapojování a lehké stlačování hýžďových svalů při chůzi po rovině i do schodů. Pro neustálé posilování vnitřního stabilizačního systému zase mějte zatáhnuté a zatnuté břišní svaly.

4. Při manuální činnosti vědomě aktivujte svaly

Až budete příště mýt nádobí, vyndávat tašky s nákupem z auta, nebo třeba pracovat na zahradě, uvědomujte si váhu jednotlivých předmětů v rukou. Prociťte jednotlivé svalové skupiny a zamyslete se nad tím, jaké pocity to ve vás vyvolává.

Je ale fér přiznat, že všechny tyto body musí jít ruku v ruce se životosprávou.

Zdroj: vlasta.cz Ways To Think Yourself Thin: The Harvard Study That'll Shock You | YourTango

Související články